<< EK3 EK5 >> Luokkatulos
Arctic Lapland Rally
25.-27.1.2018
EK 4, YLEISKILPAILUN TILANNE
SM 1
Rovaniemen Urheiluautoilijat ry
Siikakämä / Hanaa
 
EK4, 42.69km, nopein: 127.3km/h
SijNroNimiLkTulosEro
16Pietarinen Eerik120:07,3
22Asunmaa Teemu120:13,76,4
35Mänty Marko120:32,825,5
412Katsuta Takamoto120:36,829,5
57Lindholm Emil120:37,830,5
610Tukiainen Tomi120:38,230,9
711Pieniazek Lukasz120:38,331,0
89Ketomäki Jukka120:42,034,7
98Arai Hiroki120:49,842,5
104Nikara Jarkko120:50,943,6
1113Kasi Jukka121:00,953,6
1215Habaj Lukasz121:05,858,5
1314Eskelinen Mikko121:36,51:29,2
1425Burger Kees121:52,21:44,9
153Salo Juha121:58,61:51,3
1626Stugemo Lars122:34,32:27,0
1733Autio Jarmo123:03,02:55,7
1837Seppä Rami123:13,93:06,6
1928Lyytikäinen Pasi123:14,63:07,3
2039Toporov Oleg123:19,23:11,9
2127Shaymiev Radik123:19,93:12,6
2243Lokka Risto123:21,53:14,2
2338Martti Yrjö124:01,13:53,8
2444Korkiakoski Esa125:07,35:00,0
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiLk(Sij)TulosEro
16Pietarinen Eerik1(1) 49:36,2
22Asunmaa Teemu1(2) 49:59,7 23,5
35Mänty Marko1(3) 50:19,1 42,9
412Katsuta Takamoto1(4) 50:25,3 49,1
57Lindholm Emil1(5) 50:27,2 51,0
69Ketomäki Jukka1(6) 50:38,3 1:02,1
710Tukiainen Tomi1(7) 50:43,4 1:07,2
811Pieniazek Lukasz1(8) 51:13,5 1:37,3
94Nikara Jarkko1(9) 51:23,3*1:47,1
1013Kasi Jukka1(10) 51:50,7 2:14,5
1115Habaj Lukasz1(11) 52:01,0 2:24,8
123Salo Juha1(12) 52:17,1 2:40,9
1314Eskelinen Mikko1(13) 53:04,7 3:28,5
148Arai Hiroki1(14) 53:15,5 3:39,3
1525Burger Kees1(15) 53:30,9 3:54,7
1628Lyytikäinen Pasi1(16) 55:40,4 6:04,2
1737Seppä Rami1(17) 56:52,7 7:16,5
1843Lokka Risto1(18) 57:05,1 7:28,9
1927Shaymiev Radik1(19) 57:13,6 7:37,4
2038Martti Yrjö1(20) 59:42,7 10:06,5
2133Autio Jarmo1(21) 1:00:34,0 10:57,8
2226Stugemo Lars1(22) 1:03:51,5*14:15,3
2344Korkiakoski Esa1(23) 1:04:18,9*14:42,7
2439Toporov Oleg1(24) 1:08:05,4*18:29,2

 
Keskeyttäneet: 29, Hulkkonen Tapani, 2A, Tekninen vika
*AT-pisteet: 44, Korkiakoski Esa, 3A, Myöhä, 2:30,0  -   4, Nikara Jarkko, 2E, Myöhä, 30,0  -   39, Toporov Oleg, 4L, Muu syy, 10:00,0  -   39, Toporov Oleg, 4A, Myöhä, 10,0  -   26, Stugemo Lars, 2A, Myöhä, 1:40,0