<< EK6       Yleiskilpailun tulos
NETBARON Mäntsälä Ralli
12.5.2018
LUOKKATULOS
KAIKKI LUOKAT
Mäntsälän Moottorikerho ry
 
 
 
Luokka 1, Historic -69: E,F ja G1/T,GT,1-4, enint.1000cc/-1969, Lähti:6
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
6
Heinänen Antti
Paakkari Sari
AL-Myrskylä
AL-Myrskylä
Fiat 850 Special42:21,9
2
5
Laakkonen Pentti J
Rommi Pekko
HRCF
KotkaUA
Opel Kadett 100050:36,7*8:14,88:14,8

Keskeyttäneet: 4, Hannunen Markku, 1A, Tekninen vika  -   7, Lepoaho Raine, LÄHTÖ, Tekninen vika  -   8, Paavilainen Sami, 1B, Tekninen vika  -   9, Ohrankämmen Jari, 5B, Tekninen vika
*AT-pisteet: 5, Laakkonen Pentti J, 3A, Ennakko, 1:00,0
 
Luokka 2, Historic -69: E,F ja G1/T,GT,1-4, enint.1300cc/-1969, Lähti:3
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
11
Leander Matti
Suorsa Jouni
HRCF
HausUA
Ford Escort 1300 GT35:47,1
2
12
Valtaala Jari
Penttilä Pekka
AlavUA
AlavUA
Toyota Corolla37:30,6 1:43,51:43,5
3
10
Hänninen Veijo
Hänninen Petri
SLUA
SLUA
Austin Mini Cooper38:33,4 2:46,31:02,8
 
Luokka 3, Historic -69: E,F ja G1/T,GT,1-4, Lähti:7
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
18
Mäkitalo Juha
Puroaho Anssi
EPUA
KvanUA
Alfa Romeo Giulia37:39,9
2
17
Salminen Sakari
Salminen Helena
HRCF
HRCF
Ford Cortina GT39:27,9 1:48,01:48,0
3
19
Lindholm Bertil
Ritari Pentti
HRCF
HSTT
Ford Cortina Lotus39:39,3 1:59,411,4
4
16
Lehtinen Juhani
Lehtinen Petra
HRCF
UAU
Datsun 1600 SSS42:10,3 4:30,42:31,0
5
14
Honkalatva Jari
Honkalatva Pasi
JSAST
JyvUA
Ford Capri 1600 GT43:15,0 5:35,11:04,7
6
15
Meronen Jyrki
Temonen Antti
AUK J-äijät
AUK J-äijät
Ford Cortina GT45:10,3 7:30,41:55,3

Keskeyttäneet: 13, Sarasto Martti, 3A, Tekninen vika
 
Luokka 4, Historic -69: E,F ja G1/T,GT,1-4, yli 1600 cc/-1969, Lähti:4
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
22
Jaakkola Sami
Mustonen Jukka
Päij-HUA
Päij-HUA
Volvo 12237:09,5
2
21
Mustonen Jarmo
Tuominen Timo
UAU
SMILE
Volvo 12237:54,1 44,644,6
3
23
Berner Juha
Tanninen Jouni
HyUA
HyUA
Plymouth Valiant44:22,9 7:13,46:28,8

Keskeyttäneet: 20, Hirvonen Kimmo, 5A, Tekninen vika
 
Luokka 5, Historic -75: G2 ja H1/ 2 ja 4, enint.1300 cc/1970?1975, Lähti:4
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
26
Salminen Tero
Noso Annina
LopUA
LopUA
Toyota Corolla34:29,4
2
24
Allinen Niko
Allinen Marko
KiuUA
KiuUA
Ford Escort 1300 GT36:18,8 1:49,41:49,4
3
25
Kauppila Riku
Mannoja Jere
HamUA
HamUA
Datsun Finn36:54,0 2:24,635,2
4
27
Lappalainen Jussi
Hurskainen Rauno
KiuUA
Päij-HUA
Ford Escort 1300 GT37:16,1 2:46,722,1
 
Luokka 6, Historic -75: G2 ja H1/ 2 ja 4, enint.1600 cc/1970?1975, Lähti:9
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
30
Taskinen Sami
Kankus Tomi
KUA
RiiUA
Ford Escort 160035:02,9
2
33
Töyrylä Matti
Töyrylä Richard
PoSUA
PoSUA
Ford Escort 160035:23,9 21,021,0
3
32
Loppi Kari
Mönkö Niina
UUA
UUA
Ford Cortina 1600 GT35:54,3 51,430,4
4
31
Forsberg Kaj
Forsberg Joni
AnkUA
AnkUA
BMW 1600-236:15,2 1:12,320,9
5
28
Kortelahti Eero
Kytölä Mika
VeSa
VeSa
Sunbeam Avenger 1600 GT36:32,4 1:29,517,2

Keskeyttäneet: 29, Sarkimo Juha, 3A, Tekninen vika  -   34, Frilander Mikko, 2A, Tekninen vika  -   35, Holm Ilpo, 2A, Tekninen vika  -   36, Mäkelä Joni, 5A, Tekninen vika
 
Luokka 7, Historic -75: G2 ja H1/ 2 ja 4, yli 1600 cc/ 1970?1975, Lähti:7
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
43
Juhannusvuori Kimmo
Altti Jussi
AUK J-äijät
AUK J-äijät
Ford Escort RS 200033:52,1
2
37
Kuukka Timo
Toivonen Jukka
RiiUA
RiiUA
Ford Escort RS 200033:53,4 1,31,3
3
39
Hietanen Ilpo
Hellgren Jari
NuUA
NuUA
Volvo 142 S34:27,3 35,233,9
4
41
Ala-Lahti Jorma
Heikkola Pauli
JyvUA
SPAUK
Ford Escort RS 160034:46,2 54,118,9
5
42
Valkonen Heikki
Aho Matti
LMM
Huuha UA
Volvo 14435:44,9 1:52,858,7

Keskeyttäneet: 38, Tikanmäki Tomi, 4B, Tekninen vika  -   40, Karjalainen Tommi, 1B, Ulosajo
 
Luokka 8, Historic -81: G1, G2, H1, H2 ja I / 1 ja 3, enint. 1300 cc/1970?1981, Lähti:2
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
45
Karttunen Arttu
Karttunen Veli-Matti
AMM
AMM
Mazda 130038:57,1
2
44
Hakala Markku
Männistö Jari
FoSUA
FoSUA
Toyota Corolla41:56,8 2:59,72:59,7
 
Luokka 9, Historic -81: G1, G2, H1, H2 ja I / 1 ja 3, enint.1600 cc/1970?1981, Lähti:2
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
47
Blomroos Pertti
Blomroos Esko
WRT RY
WRT RY
Volkswagen Scirocco GTI40:33,6

Keskeyttäneet: 46, Sällinen Hannu, 5A, Bensapumppu
 
Luokka 10, Historic -81: G1, G2, H1, H2 ja I / 1 ja 3, yli 1600 cc/1970?1981, Lähti:1
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
50
Salo Juha
Siilimäki Esa
LahUA
LamUA
Ford Escort 200036:09,1
 
Luokka 11, Historic -81: H2 ja I / 2 ja 4, enint.1300 cc/1976?1981, Lähti:3
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
52
Glad Vesa
Kauppinen Kimmo
NokUA
NokUA
Toyota Starlet38:19,7

Keskeyttäneet: 51, Husso Teemu, 1B, Tekninen vika  -   53, Raittila Seppo, 1A, Tekninen vika
 
Luokka 12, Historic -81: H2 ja I / 2 ja 4, enint.1600 cc/1976?1981, Lähti:5
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
57
Lindberg Janne
Ruokonen Harri
TerUA
TerUA
Volkswagen Golf GTI33:49,1
2
56
Putila Jyrki
Kärkkäinen Jouni
Leppävirta RT
Leppävirta RT
Talbot Sunbeam TI 1.635:52,7 2:03,62:03,6
3
55
Tuominen Sami
Karpiola Juha
SaaUA
Mäntän UA
Chrysler Avenger36:02,6 2:13,59,9

Keskeyttäneet: 54, Korte Juha, 3B, Ulosajo  -   58, Laaksonen Juha, 4A, Tekninen vika
*AT-pisteet: 58, Laaksonen Juha, 3B, EK-maksimi, 5:50,0
 
Luokka 13, Historic -81: H2 ja I / 2 ja 4, yli 1600cc/1976?1981, Lähti:9
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
68
Jaatinen Matti
Kujanpää Jani
NHD
THU-TEAM
Volvo 24234:21,5*
2
59
Vuori Juhani
Närvänen Eero
HRCF
SomUA
Volvo 24234:57,0 35,535,5
3
67
Sakselin Antero
Hautalahti Raimo
SomUA
AL-Myrskylä
Volvo 24235:19,9 58,422,9
4
64
Hartikka Reijo
Hartikka Roosa
KySUA
KySUA
Opel Kadett C Rallye 2.0E36:46,0 2:24,51:26,1
5
66
Sinkkonen Toni
Saarilahti Arto
TamUA
TamUA
Volvo 24237:23,6 3:02,137,6

Keskeyttäneet: 60, Anttonen Altti, 1B, Tekninen vika  -   61, Eerola Harri, 2A, Tekninen vika  -   62, Mäkinen Kimmo, LÄHTÖ, Tekninen vika  -   63, Gylden Ari, 4A, Tekninen vika
*AT-pisteet: 68, Jaatinen Matti, 4A, Myöhä, 10,0
 
Luokka 14, Historic -90: J1 ja J2/ N, A ja B,, Lähti:1
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
69
Siikala Antti
Siikala Matti
OriUA
OriUA
Skoda Favorit39:16,5
 
Luokka 15, Historic -90: J1 ja J2/ N, A ja B, enint.1600cc/1982?1990, Lähti:3
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
73
Kiviniemi Ilkka
Salmenautio Juha
PR-Rac
EPUA
Toyota Corolla 1600 GT 2 door (AE86)36:51,2
2
71
Lindroos Esa
Lindroos Anja
AUK J-äijät
AUK J-äijät
Toyota Corolla 1600 GT 2 door (AE86)38:08,1 1:16,91:16,9
3
70
Holmberg Kari
Valonen Hanna
HRCF
HeiUA
Peugeot 205 GTI41:51,8 5:00,63:43,7
 
Luokka 16, Historic -90: J1 ja J2/ N, A ja B, enint.2000cc/1982?1990, Lähti:2
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
74
Leino Miika
Leino Tommi
LopUA
LopUA
Opel Kadett 1.8 E37:39,4

Keskeyttäneet: 76, Laakso Markku, 5B, Tekninen vika
*AT-pisteet: 76, Laakso Markku, 1A, Myöhä, 10,0
 
Luokka 17, Historic -90: J1 ja J2/ N, A ja B, yli 2000cc/1982?1990, Lähti:2
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
78
Koskela Ilkka
Salmijärvi Katja
TerUA
TerUA
Mercedes Benz 190 E 2.3-16 (W201)36:40,6
2
77
Tarvainen Matti.J.
Rasila Harri
OriUA
OriUA
Mitsubishi Galant VR-4 (EA39A)39:39,3 2:58,72:58,7
 
Luokka 18, HRCF nuottisarja: E, F ja G1/ T, GT, 1-4, vapaa/-1969, Lähti:0
 
Luokka 19, HRCF nuottisarja: G2-J2 / 1-4, N,A ja B, enint.1300cc/1970?1990, Lähti:3
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
81
Selänne Juha
Haarala Markku
UAU
UAU
Peugeot 205 Rallye36:53,6
2
80
Laine Risto
Wickström Ben
SiAk
SiAk
Fiat 12740:41,4 3:47,83:47,8
3
79
Pohjonen Ilkka
Arola Arto
NuUA
KSAU
Skoda Favorit 136 L41:26,2 4:32,644,8
 
Luokka 20, HRCF nuottisarja: G2-J2 / 1-4, N,A ja B, enint.1600cc/1970?1990, Lähti:4
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
83
Fromholdt Petri
Fromholdt Mari
RiiUA
RiiUA
Peugeot 205 GTI38:21,3
2
82
Kokko Vilppu
Kousa Pertti
HeiUA
HeiUA
Chrysler Avenger40:43,7 2:22,42:22,4

Keskeyttäneet: 84, Liimatainen Soini, 4B, Ulosajo  -   85, Pakarinen Aimo, 1B, Tekninen vika
 
Luokka 21, HRCF nuottisarja: G2-J2 / 1-4, N,A ja B, enint.2000cc/1970?1990, Lähti:4
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
86
Kojo Joose
Määttänen Markus
TerUA
SAU
Opel Ascona A34:01,0
2
87
Leponiemi Harri
Leponiemi Antti
KSAU
KSAU
Opel Kadett GTE36:03,0 2:02,02:02,0
3
88
Aboiltiz Miguel Diaz
Sanjuan de Eusebio Diego
SsUA
SsUA
Ford Escort RS37:35,6*3:34,61:32,6

Keskeyttäneet: 89, Söyring Petri, 2B, Tekninen vika
*AT-pisteet: 88, Aboiltiz Miguel Diaz, 4A, Myöhä, 2:30,0
 
Luokka 22, HRCF nuottisarja: G2-J2 / 1-4, N,A ja B, yli 2000cc/1970?1990, Lähti:3
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
91
Koivisto Teemu
Kahelin Pasi
HeiUA
JyvUA
Mercedes Benz 280 CE37:40,6

Keskeyttäneet: 90, Mikkonen Jarmo, 2A, Tekninen vika  -   92, Laine Antero, 2A, Tekninen vika
 
Luokka 25, Aircooled.fi VW Rallisarja, Luokkasäännön mukaan, Lähti:7
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
99
Eerola Erkki
Wiik Stefan
MäntsMK
SiAk
Volkswagen 1302 S35:32,3
2
94
Laine Jukka
Marttelin Tomi
NaSU
VMF
Volkswagen 1302 S38:23,2 2:50,92:50,9
3
93
Turunen Mikko
Simola Jari
MäntsMK
JyvUA
Volkswagen 1302 S41:34,3*6:02,03:11,1

Keskeyttäneet: 95, Aaltonen Kari, 5B, Tekninen vika  -   96, Hannu Mika, 5A, Tekninen vika  -   97, Niittymäki Esa, 6A, Tekninen vika  -   100, Haapalainen Kari, 1B, Tekninen vika
*AT-pisteet: 93, Turunen Mikko, 5A, Myöhä, 10,0
 
Luokka 26, BMW Xtreme Rally, Luokkasäännön mukaan, Lähti:14
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
107
Grönthal Sami
Forsström Juha
NuUA
HyUA
BMW 325i33:11,5
2
115
Havelin Veli-Matti
Hirvijärvi Lasse
LaihUA
EPUA
BMW 325i (E36)33:26,5 15,015,0
3
114
Valkonen Anssi
Pohto Jani
AL-Härmä
AL-Härmä
BMW 32533:29,9 18,43,4
4
113
Parkkinen Toni
Hämäläinen Matti
LprRT
LprRT
BMW 325i33:53,5 42,023,6
5
112
Hokkanen Hannu
Manninen Petteri
AL-Kangasniemi
AL-Kangasniemi
BMW 325i34:05,3 53,811,8
6
109
Laurila Sami
Hokkanen Riikka
AL-Härmä
AL-Kangasniemi
BMW 325i34:33,0 1:21,527,7
7
110
Harju Tommi
Sartovuo Hannu
ValUA
UAU
BMW 325i (E36)34:38,5 1:27,05,5
8
106
Valkonen Matias
Peltonen Markus
AL-Härmä
AL-Härmä
BMW 32535:21,6 2:10,143,1
9
105
Luoma-aho Anssi
Mäkiniemi Marko
LapUA
AL-Härmä
BMW 325i35:48,4 2:36,926,8
10
103
Saarinen Timo
Saarinen Olli
UUA
UUA
BMW 325i (E36)36:52,9 3:41,41:04,5
11
104
Näsi Juha
Nokua Markus
AL-Härmä
AL-Härmä
BMW 325i37:36,3 4:24,843,4
12
101
Nurmi Kai
Waltari Timo
THU-TEAM
RauUA
BMW 325i (E36)37:50,7 4:39,214,4

Keskeyttäneet: 102, Mäkelä Jussi, 2B, Ulosajo  -   111, Bäck Timo, 3A, Ulosajo
 
Luokka 27, Nuotitettavat, 2-vetoiset Rallin säännöt art. 17 mukaiset autot, Kuutiotilavuus vapaa, Lähti:13
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
139
Heikkilä Mikko
Heikkilä Heidi
MäntsMK
MäntsMK
Honda Civic Type R (EP3)31:02,3
2
143
Kinnunen Jaro
Shemeikka Tuukka
EMSC
LapUA
Peugeot 208 R231:10,6 8,38,3
3
140
Röyhkiö Aleksi
Lönegren Jan
TamUA
TerUA
Renault Twingo R231:59,2 56,948,6
4
138
Öhman Patric
Jämsen Jukka
EMSC
JyvUA
Ford Fiesta R232:18,2 1:15,919,0
5
133
Leinonen Hannu
Ali-Rantala Kari
MäntsMK
RiiUA
Toyota Altezza RS20033:00,1 1:57,841,9
6
137
Linden Kimmo
Kemppinen Kari
EMSC
MikUA
Honda Civic Type R (EP3)33:06,2 2:03,96,1
7
131
Markkanen Kalle
Nyholm Tommy
EMSC
NuUA
Citroën C2 R233:06,4 2:04,10,2
8
135
Hakulinen Antti
Kuisma Ari
RUA
VaToSUA
Renault Clio33:20,2*2:17,913,8
9
132
Paulanto Janne
Viljamaa Peetu
HyUA
HyUA
BMW 328i33:34,1 2:31,813,9

Keskeyttäneet: 129, Saarikoski Ilkka, 1L, Tekninen vika  -   130, Wikström Jan, 3B, Tekninen vika  -   134, Hakulinen Janne, 4B, Ulosajo  -   141, Vilenius Tomi, 1B, Ulosajo
*AT-pisteet: 135, Hakulinen Antti, 4C, Myöhä, 10,0
 
Luokka 28, Nuotitettavat, 4-vetoiset Rallin säännöt art. 17 mukaiset autot, Kuutiotilavuus vapaa, Lähti:4
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
147
Tukiainen Tomi
Pohjanharju Mikko
KeurUA
KeurUA
Skoda Fabia R530:08,7
2
146
Tokee Joonas
Salo Jani
OrSUA
AlavUA
Subaru Impreza WRX Sti30:22,5 13,813,8
3
144
Huuhka Jari
Metso Jarno
OriUA
OriUA
Ford Fiesta R531:25,3 1:16,61:02,8

Keskeyttäneet: 145, Kasi Jukka, 4A, Ulosajo
 
Luokka 29, Nuotitettavat, 2-vetoiset Rallin säännöt art. 17 mukaiset autot, Kuutiotilavuus vapaa, Lähti:6
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
152
Heikkilä Asko
Kallio Kari
PoSUA
UuUA
BMW M3 - 3,2 (E36)34:40,5
2
155
Norrkniivilä Kim
Rantala Mika
NokUA
NokUA
BMW M334:42,0 1,51,5
3
153
Kölhi Petri
Nordling Kaj
VihUA
SaloUA
Opel Astra F GSi 16V /35:34,4 53,952,4
4
151
Hamara Kimmo
Lyytinen Ari
K-KUA
K-KUA
Honda Civic Type R (EP3)35:41,3 1:00,86,9

Keskeyttäneet: 154, Laakso Ville, 3A, Tekninen vika  -   156, Saarinen Heikki, 4B, Tekninen vika
 
Luokka 30, Nuotitettavat, 4-vetoiset Rallin säännöt art. 17 mukaiset autot, Kuutiotilavuus vapaa, Lähti:2
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
150
Rajala Jari
Perämäki Juha-Pekka
PoSUA
P-HUA
Mitsubishi Lancer Evolution IX32:10,8

Keskeyttäneet: 148, Haapasalo Kai, 1A, Tekninen vika
 
Luokka 31, Ei nuotitettavat, 2WD Rallin säännöt art. 17 mukaiset autot, Enintään 1600 ccm3, Lähti:5
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
161
Högström Juha
Maaranen Aki
AL-Myrskylä
MikUA
Toyota Corolla GT32:38,3
2
158
Peltola Marko
Liikkanen Ville
LuuUA
LuuUA
Toyota Starlet36:01,4*3:23,13:23,1

Keskeyttäneet: 157, Lahti Niko, 1B, Tekninen vika  -   159, Koskela Toni, 4B, Tekninen vika  -   160, Solkio Mikko, 4A, Käyntihäiriö
*AT-pisteet: 158, Peltola Marko, 1A, Ennakko, 1:00,0
 
Luokka 32, Ei nuotitettavat, 2WD Rallin säännöt art. 17 mukaiset autot, Yli 1600 ccm3, Lähti:12
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
173
Vihervuori Petri
Mannertie Jarno
OriUA
OriUA
Ford Escort RS 200031:56,6
2
168
Nikkinen Riku
Peltonen Timo
MäntsMK
MäntsMK
Ford Escort RS 200031:57,1 0,50,5
3
167
Kärpänen Kristian
Ahde Teemu
MäntsMK
MäntsMK
Honda Civic Type R (EP3)32:56,3 59,759,2
4
165
Paavilainen Petteri
Pasonen Juha
MHJ-RT
MHJ-RT
Opel Kadett GSi 16V33:03,7 1:07,17,4
5
170
Palmi Toomas
Syväranta Jussi
LahUA
LahUA
BMW 323Ti Compact33:11,0 1:14,47,3
6
164
Yrjölä Mikke
Peippo Matias
RaisUA
KySUA
Honda Civic Type R33:29,6 1:33,018,6
7
171
Rostedt Kimmo
Kemmo Antti
LahUA
LahUA
Volvo 24034:10,6 2:14,041,0
8
166
Hannuksela Tommi
Nordström Antti
EMSC
RiiUA
BMW M335:00,6*3:04,050,0

Keskeyttäneet: 162, Tähkä Marko, 2A, Tekninen vika  -   163, Mustanoja Pekka, 2B, Ulosajo  -   169, Riuttanen Jukka, 5A, Tekninen vika  -   172, Aaltonen Jyri, 4B, Ulosajo
*AT-pisteet: 166, Hannuksela Tommi, 4A, Ennakko, 1:00,0
 
Luokka 33, Ei nuotitettavat, 2WD Rallin säännöt art. 17 mukaiset autot, Enintään 1600 ccm3, Lähti:3
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
176
LAURILA SAMI
LAAKKIO ANTTI
AL-Myrskylä
AL-Myrskylä
Toyota Starlet35:30,1

Keskeyttäneet: 174, Aalto Jouni, 2B, Ulosajo  -   177, Forsgren Kim, 5A, Tekninen vika
 
Luokka 34, Ei nuotitettavat, 2WD Rallin säännöt art. 17 mukaiset autot, Yli 1600 ccm3, Lähti:19
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
186
Koverola Henrik
Brofors Sami
HamUA
ValUA
BMW M333:35,4
2
178
Rinne Matti
Taipale Risto
LprUA
LuuUA
Volvo 24033:36,2 0,80,8
3
196
Velling Toni
Kinni Toni
OriUA
OriUA
Ford Escort MK233:42,6 7,26,4
4
195
Vasenius Simo
Linden Harri
THU-TEAM
THU-TEAM
Ford Escort RS 200033:43,4 8,00,8
5
192
Seppälä Mika
Seppälä Ari
LopUA
LopUA
Opel Astra F GSi 16V /34:26,5 51,143,1
6
184
Hämäläinen Juha
Nokkanen Antti
JouSUA
KSAU
BMW 325i (E36)35:50,9*2:15,51:24,4
7
182
Hassinen Heikki
Hassinen Markus
K-KUA
HyUA
Honda Civic Type R36:04,2 2:28,813,3
8
183
Hutri Sami
Hutri Esa
LopUA
LopUA
BMW 328i36:14,6 2:39,210,4
9
191
Petlin Arto
Simpanen Veli-Pekka
KalUa
VääUA
Ford Escort RS 200036:18,6 2:43,24,0
10
190
Mattila Antti
Huomanen Jari
SomUA
HyUA
Volkswagen Golf GTI 16V 2.036:33,5 2:58,114,9
11
193
Sällman Marko
Sällman Mika
JoeUA
K-KUA
BMW 325i (E36)36:49,4 3:14,015,9
12
180
Dilén Jari
Neuvonen Jarno
HyUA
MikUA
BMW 325i39:39,5 6:04,12:50,1

Keskeyttäneet: 179, Altomaa Henri, 2B, Tekninen vika  -   185, Kortejärvi Pasi, 3A, Tekninen vika  -   187, Laesvaara Niko, 1B, Tekninen vika  -   188, Laurila Hannu, 3B, Ulosajo  -   189, Malmberg Sven, 6A, Tekninen vika  -   194, Tyyskä Joona, 4A, Ulosajo  -   197, Vuorimaa Heikki, 2B, Ulosajo
*AT-pisteet: 184, Hämäläinen Juha, 1A, Myöhä, 10,0
 
Luokka 35, Yleinen, Lähti:4
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
128
Laaksonen Jani
Keltti Tero
MäntsMK
MäntsMK
Volkswagen Polo 1.434:27,0
2
126
Raitanen Kimmo
Raitanen Niina
MäntsMK
MäntsMK
Volkswagen Polo 1.435:09,2 42,242,2
3
127
Laaksomaa Pasi
Laaksomaa Susanna
Päij-HUA
Päij-HUA
Volkswagen Polo 1.435:50,8 1:23,841,6
4
125
Honkanen Jarmo
Grönholm Harry
RiiUA
UAU
Volkswagen Polo37:12,0 2:45,01:21,2
 
Luokka 36, Juniorit, Lähti:10
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
123
Mäntylä Mikko
Eskola Seve
OriUA
PukMU
Audi A336:16,6
2
122
Anttonen Mikko
Huilla Jarkko
OriUA
HAU
Skoda Fabia 1.4 16V37:09,3 52,752,7
3
119
Lehtinen Jussi
Tuominen Ville
ELIMÄEN MU
ELIMÄEN MU
Ford Focus37:15,5 58,96,2
4
118
Jutila Tomi
Ulvila Tuukka
AUK J-äijät
AUK J-äijät
Renault Clio 16V37:31,0 1:14,415,5
5
120
Luukka Mika
Hostikka Essi
LprUA
LprUA
Toyota Yaris38:26,4*2:09,855,4
6
121
Tiainen Saku
Palohalme Jenna
ValUA
ValUA
Citroën C2 VTS45:21,2*9:04,66:54,8
7
116
Louhelainen Tuomas
Kärkkäinen Jenna
LahUA
LahUA
Skoda Octavia47:57,0 11:40,42:35,8

Keskeyttäneet: 3, Kylökäs Juuso, 2A, Tekninen vika  -   117, Ruotimo Timo, 3A, Tekninen vika  -   124, Vähämaa Atte, 2B, Ulosajo
*AT-pisteet: 121, Tiainen Saku, 4C, Ennakko, 9:00,0  -   120, Luukka Mika, 6A, Ennakko, 1:00,0
 
Luokka 37, Nuoret, Lähti:2
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
2
Helander Leevi
Tovonen Janne
RiiUA
RiiUA
Audi A338:11,2

Keskeyttäneet: 1, Heino Niklas, 5B, Tekninen vika