<< EK4       Yleiskilpailun tulos
Louhinta-Ässät Ralli
4.5.2019
LUOKKATULOS
Nuottiluokat
Rally Drivers Team ry
 
 
 
Luokka 1, FIA R1 ja V1600, Ryhmä N/A, FIN R, Lähti:2
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
102
Luukka Mika
Hostikka Essi
LprUA
LprUA
Toyota Yaris20:03,8

Keskeyttäneet: 101, Koskelainen Kari, LÄHTÖ, Tekninen vika
 
Luokka 2, FIA R1 ja V1600, Ryhmä N/A, FIN R, Lähti:1

Keskeyttäneet: 103, Vähämaa Atte, 3B, Ulosajo
 
Luokka 3, 4WD, Rallin säännöt art. 16 mukaiset autot, R-Lite, WRC 02-18, Lähti:7
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
64
Salo Juha
Luhtinen Topi
KaUA
PiekUA
Skoda Fabia R514:52,7
2
66
Lindberg Jussi
Tyyskä Tuuka
SiAk
PoSUA
Mitsubishi Lancer Evo IX (CT9A)15:54,6 1:01,91:01,9
3
68
Lehti Mikko
Kanninen Veikko
THU-TEAM
MäntsMK
Opel Corsa OPC S200015:58,3 1:05,63,7
4
70
Honkanen Jarmo
Savilaakso Timo
MäntsMK
OriUA
Subaru Impreza WRX17:09,1 2:16,41:10,8
5
67
Hämäläinen Jyrki
Nyholm Tommy
SiAk
NuUA
Subaru Impreza STi17:32,0 2:39,322,9
6
69
Haapasalo Kai
Peltoniemi Juhani
HyUA
HyUA
Subaru Impreza WRX Sti17:41,0 2:48,39,0

Keskeyttäneet: 65, Mäenpää Timo, 4C, Tekninen vika
 
Luokka 4, FIA R2 / R2B, Ryhmä N/A, R3 ja FIN R, FIA R3T / R3D, Super 1600, Lähti:5
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
72
Markkanen Kalle
Lehtola Kim
EMSC
VihUA
Peugeot 208 R216:40,8
2
75
Lähdeniemi Arttu
Suutarinen Aki
PunMK/UA
LaihUA
Ford Fiesta R216:44,1 3,33,3
3
76
Hakulinen Antti
Kuisma Ari
RUA
VaToSUA
Renault Clio17:01,7*20,917,6
4
74
Kalmi Niko
Saarelainen Janne
HyUA
HyUA
Citroën C2 R217:48,1 1:07,346,4

Keskeyttäneet: 73, Laurén Antton, LÄHTÖ, Tekninen vika
*AT-pisteet: 76, Hakulinen Antti, 3L, Vilppilähtö, 10,0
 
Luokka 5, Ryhmä F (enint. 1600cm3), Lähti:1
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
77
Nikkinen Tero
Viljamaa Peetu
MäntsMK
HyUA
Toyota Corolla GT17:35,5
 
Luokka 6, Ryhmä F (yli 1600cm3), Lähti:11
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
86
Linden Kimmo
Kemppinen Kari
EMSC
MikUA
BMW M316:31,3
2
87
Patajoki Niko
Vaaleri Samu
TeisUA
TamUA
Ford Escort RS 200017:02,2 30,930,9
3
80
Soininen Arto
Andergård Ville
PoSUA
PoSUA
BMW M3 (E36)17:02,5 31,20,3
4
83
Jalava Toni
Hanninen Tero
THU-TEAM
LohUA
Opel Astra F GSi 16V /17:12,8 41,510,3
5
82
Harju Tommi
Pulkkinen Mirka
ValUA
KSAU
Volkswagen Golf GTI17:36,0 1:04,723,2
6
85
Koverola Henrik
Brofors Sami
HamUA
MhMK
BMW M317:38,5*1:07,22,5

Keskeyttäneet: 78, Paavilainen Juha, 4A, Tekninen vika  -   79, Lario Ilmo, 4B, Tekninen vika  -   81, Tiainen Pasi, 4C, Tekninen vika  -   84, Jokela Juha-Pekka, 1B, Tekninen vika  -   88, Saarikoski Ilkka, LÄHTÖ, Tekninen vika
*AT-pisteet: 85, Koverola Henrik, 3L, Vilppilähtö, 10,0
 
Luokka 7, Historic kaikki ikäkaudet (enint. 1600cm3), Lähti:1
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
104
Pakarinen Aimo
Lotsari Pertti
HeiUA
HeiUA
Lada 160021:45,9
 
Luokka 8, Historic kaikki ikäkaudet (yli 1600cm3), Lähti:5
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
90
Hannuksela Tommi
Nordström Antti
EMSC
RiiUA
Ford Escort RS17:57,3
2
92
Jauhiainen Ville
Sokka Janne
NilUA
NilUA
Ford Escort RS18:31,5 34,234,2
3
93
Berner Juha
Tanninen Jouni
HyUA
HyUA
Plymouth Valiant19:30,8 1:33,559,3

Keskeyttäneet: 89, Laine Antero, 3B, Ulosajo  -   94, Damstedt Eugen, 2A, Tekninen vika
 
Luokka 9, Historic kaikki ikäkaudet (enint. 1600cm3), Lähti:0
 
Luokka 10, Historic kaikki ikäkaudet (yli 1600cm3), Lähti:1
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
95
Pihl Jori
Nisula Suvi
HamUA
EMSC
Opel Ascona B18:47,9
 
Luokka 11, FIA R2 / R2B, Ryhmä N/A, R3 ja FIN R, FIA R3T / R3D, Super 1600, Lähti:2
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
96
Kortesalmi Teemu
Hytinkoski Aki
OUA
SIIMU 2000
Citroën C2 R217:41,1
2
97
Norrkniivilä Kim
Rantala Mika
NokUA
NokUA
Honda Civic Type R19:32,0 1:50,91:50,9
 
Luokka 12, Ryhmä F (enint. 1600cm3), Lähti:0
 
Luokka 13, Ryhmä F (yli 1600cm3), Lähti:3
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
100
Kölhi Petri
Nordling Kaj
VihUA
SaloUA
Opel Astra F GSi 16V /18:33,9
2
99
Konkola Niko
Lust Jenni
LohUA
LohUA
BMW 320i18:50,4 16,516,5
3
98
Kauppinen Petteri
Runne Eetu
RiiUA
RiiUA
Ford Escort19:10,2 36,319,8