Arctic Lapland Rally
25.-27.1.2018
EK 1, YLEISKILPAILUN TILANNE
SM 2
Rovaniemen Urheiluautoilijat ry
Aittajärvi / Europcar
 
EK1, 24.18km, nopein: 118.8km/h
SijNroNimiLkTulosEro
123Tokee Joonas212:12,9
218Ruotsalainen Esa212:19,46,5
324Pietarinen Henrik212:26,013,1
422Selivaara Antti212:34,721,8
519Hautamäki Ville212:40,027,1
636Vuokila Miikka212:49,436,5
721Tahko Riku212:49,937,0
817Jansson Jacob212:59,146,2
930Kuikka Jari213:05,852,9
1020Hosike Jarkko213:10,557,6
1141Penttilä Kai213:21,71:08,8
1242Vuorio Pekka213:33,61:20,7
1332Rigler Gerald213:35,41:22,5
1440Ikonen Jukka213:40,01:27,1
1535Lahtinen Timo213:46,11:33,2
1645Petrocco Lucio213:58,71:45,8
1734Kaikkonen Veli-Matti214:30,52:17,6
1831Keskiniva Jussi214:34,02:21,1
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiLk(Sij)TulosEro
123Tokee Joonas2(1) 12:12,9
218Ruotsalainen Esa2(2) 12:19,4 6,5
324Pietarinen Henrik2(3) 12:26,0 13,1
422Selivaara Antti2(4) 12:34,7 21,8
519Hautamäki Ville2(5) 12:40,0 27,1
636Vuokila Miikka2(6) 12:49,4 36,5
717Jansson Jacob2(7) 12:59,1 46,2
830Kuikka Jari2(8) 13:05,8 52,9
920Hosike Jarkko2(9) 13:10,5 57,6
1041Penttilä Kai2(10) 13:21,7 1:08,8
1142Vuorio Pekka2(11) 13:33,6 1:20,7
1232Rigler Gerald2(12) 13:35,4 1:22,5
1340Ikonen Jukka2(13) 13:40,0 1:27,1
1435Lahtinen Timo2(14) 13:46,1 1:33,2
1545Petrocco Lucio2(15) 13:58,7 1:45,8
1621Tahko Riku2(16) 13:59,9*1:47,0
1734Kaikkonen Veli-Matti2(17) 14:30,5 2:17,6
1831Keskiniva Jussi2(18) 14:34,0 2:21,1

 
*AT-pisteet: 21, Tahko Riku, 1A, Myöhä, 1:10,0

EK2, 3.5km, nopein: 69.1km/h
SijNroNimiLkTulosEro
124Pietarinen Henrik23:02,3
223Tokee Joonas23:04,01,7
319Hautamäki Ville23:04,62,3
430Kuikka Jari23:06,03,7
517Jansson Jacob23:06,64,3
622Selivaara Antti23:07,14,8
718Ruotsalainen Esa23:08,46,1
836Vuokila Miikka23:09,06,7
932Rigler Gerald23:10,48,1
1021Tahko Riku23:11,08,7
1142Vuorio Pekka23:11,79,4
1220Hosike Jarkko23:12,09,7
1345Petrocco Lucio23:12,710,4
1440Ikonen Jukka23:13,311,0
1535Lahtinen Timo23:14,712,4
1641Penttilä Kai23:15,012,7
1731Keskiniva Jussi23:19,917,6
1834Kaikkonen Veli-Matti23:24,322,0
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiLk(Sij)TulosEro
123Tokee Joonas2(1) 15:16,9
218Ruotsalainen Esa2(2) 15:27,8 10,9
324Pietarinen Henrik2(3) 15:28,3 11,4
422Selivaara Antti2(4) 15:41,8 24,9
519Hautamäki Ville2(5) 15:44,6 27,7
636Vuokila Miikka2(6) 15:58,4 41,5
717Jansson Jacob2(7) 16:05,7 48,8
830Kuikka Jari2(8) 16:11,8 54,9
920Hosike Jarkko2(9) 16:22,5 1:05,6
1041Penttilä Kai2(10) 16:36,7 1:19,8
1142Vuorio Pekka2(11) 16:45,3 1:28,4
1232Rigler Gerald2(12) 16:45,8 1:28,9
1340Ikonen Jukka2(13) 16:53,3 1:36,4
1435Lahtinen Timo2(14) 17:00,8 1:43,9
1521Tahko Riku2(15) 17:10,9*1:54,0
1645Petrocco Lucio2(16) 17:11,4 1:54,5
1731Keskiniva Jussi2(17) 17:53,9 2:37,0
1834Kaikkonen Veli-Matti2(18) 17:54,8 2:37,9

 
*AT-pisteet: 21, Tahko Riku, 1A, Myöhä, 1:10,0

EK3, 28.2km, nopein: 107.8km/h
SijNroNimiLkTulosEro
118Ruotsalainen Esa215:41,4
223Tokee Joonas215:57,315,9
319Hautamäki Ville216:09,227,8
417Jansson Jacob216:17,135,7
536Vuokila Miikka216:19,337,9
622Selivaara Antti216:31,950,5
721Tahko Riku216:41,61:00,2
830Kuikka Jari216:41,81:00,4
920Hosike Jarkko216:55,31:13,9
1032Rigler Gerald217:18,11:36,7
1141Penttilä Kai217:19,51:38,1
1235Lahtinen Timo217:25,01:43,6
1340Ikonen Jukka217:25,31:43,9
1442Vuorio Pekka217:29,21:47,8
1545Petrocco Lucio217:51,02:09,6
1631Keskiniva Jussi218:09,52:28,1
1734Kaikkonen Veli-Matti218:18,82:37,4
1824Pietarinen Henrik225:41,09:59,6
Tilanne EK3:n jälkeen
SijNroNimiLk(Sij)TulosEro
118Ruotsalainen Esa2(1) 31:09,2
223Tokee Joonas2(2) 31:14,2 5,0
319Hautamäki Ville2(3) 31:53,8 44,6
422Selivaara Antti2(4) 32:13,7 1:04,5
536Vuokila Miikka2(5) 32:17,7 1:08,5
617Jansson Jacob2(6) 32:22,8 1:13,6
730Kuikka Jari2(7) 32:53,6 1:44,4
820Hosike Jarkko2(8) 33:17,8 2:08,6
921Tahko Riku2(9) 33:52,5*2:43,3
1041Penttilä Kai2(10) 33:56,2 2:47,0
1132Rigler Gerald2(11) 34:03,9 2:54,7
1242Vuorio Pekka2(12) 34:14,5 3:05,3
1340Ikonen Jukka2(13) 34:18,6 3:09,4
1435Lahtinen Timo2(14) 34:25,8 3:16,6
1545Petrocco Lucio2(15) 35:02,4 3:53,2
1631Keskiniva Jussi2(16) 36:03,4 4:54,2
1734Kaikkonen Veli-Matti2(17) 36:13,6 5:04,4
1824Pietarinen Henrik2(18) 41:09,3 10:00,1

 
*AT-pisteet: 21, Tahko Riku, 1A, Myöhä, 1:10,0

EK4, 42.69km, nopein: 120.8km/h
SijNroNimiLkTulosEro
118Ruotsalainen Esa221:11,9
224Pietarinen Henrik221:25,914,0
323Tokee Joonas221:29,417,5
417Jansson Jacob221:31,219,3
536Vuokila Miikka221:50,939,0
619Hautamäki Ville221:51,839,9
722Selivaara Antti222:13,91:02,0
821Tahko Riku222:23,21:11,3
920Hosike Jarkko222:30,31:18,4
1030Kuikka Jari222:38,51:26,6
1141Penttilä Kai223:25,52:13,6
1232Rigler Gerald223:25,82:13,9
1342Vuorio Pekka223:37,82:25,9
1440Ikonen Jukka223:48,32:36,4
1534Kaikkonen Veli-Matti224:30,13:18,2
1631Keskiniva Jussi225:32,34:20,4
1735Lahtinen Timo226:01,14:49,2
1845Petrocco Lucio226:07,14:55,2
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiLk(Sij)TulosEro
118Ruotsalainen Esa2(1) 52:21,1
223Tokee Joonas2(2) 52:43,6 22,5
319Hautamäki Ville2(3) 53:45,6 1:24,5
417Jansson Jacob2(4) 53:54,0 1:32,9
536Vuokila Miikka2(5) 54:08,6 1:47,5
622Selivaara Antti2(6) 54:27,6 2:06,5
730Kuikka Jari2(7) 55:32,1 3:11,0
820Hosike Jarkko2(8) 55:48,1 3:27,0
921Tahko Riku2(9) 56:15,7*3:54,6
1041Penttilä Kai2(10) 57:21,7 5:00,6
1132Rigler Gerald2(11) 57:29,7 5:08,6
1242Vuorio Pekka2(12) 57:52,3 5:31,2
1340Ikonen Jukka2(13) 58:06,9 5:45,8
1435Lahtinen Timo2(14) 1:00:26,9 8:05,8
1534Kaikkonen Veli-Matti2(15) 1:00:43,7 8:22,6
1645Petrocco Lucio2(16) 1:01:09,5 8:48,4
1731Keskiniva Jussi2(17) 1:01:35,7 9:14,6
1824Pietarinen Henrik2(18) 1:02:35,2 10:14,1

 
*AT-pisteet: 21, Tahko Riku, 1A, Myöhä, 1:10,0

EK5, 3.5km, nopein: 68.9km/h
SijNroNimiLkTulosEro
119Hautamäki Ville23:03,0
223Tokee Joonas23:03,80,8
318Ruotsalainen Esa23:04,11,1
436Vuokila Miikka23:05,32,3
517Jansson Jacob23:05,52,5
624Pietarinen Henrik23:07,54,5
721Tahko Riku23:08,15,1
822Selivaara Antti23:09,26,2
920Hosike Jarkko23:09,86,8
1045Petrocco Lucio23:11,68,6
1141Penttilä Kai23:12,09,0
1240Ikonen Jukka23:13,310,3
1330Kuikka Jari23:13,710,7
1442Vuorio Pekka23:14,411,4
1535Lahtinen Timo23:15,712,7
1634Kaikkonen Veli-Matti23:20,917,9
1731Keskiniva Jussi28:03,05:00,0
1832Rigler Gerald212:43,99:40,9
Tilanne EK5:n jälkeen
SijNroNimiLk(Sij)TulosEro
118Ruotsalainen Esa2(1) 55:25,2
223Tokee Joonas2(2) 55:47,4 22,2
319Hautamäki Ville2(3) 56:48,6 1:23,4
417Jansson Jacob2(4) 56:59,5 1:34,3
536Vuokila Miikka2(5) 57:13,9 1:48,7
622Selivaara Antti2(6) 57:36,8 2:11,6
730Kuikka Jari2(7) 58:45,8 3:20,6
820Hosike Jarkko2(8) 58:57,9 3:32,7
921Tahko Riku2(9) 59:23,8*3:58,6
1041Penttilä Kai2(10) 1:00:33,7 5:08,5
1142Vuorio Pekka2(11) 1:01:06,7 5:41,5
1240Ikonen Jukka2(12) 1:01:20,2 5:55,0
1335Lahtinen Timo2(13) 1:03:42,6 8:17,4
1434Kaikkonen Veli-Matti2(14) 1:04:04,6 8:39,4
1545Petrocco Lucio2(15) 1:04:21,1 8:55,9
1624Pietarinen Henrik2(16) 1:05:42,7 10:17,5
1731Keskiniva Jussi2(17) 1:09:38,7 14:13,5
1832Rigler Gerald2(18) 1:10:13,6 14:48,4

 
*AT-pisteet: 21, Tahko Riku, 1A, Myöhä, 1:10,0

EK6, 25.78km, nopein: 124.5km/h
SijNroNimiLkTulosEro
124Pietarinen Henrik212:25,4
218Ruotsalainen Esa212:26,51,1
323Tokee Joonas212:27,11,7
419Hautamäki Ville212:30,95,5
517Jansson Jacob212:41,516,1
620Hosike Jarkko212:57,632,2
736Vuokila Miikka213:05,740,3
835Lahtinen Timo213:26,81:01,4
922Selivaara Antti213:29,61:04,2
1042Vuorio Pekka213:30,71:05,3
1141Penttilä Kai213:35,71:10,3
1240Ikonen Jukka213:40,31:14,9
1332Rigler Gerald213:56,31:30,9
1445Petrocco Lucio214:05,71:40,3
1534Kaikkonen Veli-Matti214:07,41:42,0
Tilanne EK6:n jälkeen
SijNroNimiLk(Sij)TulosEro
118Ruotsalainen Esa2(1) 1:07:51,7
223Tokee Joonas2(2) 1:08:14,5 22,8
319Hautamäki Ville2(3) 1:09:19,5 1:27,8
417Jansson Jacob2(4) 1:09:41,0 1:49,3
536Vuokila Miikka2(5) 1:10:19,6 2:27,9
622Selivaara Antti2(6) 1:11:06,4 3:14,7
720Hosike Jarkko2(7) 1:11:55,5 4:03,8
841Penttilä Kai2(8) 1:14:09,4 6:17,7
942Vuorio Pekka2(9) 1:14:37,4 6:45,7
1040Ikonen Jukka2(10) 1:15:00,5 7:08,8
1135Lahtinen Timo2(11) 1:17:09,4 9:17,7
1224Pietarinen Henrik2(12) 1:18:08,1 10:16,4
1334Kaikkonen Veli-Matti2(13) 1:18:12,0 10:20,3
1445Petrocco Lucio2(14) 1:18:26,8 10:35,1
1532Rigler Gerald2(15) 1:24:49,9*16:58,2

 
Keskeyttäneet: 21, Tahko Riku, 5F, Tekninen vika   -   30, Kuikka Jari, 6A, Tekninen vika   -   31, Keskiniva Jussi, 5F, Tekninen vika
*AT-pisteet: 32, Rigler Gerald, 5C, Myöhä, 40,0  -   21, Tahko Riku, 1A, Myöhä, 1:10,0

EK7, 14.69km, nopein: 129.5km/h
SijNroNimiLkTulosEro
118Ruotsalainen Esa26:48,5
224Pietarinen Henrik26:52,03,5
317Jansson Jacob26:58,610,1
419Hautamäki Ville26:58,710,2
536Vuokila Miikka27:04,415,9
623Tokee Joonas27:05,316,8
722Selivaara Antti27:12,223,7
820Hosike Jarkko27:23,835,3
940Ikonen Jukka27:34,646,1
1035Lahtinen Timo27:36,447,9
1141Penttilä Kai27:36,548,0
1234Kaikkonen Veli-Matti27:44,856,3
1332Rigler Gerald27:50,41:01,9
1442Vuorio Pekka27:50,41:01,9
1545Petrocco Lucio28:01,61:13,1
Tilanne EK7:n jälkeen
SijNroNimiLk(Sij)TulosEro
118Ruotsalainen Esa2(1) 1:14:40,2
223Tokee Joonas2(2) 1:15:19,8 39,6
319Hautamäki Ville2(3) 1:16:18,2 1:38,0
417Jansson Jacob2(4) 1:16:39,6 1:59,4
536Vuokila Miikka2(5) 1:17:24,0 2:43,8
622Selivaara Antti2(6) 1:18:18,6 3:38,4
720Hosike Jarkko2(7) 1:19:19,3 4:39,1
841Penttilä Kai2(8) 1:21:45,9 7:05,7
942Vuorio Pekka2(9) 1:22:27,8 7:47,6
1040Ikonen Jukka2(10) 1:22:35,1 7:54,9
1135Lahtinen Timo2(11) 1:24:45,8 10:05,6
1224Pietarinen Henrik2(12) 1:25:00,1 10:19,9
1334Kaikkonen Veli-Matti2(13) 1:25:56,8 11:16,6
1445Petrocco Lucio2(14) 1:26:28,4 11:48,2
1532Rigler Gerald2(15) 1:32:40,3*18:00,1

 
Keskeyttäneet: 21, Tahko Riku, 5F, Tekninen vika   -   30, Kuikka Jari, 6A, Tekninen vika   -   31, Keskiniva Jussi, 5F, Tekninen vika
*AT-pisteet: 32, Rigler Gerald, 5C, Myöhä, 40,0  -   21, Tahko Riku, 1A, Myöhä, 1:10,0

EK8, 36.65km, nopein: 110.8km/h
SijNroNimiLkTulosEro
123Tokee Joonas219:50,3
218Ruotsalainen Esa219:52,52,2
319Hautamäki Ville220:11,321,0
417Jansson Jacob220:13,823,5
536Vuokila Miikka220:20,430,1
622Selivaara Antti220:50,91:00,6
720Hosike Jarkko221:03,61:13,3
841Penttilä Kai221:33,91:43,6
940Ikonen Jukka221:53,62:03,3
1035Lahtinen Timo222:07,52:17,2
1142Vuorio Pekka222:12,62:22,3
1232Rigler Gerald222:28,92:38,6
1334Kaikkonen Veli-Matti222:29,22:38,9
1424Pietarinen Henrik232:52,213:01,9
Tilanne EK8:n jälkeen
SijNroNimiLk(Sij)TulosEro
118Ruotsalainen Esa2(1) 1:34:32,7
223Tokee Joonas2(2) 1:35:10,1 37,4
319Hautamäki Ville2(3) 1:36:29,5 1:56,8
417Jansson Jacob2(4) 1:36:53,4 2:20,7
536Vuokila Miikka2(5) 1:37:44,4 3:11,7
622Selivaara Antti2(6) 1:39:09,5 4:36,8
720Hosike Jarkko2(7) 1:40:22,9 5:50,2
841Penttilä Kai2(8) 1:43:19,8 8:47,1
942Vuorio Pekka2(9) 1:44:40,4 10:07,7
1040Ikonen Jukka2(10) 1:45:28,7*10:56,0
1135Lahtinen Timo2(11) 1:46:53,3 12:20,6
1234Kaikkonen Veli-Matti2(12) 1:48:26,0 13:53,3
1332Rigler Gerald2(13) 1:55:09,2*20:36,5
1424Pietarinen Henrik2(14) 1:57:52,3 23:19,6

 
Keskeyttäneet: 21, Tahko Riku, 5F, Tekninen vika   -   30, Kuikka Jari, 6A, Tekninen vika   -   31, Keskiniva Jussi, 5F, Tekninen vika   -   45, Petrocco Lucio, 8B, Tekninen vika
*AT-pisteet: 40, Ikonen Jukka, 8A, Ennakko, 1:00,0  -   32, Rigler Gerald, 5C, Myöhä, 40,0  -   21, Tahko Riku, 1A, Myöhä, 1:10,0

EK9, 3.5km, nopein: 70.2km/h
SijNroNimiLkTulosEro
118Ruotsalainen Esa22:59,6
223Tokee Joonas23:00,50,9
319Hautamäki Ville23:01,82,2
424Pietarinen Henrik23:02,42,8
522Selivaara Antti23:02,73,1
636Vuokila Miikka23:05,55,9
720Hosike Jarkko23:07,27,6
842Vuorio Pekka23:09,910,3
932Rigler Gerald23:10,911,3
1041Penttilä Kai23:11,712,1
1140Ikonen Jukka23:11,812,2
1235Lahtinen Timo23:12,613,0
1334Kaikkonen Veli-Matti23:18,018,4
Tilanne EK9:n jälkeen
SijNroNimiLk(Sij)TulosEro
118Ruotsalainen Esa2(1) 1:37:32,3
223Tokee Joonas2(2) 1:38:10,6 38,3
319Hautamäki Ville2(3) 1:39:31,3 1:59,0
436Vuokila Miikka2(4) 1:40:49,9 3:17,6
522Selivaara Antti2(5) 1:42:12,2 4:39,9
620Hosike Jarkko2(6) 1:43:30,1 5:57,8
741Penttilä Kai2(7) 1:46:31,5 8:59,2
842Vuorio Pekka2(8) 1:47:50,3 10:18,0
940Ikonen Jukka2(9) 1:48:40,5*11:08,2
1035Lahtinen Timo2(10) 1:50:05,9 12:33,6
1134Kaikkonen Veli-Matti2(11) 1:51:44,0 14:11,7
1232Rigler Gerald2(12) 1:58:20,1*20:47,8
1324Pietarinen Henrik2(13) 2:00:54,7 23:22,4

 
Keskeyttäneet: 17, Jansson Jacob, 9A, Tekninen vika   -   21, Tahko Riku, 5F, Tekninen vika   -   30, Kuikka Jari, 6A, Tekninen vika   -   31, Keskiniva Jussi, 5F, Tekninen vika   -   45, Petrocco Lucio, 8B, Tekninen vika
*AT-pisteet: 40, Ikonen Jukka, 8A, Ennakko, 1:00,0  -   32, Rigler Gerald, 5C, Myöhä, 40,0  -   21, Tahko Riku, 1A, Myöhä, 1:10,0

EK10, 23.27km, nopein: 115.7km/h
SijNroNimiLkTulosEro
118Ruotsalainen Esa212:03,8
219Hautamäki Ville212:30,426,6
336Vuokila Miikka212:39,335,5
422Selivaara Antti212:50,646,8
523Tokee Joonas212:54,851,0
620Hosike Jarkko213:07,91:04,1
740Ikonen Jukka213:33,91:30,1
835Lahtinen Timo213:35,71:31,9
942Vuorio Pekka213:47,81:44,0
1041Penttilä Kai213:56,41:52,6
1132Rigler Gerald214:01,61:57,8
1234Kaikkonen Veli-Matti214:31,72:27,9
Tilanne EK10:n jälkeen
SijNroNimiLk(Sij)TulosEro
118Ruotsalainen Esa2(1) 1:49:36,1
223Tokee Joonas2(2) 1:51:05,4 1:29,3
319Hautamäki Ville2(3) 1:52:01,7 2:25,6
436Vuokila Miikka2(4) 1:53:29,2 3:53,1
522Selivaara Antti2(5) 1:55:02,8 5:26,7
620Hosike Jarkko2(6) 1:56:38,0 7:01,9
741Penttilä Kai2(7) 2:00:27,9 10:51,8
842Vuorio Pekka2(8) 2:01:38,1 12:02,0
940Ikonen Jukka2(9) 2:02:14,4*12:38,3
1035Lahtinen Timo2(10) 2:03:41,6 14:05,5
1134Kaikkonen Veli-Matti2(11) 2:06:15,7 16:39,6
1232Rigler Gerald2(12) 2:12:21,7*22:45,6

 
Keskeyttäneet: 17, Jansson Jacob, 9A, Tekninen vika   -   21, Tahko Riku, 5F, Tekninen vika   -   24, Pietarinen Henrik, 9E, Tekninen vika   -   30, Kuikka Jari, 6A, Tekninen vika   -   31, Keskiniva Jussi, 5F, Tekninen vika   -   45, Petrocco Lucio, 8B, Tekninen vika
*AT-pisteet: 40, Ikonen Jukka, 8A, Ennakko, 1:00,0  -   32, Rigler Gerald, 5C, Myöhä, 40,0  -   21, Tahko Riku, 1A, Myöhä, 1:10,0

EK11, 48.69km, nopein: 109.8km/h
SijNroNimiLkTulosEro
118Ruotsalainen Esa226:36,5
223Tokee Joonas226:38,82,3
336Vuokila Miikka227:02,826,3
419Hautamäki Ville227:38,71:02,2
520Hosike Jarkko228:11,71:35,2
640Ikonen Jukka229:27,72:51,2
741Penttilä Kai229:28,32:51,8
842Vuorio Pekka229:35,42:58,9
935Lahtinen Timo229:35,92:59,4
1032Rigler Gerald230:13,23:36,7
1122Selivaara Antti230:32,33:55,8
1234Kaikkonen Veli-Matti230:48,94:12,4
Tilanne EK11:n jälkeen
SijNroNimiLk(Sij)TulosEro
118Ruotsalainen Esa2(1) 2:16:12,6
223Tokee Joonas2(2) 2:17:44,2 1:31,6
319Hautamäki Ville2(3) 2:19:40,4 3:27,8
436Vuokila Miikka2(4) 2:20:32,0 4:19,4
520Hosike Jarkko2(5) 2:24:49,7 8:37,1
622Selivaara Antti2(6) 2:25:35,1 9:22,5
741Penttilä Kai2(7) 2:29:56,2 13:43,6
842Vuorio Pekka2(8) 2:31:13,5 15:00,9
940Ikonen Jukka2(9) 2:31:42,1*15:29,5
1035Lahtinen Timo2(10) 2:33:17,5 17:04,9
1134Kaikkonen Veli-Matti2(11) 2:37:04,6 20:52,0
1232Rigler Gerald2(12) 2:42:34,9*26:22,3

 
Keskeyttäneet: 17, Jansson Jacob, 9A, Tekninen vika   -   21, Tahko Riku, 5F, Tekninen vika   -   24, Pietarinen Henrik, 9E, Tekninen vika   -   30, Kuikka Jari, 6A, Tekninen vika   -   31, Keskiniva Jussi, 5F, Tekninen vika   -   45, Petrocco Lucio, 8B, Tekninen vika
*AT-pisteet: 21, Tahko Riku, 1A, Myöhä, 1:10,0  -   40, Ikonen Jukka, 8A, Ennakko, 1:00,0  -   32, Rigler Gerald, 5C, Myöhä, 40,0