SM Oili Jalonen ralli
30.-31.8.2019
VIRALLINEN LUOKKATULOS
RSJM
Turun Moottoriseura ry
 
 
 
Luokka 9, RSJM 1: V 1600, Lähti:8
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
78
Viljamaa Peetu
Öblom Mikko
HyUA
HyUA
Ford Fiesta1:01:53,1
2
77
Räsänen Jyri
Repetti Seppo
KUA
KUA
Toyota Corolla1:02:50,0*56,956,9
3
79
Jäppinen Henry
Toivola Veeti
PetUA
PengUA
Ford Focus1:03:14,2 1:21,124,2
4
83
Savikko Aleksi
Savikko Petri
PR-Rac
PR-Rac
Volkswagen Golf IV1:04:01,1 2:08,046,9
5
84
Raikunen Kimmo
Raikunen Niko
HuiUA
HuiUA
Fiat Punto1:05:37,1 3:44,01:36,0

Keskeyttäneet: 80, Aro Otto, 5B, Ulosajo  -   81, Kangastie Timo, 3A, Myöhästyminen  -   82, Aromaa Ville, 5B, Ulosajo
*AT-pisteet: 77, Räsänen Jyri, 5D, Myöhä, 1:10,0
 
Luokka 10, RSJM 2: N, A ja FIN-R enintään 1400 cc, FIA R1 enintään 1600 cc, Lähti:2
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
87
Suomalainen Roope
Rasi Nuutti
ValUA
ValUA
Suzuki Swift GTI1:01:44,3

Keskeyttäneet: 88, Varjo Teemu, 2A, Tekninen vika
 
Luokka 11, RSJM 3: FIA R2 enintään 1600 cc, Ryhmä F enintään 1600 cc, FIN-R enintään 1600 cc, Lähti:4
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
89
Nieminen Kristian
Nieminen Valtteri
Toivakka AUK
Toivakka AUK
Toyota Starlet57:28,0
2
90
Jorvala Juuso
Törmä Pasi
TerUA
RiiUA
Toyota Starlet59:12,1 1:44,11:44,1
3
92
Karhumäki Arttu
Haapaniemi Sampo
EPUA
TamUA
Ford Fiesta R21:03:55,2 6:27,24:43,1

Keskeyttäneet: 91, Patajoki Peetu, 8A, Tekninen vika
*AT-pisteet: 91, Patajoki Peetu, 5D, Ennakko, 1:00,0
 
Luokka 12, RSJM 4: N, A ja FIN-R yli 1600 cc, Ryhmä F yli 1600 cc, FIA R3 ja R3T, Lähti:7
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
71
Ämmälä Jere
Peippo Matias
RaisUA
KySUA
BMW M3 (E36)58:15,4
2
70
Hast Mikko
Peteri Janne
RoiUA
RoiUA
BMW M358:46,4 31,031,0
3
76
Kononen Olli-Pekka
Toivo Pasi
VUORIKEMIAN MK
SatUA
Ford Fiesta ST1:01:00,2 2:44,82:13,8

Keskeyttäneet: 72, Sorsa Niko, 5B, Ulosajo  -   73, Hiekkavuo Pasi, 5B, Ulosajo  -   74, Pellinen Tero, 5B, Ulosajo  -   75, Alatalo Taavetti, 5A, Tekninen vika
 
Luokka 13, RSJM 5: (Juniorit, yli 10 nousupistettä) FIN-R 4 WD (ei sisällä WRC-S2000 tai R5-luokiteltuja autoja), FIA-N, FIN-N 4 WD yli 2000 cc, Lähti:0
 
Luokka 14, Nuorten SM V 1600, Lähti:20
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
51
Kiminki Miko
Sokka Janne
LapinlAU
NilUA
Honda Civic1:01:49,1
2
60
Lassila Leevi
Hirvijärvi Lasse
KvanUA
EPUA
Citroën C2 VTS1:02:16,4 27,327,3
3
57
Goman Patrik
Karppinen Pasi
LakUA
PeMK
Citroën C2 VTS1:02:42,1 53,025,7
4
56
Lahtinen Eeka
Lambert Mika
K-KUA
ImUA
Suzuki Swift Sport1:03:32,0 1:42,949,9
5
55
Herranen Toni
Virtanen Sebastian
KR-TEAM RY
JyvUa
Ford Fiesta 1.61:03:32,8 1:43,70,8
6
61
Helander Leevi
Nordström Antti
RiiUA
RiiUA
Renault Clio1:04:07,6 2:18,534,8
7
58
Hirvonen Kimi
Pesonen Mikael
K-KUA
K-KUA
Renault Clio 1.6 16V (Type CB1D0)1:05:20,7 3:31,61:13,1
8
68
Palomäki Severi
Palomäki Santeri
KankUA
KankUA
Mini One1:05:21,9 3:32,81,2
9
65
Salonen Arttu
Jalavikko Ari
HyUA
KySUA
Alfa Romeo 1471:11:08,6 9:19,55:46,7
10
63
Korhonen Nuutti
Söderström Teppo
HyUA
HyUA
Ford Focus1:13:18,2 11:29,12:09,6

Keskeyttäneet: 50, Säisä Verneri, 6A, Suljettu kilpailusta  -   52, Heino Niklas, 4B, Ulosajo  -   53, Jäppinen Petteri, 3B, Ulosajo  -   54, Pajuoja Walle, 1B, Tekninen vika  -   59, Saarinen Konsta, 1B, Ulosajo  -   62, Pulkkinen Veeti, 3B, Ulosajo  -   64, Sakko Miro, 3B, Ulosajo  -   66, Heikkinen Markus, 3B, Ulosajo  -   67, Kivioja Tuukka-Matias, 2B, Ulosajo  -   69, Heino Tommi, 5B, Ulosajo
*AT-pisteet: 50, Säisä Verneri, 2L, Vilppilähtö, 10,0