Arctic Lapland Rally
25.-27.1.2018
EK 1, YLEISKILPAILUN TILANNE
SM 1
Rovaniemen Urheiluautoilijat ry
Aittajärvi / Europcar
 
EK1, 24.18km, nopein: 123.9km/h
SijNroNimiLkTulosEro
16Pietarinen Eerik111:42,6
212Katsuta Takamoto111:46,13,5
37Lindholm Emil111:46,33,7
42Asunmaa Teemu111:46,64,0
54Nikara Jarkko111:51,48,8
65Mänty Marko111:51,89,2
79Ketomäki Jukka111:53,711,1
810Tukiainen Tomi111:56,914,3
93Salo Juha112:00,618,0
108Arai Hiroki112:02,620,0
1115Habaj Lukasz112:12,129,5
1213Kasi Jukka112:13,030,4
1314Eskelinen Mikko112:14,932,3
1411Pieniazek Lukasz112:17,635,0
1525Burger Kees112:35,653,0
1628Lyytikäinen Pasi112:47,31:04,7
1733Autio Jarmo112:58,21:15,6
1826Stugemo Lars113:02,31:19,7
1937Seppä Rami113:07,71:25,1
2043Lokka Risto113:08,51:25,9
2127Shaymiev Radik113:21,31:38,7
2229Hulkkonen Tapani113:22,81:40,2
2344Korkiakoski Esa113:45,12:02,5
2439Toporov Oleg113:56,82:14,2
2538Martti Yrjö114:01,92:19,3
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiLk(Sij)TulosEro
16Pietarinen Eerik1(1) 11:42,6
212Katsuta Takamoto1(2) 11:46,1 3,5
37Lindholm Emil1(3) 11:46,3 3,7
42Asunmaa Teemu1(4) 11:46,6 4,0
54Nikara Jarkko1(5) 11:51,4 8,8
65Mänty Marko1(6) 11:51,8 9,2
79Ketomäki Jukka1(7) 11:53,7 11,1
810Tukiainen Tomi1(8) 11:56,9 14,3
93Salo Juha1(9) 12:00,6 18,0
108Arai Hiroki1(10) 12:02,6 20,0
1115Habaj Lukasz1(11) 12:12,1 29,5
1213Kasi Jukka1(12) 12:13,0 30,4
1314Eskelinen Mikko1(13) 12:14,9 32,3
1411Pieniazek Lukasz1(14) 12:17,6 35,0
1525Burger Kees1(15) 12:35,6 53,0
1628Lyytikäinen Pasi1(16) 12:47,3 1:04,7
1733Autio Jarmo1(17) 12:58,2 1:15,6
1826Stugemo Lars1(18) 13:02,3 1:19,7
1937Seppä Rami1(19) 13:07,7 1:25,1
2043Lokka Risto1(20) 13:08,5 1:25,9
2127Shaymiev Radik1(21) 13:21,3 1:38,7
2229Hulkkonen Tapani1(22) 13:22,8 1:40,2
2344Korkiakoski Esa1(23) 13:45,1 2:02,5
2439Toporov Oleg1(24) 13:56,8 2:14,2
2538Martti Yrjö1(25) 14:01,9 2:19,3

 

EK2, 3.5km, nopein: 74.5km/h
SijNroNimiLkTulosEro
12Asunmaa Teemu12:49,2
26Pietarinen Eerik12:51,42,2
33Salo Juha12:53,03,8
47Lindholm Emil12:53,84,6
59Ketomäki Jukka12:54,55,3
611Pieniazek Lukasz12:55,76,5
712Katsuta Takamoto12:55,86,6
85Mänty Marko12:56,67,4
914Eskelinen Mikko12:56,77,5
1010Tukiainen Tomi12:57,58,3
1115Habaj Lukasz12:58,79,5
124Nikara Jarkko13:01,412,2
1313Kasi Jukka13:03,914,7
1426Stugemo Lars13:04,415,2
1525Burger Kees13:04,615,4
1633Autio Jarmo13:06,517,3
1728Lyytikäinen Pasi13:07,117,9
1843Lokka Risto13:08,319,1
1927Shaymiev Radik13:10,120,9
2037Seppä Rami13:18,128,9
2139Toporov Oleg13:19,029,8
2244Korkiakoski Esa13:19,029,8
2338Martti Yrjö13:28,239,0
248Arai Hiroki14:54,72:05,5
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiLk(Sij)TulosEro
16Pietarinen Eerik1(1) 14:34,0
22Asunmaa Teemu1(2) 14:35,8 1,8
37Lindholm Emil1(3) 14:40,1 6,1
412Katsuta Takamoto1(4) 14:41,9 7,9
59Ketomäki Jukka1(5) 14:48,2 14,2
65Mänty Marko1(6) 14:48,4 14,4
74Nikara Jarkko1(7) 14:52,8 18,8
83Salo Juha1(8) 14:53,6 19,6
910Tukiainen Tomi1(9) 14:54,4 20,4
1015Habaj Lukasz1(10) 15:10,8 36,8
1114Eskelinen Mikko1(11) 15:11,6 37,6
1211Pieniazek Lukasz1(12) 15:13,3 39,3
1313Kasi Jukka1(13) 15:16,9 42,9
1425Burger Kees1(14) 15:40,2 1:06,2
1528Lyytikäinen Pasi1(15) 15:54,4 1:20,4
1633Autio Jarmo1(16) 16:04,7 1:30,7
1743Lokka Risto1(17) 16:16,8 1:42,8
1837Seppä Rami1(18) 16:25,8 1:51,8
1927Shaymiev Radik1(19) 16:31,4 1:57,4
208Arai Hiroki1(20) 16:57,3 2:23,3
2144Korkiakoski Esa1(21) 17:04,1 2:30,1
2239Toporov Oleg1(22) 17:15,8 2:41,8
2338Martti Yrjö1(23) 17:30,1 2:56,1
2426Stugemo Lars1(24) 17:46,7*3:12,7

 
Keskeyttäneet: 29, Hulkkonen Tapani, 2A, Tekninen vika
*AT-pisteet: 26, Stugemo Lars, 2A, Myöhä, 1:40,0

EK3, 28.2km, nopein: 113.4km/h
SijNroNimiLkTulosEro
16Pietarinen Eerik114:54,9
25Mänty Marko114:57,93,0
312Katsuta Takamoto115:06,611,7
49Ketomäki Jukka115:08,113,2
57Lindholm Emil115:09,314,4
64Nikara Jarkko115:09,614,7
72Asunmaa Teemu115:10,215,3
810Tukiainen Tomi115:10,815,9
911Pieniazek Lukasz115:21,927,0
103Salo Juha115:24,930,0
118Arai Hiroki115:28,433,5
1213Kasi Jukka115:32,938,0
1315Habaj Lukasz115:44,449,5
1425Burger Kees115:58,51:03,6
1514Eskelinen Mikko116:16,61:21,7
1628Lyytikäinen Pasi116:31,41:36,5
1737Seppä Rami117:13,02:18,1
1839Toporov Oleg117:20,42:25,5
1927Shaymiev Radik117:22,32:27,4
2043Lokka Risto117:26,82:31,9
2138Martti Yrjö118:11,53:16,6
2244Korkiakoski Esa119:37,54:42,6
2333Autio Jarmo121:26,36:31,4
2426Stugemo Lars123:30,58:35,6
Tilanne EK3:n jälkeen
SijNroNimiLk(Sij)TulosEro
16Pietarinen Eerik1(1) 29:28,9
22Asunmaa Teemu1(2) 29:46,0 17,1
35Mänty Marko1(3) 29:46,3 17,4
412Katsuta Takamoto1(4) 29:48,5 19,6
57Lindholm Emil1(5) 29:49,4 20,5
69Ketomäki Jukka1(6) 29:56,3 27,4
710Tukiainen Tomi1(7) 30:05,2 36,3
83Salo Juha1(8) 30:18,5 49,6
94Nikara Jarkko1(9) 30:32,4*1:03,5
1011Pieniazek Lukasz1(10) 30:35,2 1:06,3
1113Kasi Jukka1(11) 30:49,8 1:20,9
1215Habaj Lukasz1(12) 30:55,2 1:26,3
1314Eskelinen Mikko1(13) 31:28,2 1:59,3
1425Burger Kees1(14) 31:38,7 2:09,8
158Arai Hiroki1(15) 32:25,7 2:56,8
1628Lyytikäinen Pasi1(16) 32:25,8 2:56,9
1737Seppä Rami1(17) 33:38,8 4:09,9
1843Lokka Risto1(18) 33:43,6 4:14,7
1927Shaymiev Radik1(19) 33:53,7 4:24,8
2039Toporov Oleg1(20) 34:36,2 5:07,3
2138Martti Yrjö1(21) 35:41,6 6:12,7
2233Autio Jarmo1(22) 37:31,0 8:02,1
2344Korkiakoski Esa1(23) 39:11,6*9:42,7
2426Stugemo Lars1(24) 41:17,2*11:48,3

 
Keskeyttäneet: 29, Hulkkonen Tapani, 2A, Tekninen vika
*AT-pisteet: 4, Nikara Jarkko, 2E, Myöhä, 30,0  -   44, Korkiakoski Esa, 3A, Myöhä, 2:30,0  -   26, Stugemo Lars, 2A, Myöhä, 1:40,0

EK4, 42.69km, nopein: 127.3km/h
SijNroNimiLkTulosEro
16Pietarinen Eerik120:07,3
22Asunmaa Teemu120:13,76,4
35Mänty Marko120:32,825,5
412Katsuta Takamoto120:36,829,5
57Lindholm Emil120:37,830,5
610Tukiainen Tomi120:38,230,9
711Pieniazek Lukasz120:38,331,0
89Ketomäki Jukka120:42,034,7
98Arai Hiroki120:49,842,5
104Nikara Jarkko120:50,943,6
1113Kasi Jukka121:00,953,6
1215Habaj Lukasz121:05,858,5
1314Eskelinen Mikko121:36,51:29,2
1425Burger Kees121:52,21:44,9
153Salo Juha121:58,61:51,3
1626Stugemo Lars122:34,32:27,0
1733Autio Jarmo123:03,02:55,7
1837Seppä Rami123:13,93:06,6
1928Lyytikäinen Pasi123:14,63:07,3
2039Toporov Oleg123:19,23:11,9
2127Shaymiev Radik123:19,93:12,6
2243Lokka Risto123:21,53:14,2
2338Martti Yrjö124:01,13:53,8
2444Korkiakoski Esa125:07,35:00,0
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiLk(Sij)TulosEro
16Pietarinen Eerik1(1) 49:36,2
22Asunmaa Teemu1(2) 49:59,7 23,5
35Mänty Marko1(3) 50:19,1 42,9
412Katsuta Takamoto1(4) 50:25,3 49,1
57Lindholm Emil1(5) 50:27,2 51,0
69Ketomäki Jukka1(6) 50:38,3 1:02,1
710Tukiainen Tomi1(7) 50:43,4 1:07,2
811Pieniazek Lukasz1(8) 51:13,5 1:37,3
94Nikara Jarkko1(9) 51:23,3*1:47,1
1013Kasi Jukka1(10) 51:50,7 2:14,5
1115Habaj Lukasz1(11) 52:01,0 2:24,8
123Salo Juha1(12) 52:17,1 2:40,9
1314Eskelinen Mikko1(13) 53:04,7 3:28,5
148Arai Hiroki1(14) 53:15,5 3:39,3
1525Burger Kees1(15) 53:30,9 3:54,7
1628Lyytikäinen Pasi1(16) 55:40,4 6:04,2
1737Seppä Rami1(17) 56:52,7 7:16,5
1843Lokka Risto1(18) 57:05,1 7:28,9
1927Shaymiev Radik1(19) 57:13,6 7:37,4
2038Martti Yrjö1(20) 59:42,7 10:06,5
2133Autio Jarmo1(21) 1:00:34,0 10:57,8
2226Stugemo Lars1(22) 1:03:51,5*14:15,3
2344Korkiakoski Esa1(23) 1:04:18,9*14:42,7
2439Toporov Oleg1(24) 1:08:05,4*18:29,2

 
Keskeyttäneet: 29, Hulkkonen Tapani, 2A, Tekninen vika
*AT-pisteet: 4, Nikara Jarkko, 2E, Myöhä, 30,0  -   39, Toporov Oleg, 4A, Myöhä, 10,0  -   26, Stugemo Lars, 2A, Myöhä, 1:40,0  -   44, Korkiakoski Esa, 3A, Myöhä, 2:30,0  -   39, Toporov Oleg, 4L, Muu syy, 10:00,0

EK5, 3.5km, nopein: 72.9km/h
SijNroNimiLkTulosEro
16Pietarinen Eerik12:52,9
25Mänty Marko12:53,91,0
32Asunmaa Teemu12:54,61,7
49Ketomäki Jukka12:54,71,8
511Pieniazek Lukasz12:55,32,4
67Lindholm Emil12:55,42,5
712Katsuta Takamoto12:56,03,1
88Arai Hiroki12:56,63,7
910Tukiainen Tomi12:57,54,6
103Salo Juha12:57,64,7
1114Eskelinen Mikko12:58,15,2
1213Kasi Jukka12:58,35,4
1325Burger Kees13:01,58,6
1426Stugemo Lars13:04,211,3
154Nikara Jarkko13:04,311,4
1615Habaj Lukasz13:05,913,0
1728Lyytikäinen Pasi13:06,113,2
1827Shaymiev Radik13:07,114,2
1933Autio Jarmo13:17,925,0
2039Toporov Oleg13:19,927,0
2138Martti Yrjö13:20,227,3
2237Seppä Rami13:21,628,7
2343Lokka Risto17:52,95:00,0
2444Korkiakoski Esa17:52,95:00,0
Tilanne EK5:n jälkeen
SijNroNimiLk(Sij)TulosEro
16Pietarinen Eerik1(1) 52:29,1
22Asunmaa Teemu1(2) 52:54,3 25,2
35Mänty Marko1(3) 53:13,0 43,9
412Katsuta Takamoto1(4) 53:21,3 52,2
57Lindholm Emil1(5) 53:22,6 53,5
69Ketomäki Jukka1(6) 53:33,0 1:03,9
710Tukiainen Tomi1(7) 53:40,9 1:11,8
811Pieniazek Lukasz1(8) 54:08,8 1:39,7
94Nikara Jarkko1(9) 54:27,6*1:58,5
1013Kasi Jukka1(10) 54:49,0 2:19,9
1115Habaj Lukasz1(11) 55:06,9 2:37,8
123Salo Juha1(12) 55:14,7 2:45,6
1314Eskelinen Mikko1(13) 56:02,8 3:33,7
148Arai Hiroki1(14) 56:12,1 3:43,0
1525Burger Kees1(15) 56:32,4 4:03,3
1628Lyytikäinen Pasi1(16) 58:46,5 6:17,4
1737Seppä Rami1(17) 1:00:14,3 7:45,2
1827Shaymiev Radik1(18) 1:00:20,7 7:51,6
1938Martti Yrjö1(19) 1:03:02,9 10:33,8
2033Autio Jarmo1(20) 1:03:51,9 11:22,8
2143Lokka Risto1(21) 1:04:58,0 12:28,9
2226Stugemo Lars1(22) 1:06:55,7*14:26,6
2339Toporov Oleg1(23) 1:11:25,3*18:56,2
2444Korkiakoski Esa1(24) 1:12:11,8*19:42,7

 
Keskeyttäneet: 29, Hulkkonen Tapani, 2A, Tekninen vika
*AT-pisteet: 4, Nikara Jarkko, 2E, Myöhä, 30,0  -   39, Toporov Oleg, 4A, Myöhä, 10,0  -   26, Stugemo Lars, 2A, Myöhä, 1:40,0  -   44, Korkiakoski Esa, 3A, Myöhä, 2:30,0  -   39, Toporov Oleg, 4L, Muu syy, 10:00,0

EK6, 25.78km, nopein: 131.4km/h
SijNroNimiLkTulosEro
16Pietarinen Eerik111:46,5
22Asunmaa Teemu111:52,25,7
35Mänty Marko111:54,58,0
49Ketomäki Jukka111:59,112,6
54Nikara Jarkko112:00,113,6
67Lindholm Emil112:02,616,1
710Tukiainen Tomi112:06,219,7
811Pieniazek Lukasz112:08,722,2
98Arai Hiroki112:19,633,1
1013Kasi Jukka112:21,034,5
113Salo Juha112:21,535,0
1212Katsuta Takamoto112:26,940,4
1314Eskelinen Mikko112:28,942,4
1425Burger Kees112:45,458,9
1515Habaj Lukasz112:46,459,9
1628Lyytikäinen Pasi113:00,11:13,6
1726Stugemo Lars113:06,21:19,7
1833Autio Jarmo113:08,41:21,9
1943Lokka Risto113:27,71:41,2
2027Shaymiev Radik113:31,11:44,6
2138Martti Yrjö113:35,41:48,9
2244Korkiakoski Esa113:38,01:51,5
2339Toporov Oleg113:58,22:11,7
Tilanne EK6:n jälkeen
SijNroNimiLk(Sij)TulosEro
16Pietarinen Eerik1(1) 1:04:15,6
22Asunmaa Teemu1(2) 1:04:46,5 30,9
35Mänty Marko1(3) 1:05:07,5 51,9
47Lindholm Emil1(4) 1:05:25,2 1:09,6
59Ketomäki Jukka1(5) 1:05:32,1 1:16,5
610Tukiainen Tomi1(6) 1:05:47,1 1:31,5
712Katsuta Takamoto1(7) 1:05:48,2 1:32,6
811Pieniazek Lukasz1(8) 1:06:17,5 2:01,9
94Nikara Jarkko1(9) 1:06:27,7*2:12,1
1013Kasi Jukka1(10) 1:07:10,0 2:54,4
113Salo Juha1(11) 1:07:36,2 3:20,6
1215Habaj Lukasz1(12) 1:07:53,3 3:37,7
138Arai Hiroki1(13) 1:08:31,7 4:16,1
1414Eskelinen Mikko1(14) 1:08:31,7 4:16,1
1525Burger Kees1(15) 1:09:17,8 5:02,2
1628Lyytikäinen Pasi1(16) 1:11:46,6 7:31,0
1727Shaymiev Radik1(17) 1:13:51,8 9:36,2
1838Martti Yrjö1(18) 1:16:38,3 12:22,7
1933Autio Jarmo1(19) 1:17:00,3 12:44,7
2043Lokka Risto1(20) 1:18:25,7 14:10,1
2126Stugemo Lars1(21) 1:20:01,9*15:46,3
2239Toporov Oleg1(22) 1:25:23,5*21:07,9
2344Korkiakoski Esa1(23) 1:25:49,8*21:34,2

 
Keskeyttäneet: 29, Hulkkonen Tapani, 2A, Tekninen vika   -   37, Seppä Rami, 6B, Tekninen vika
*AT-pisteet: 4, Nikara Jarkko, 2E, Myöhä, 30,0  -   44, Korkiakoski Esa, 3A, Myöhä, 2:30,0  -   26, Stugemo Lars, 2A, Myöhä, 1:40,0  -   39, Toporov Oleg, 4L, Muu syy, 10:00,0  -   39, Toporov Oleg, 4A, Myöhä, 10,0

EK7, 14.69km, nopein: 136.3km/h
SijNroNimiLkTulosEro
17Lindholm Emil16:28,0
28Arai Hiroki16:29,81,8
32Asunmaa Teemu16:32,24,2
45Mänty Marko16:32,84,8
512Katsuta Takamoto16:33,25,2
64Nikara Jarkko16:34,56,5
79Ketomäki Jukka16:37,69,6
86Pietarinen Eerik16:39,611,6
93Salo Juha16:41,113,1
1010Tukiainen Tomi16:43,815,8
1111Pieniazek Lukasz16:44,516,5
1213Kasi Jukka16:50,122,1
1314Eskelinen Mikko16:53,825,8
1428Lyytikäinen Pasi16:55,127,1
1525Burger Kees17:03,635,6
1633Autio Jarmo17:08,140,1
1726Stugemo Lars17:14,646,6
1827Shaymiev Radik17:27,059,0
1944Korkiakoski Esa17:33,21:05,2
2043Lokka Risto17:36,31:08,3
2139Toporov Oleg17:39,91:11,9
2238Martti Yrjö18:06,41:38,4
Tilanne EK7:n jälkeen
SijNroNimiLk(Sij)TulosEro
16Pietarinen Eerik1(1) 1:10:55,2
22Asunmaa Teemu1(2) 1:11:18,7 23,5
35Mänty Marko1(3) 1:11:40,3 45,1
47Lindholm Emil1(4) 1:11:53,2 58,0
59Ketomäki Jukka1(5) 1:12:09,7 1:14,5
612Katsuta Takamoto1(6) 1:12:21,4 1:26,2
710Tukiainen Tomi1(7) 1:12:30,9 1:35,7
811Pieniazek Lukasz1(8) 1:13:02,0 2:06,8
94Nikara Jarkko1(9) 1:13:02,2*2:07,0
1013Kasi Jukka1(10) 1:14:00,1 3:04,9
113Salo Juha1(11) 1:14:17,3 3:22,1
128Arai Hiroki1(12) 1:15:01,5 4:06,3
1314Eskelinen Mikko1(13) 1:15:25,5 4:30,3
1425Burger Kees1(14) 1:16:21,4 5:26,2
1528Lyytikäinen Pasi1(15) 1:18:41,7 7:46,5
1627Shaymiev Radik1(16) 1:21:18,8 10:23,6
1733Autio Jarmo1(17) 1:24:08,4 13:13,2
1838Martti Yrjö1(18) 1:24:44,7 13:49,5
1943Lokka Risto1(19) 1:26:02,0 15:06,8
2026Stugemo Lars1(20) 1:27:16,5*16:21,3
2144Korkiakoski Esa1(21) 1:33:23,0*22:27,8
2239Toporov Oleg1(22) 1:34:03,4*23:08,2

 
Keskeyttäneet: 15, Habaj Lukasz, 7A, Tekninen vika   -   29, Hulkkonen Tapani, 2A, Tekninen vika   -   37, Seppä Rami, 6B, Tekninen vika
*AT-pisteet: 4, Nikara Jarkko, 2E, Myöhä, 30,0  -   44, Korkiakoski Esa, 3A, Myöhä, 2:30,0  -   39, Toporov Oleg, 7A, Ennakko, 1:00,0  -   26, Stugemo Lars, 2A, Myöhä, 1:40,0  -   39, Toporov Oleg, 4L, Muu syy, 10:00,0  -   39, Toporov Oleg, 4A, Myöhä, 10,0

EK8, 36.65km, nopein: 117.9km/h
SijNroNimiLkTulosEro
16Pietarinen Eerik118:39,4
22Asunmaa Teemu118:57,418,0
39Ketomäki Jukka119:10,330,9
412Katsuta Takamoto119:14,034,6
54Nikara Jarkko119:15,335,9
63Salo Juha119:17,237,8
77Lindholm Emil119:17,738,3
810Tukiainen Tomi119:27,147,7
911Pieniazek Lukasz119:42,71:03,3
108Arai Hiroki119:58,91:19,5
1114Eskelinen Mikko120:39,62:00,2
1228Lyytikäinen Pasi120:44,22:04,8
1325Burger Kees120:49,22:09,8
145Mänty Marko120:49,82:10,4
1513Kasi Jukka120:56,12:16,7
1626Stugemo Lars121:24,42:45,0
1727Shaymiev Radik121:34,02:54,6
1838Martti Yrjö122:20,73:41,3
1939Toporov Oleg122:21,23:41,8
2044Korkiakoski Esa122:35,73:56,3
2143Lokka Risto122:47,14:07,7
2233Autio Jarmo125:20,56:41,1
Tilanne EK8:n jälkeen
SijNroNimiLk(Sij)TulosEro
16Pietarinen Eerik1(1) 1:29:34,6
22Asunmaa Teemu1(2) 1:30:16,1 41,5
37Lindholm Emil1(3) 1:31:10,9 1:36,3
49Ketomäki Jukka1(4) 1:31:20,0 1:45,4
512Katsuta Takamoto1(5) 1:31:35,4 2:00,8
610Tukiainen Tomi1(6) 1:31:58,0 2:23,4
74Nikara Jarkko1(7) 1:32:17,5*2:42,9
85Mänty Marko1(8) 1:32:30,1 2:55,5
911Pieniazek Lukasz1(9) 1:32:44,7 3:10,1
103Salo Juha1(10) 1:33:34,5 3:59,9
1113Kasi Jukka1(11) 1:34:56,2 5:21,6
128Arai Hiroki1(12) 1:35:00,4 5:25,8
1314Eskelinen Mikko1(13) 1:36:05,1 6:30,5
1425Burger Kees1(14) 1:37:10,6 7:36,0
1528Lyytikäinen Pasi1(15) 1:39:25,9 9:51,3
1627Shaymiev Radik1(16) 1:42:52,8 13:18,2
1738Martti Yrjö1(17) 1:47:05,4 17:30,8
1826Stugemo Lars1(18) 1:48:40,9*19:06,3
1943Lokka Risto1(19) 1:48:49,1 19:14,5
2033Autio Jarmo1(20) 1:49:28,9 19:54,3
2144Korkiakoski Esa1(21) 1:55:58,7*26:24,1
2239Toporov Oleg1(22) 1:56:24,6*26:50,0

 
Keskeyttäneet: 15, Habaj Lukasz, 7A, Tekninen vika   -   29, Hulkkonen Tapani, 2A, Tekninen vika   -   37, Seppä Rami, 6B, Tekninen vika
*AT-pisteet: 4, Nikara Jarkko, 2E, Myöhä, 30,0  -   39, Toporov Oleg, 7A, Ennakko, 1:00,0  -   26, Stugemo Lars, 2A, Myöhä, 1:40,0  -   39, Toporov Oleg, 4L, Muu syy, 10:00,0  -   44, Korkiakoski Esa, 3A, Myöhä, 2:30,0  -   39, Toporov Oleg, 4A, Myöhä, 10,0

EK9, 3.5km, nopein: 74km/h
SijNroNimiLkTulosEro
17Lindholm Emil12:50,2
26Pietarinen Eerik12:50,50,3
35Mänty Marko12:52,22,0
42Asunmaa Teemu12:53,33,1
512Katsuta Takamoto12:53,43,2
69Ketomäki Jukka12:53,93,7
711Pieniazek Lukasz12:53,93,7
810Tukiainen Tomi12:54,03,8
93Salo Juha12:55,55,3
108Arai Hiroki12:56,15,9
1114Eskelinen Mikko12:56,46,2
124Nikara Jarkko12:56,56,3
1313Kasi Jukka12:58,48,2
1425Burger Kees12:59,49,2
1528Lyytikäinen Pasi12:59,89,6
1633Autio Jarmo13:02,312,1
1727Shaymiev Radik13:02,912,7
1826Stugemo Lars13:04,013,8
1944Korkiakoski Esa13:14,624,4
2043Lokka Risto13:15,024,8
2138Martti Yrjö13:18,428,2
2239Toporov Oleg13:19,829,6
Tilanne EK9:n jälkeen
SijNroNimiLk(Sij)TulosEro
16Pietarinen Eerik1(1) 1:32:25,1
22Asunmaa Teemu1(2) 1:33:09,4 44,3
37Lindholm Emil1(3) 1:34:01,1 1:36,0
49Ketomäki Jukka1(4) 1:34:13,9 1:48,8
512Katsuta Takamoto1(5) 1:34:28,8 2:03,7
610Tukiainen Tomi1(6) 1:34:52,0 2:26,9
74Nikara Jarkko1(7) 1:35:14,0*2:48,9
85Mänty Marko1(8) 1:35:22,3 2:57,2
911Pieniazek Lukasz1(9) 1:35:38,6 3:13,5
103Salo Juha1(10) 1:36:30,0 4:04,9
1113Kasi Jukka1(11) 1:37:54,6 5:29,5
128Arai Hiroki1(12) 1:37:56,5 5:31,4
1314Eskelinen Mikko1(13) 1:39:01,5 6:36,4
1425Burger Kees1(14) 1:40:10,0 7:44,9
1528Lyytikäinen Pasi1(15) 1:42:25,7 10:00,6
1627Shaymiev Radik1(16) 1:45:55,7 13:30,6
1738Martti Yrjö1(17) 1:50:23,8 17:58,7
1826Stugemo Lars1(18) 1:51:44,9*19:19,8
1943Lokka Risto1(19) 1:52:04,1 19:39,0
2033Autio Jarmo1(20) 1:52:31,2 20:06,1
2144Korkiakoski Esa1(21) 1:59:13,3*26:48,2
2239Toporov Oleg1(22) 1:59:44,4*27:19,3

 
Keskeyttäneet: 15, Habaj Lukasz, 7A, Tekninen vika   -   29, Hulkkonen Tapani, 2A, Tekninen vika   -   37, Seppä Rami, 6B, Tekninen vika
*AT-pisteet: 4, Nikara Jarkko, 2E, Myöhä, 30,0  -   39, Toporov Oleg, 7A, Ennakko, 1:00,0  -   26, Stugemo Lars, 2A, Myöhä, 1:40,0  -   39, Toporov Oleg, 4L, Muu syy, 10:00,0  -   44, Korkiakoski Esa, 3A, Myöhä, 2:30,0  -   39, Toporov Oleg, 4A, Myöhä, 10,0

EK10, 23.27km, nopein: 121.4km/h
SijNroNimiLkTulosEro
16Pietarinen Eerik111:30,0
22Asunmaa Teemu111:31,71,7
35Mänty Marko111:35,85,8
47Lindholm Emil111:42,512,5
512Katsuta Takamoto111:44,914,9
69Ketomäki Jukka111:49,519,5
74Nikara Jarkko111:49,919,9
83Salo Juha111:52,122,1
910Tukiainen Tomi111:54,724,7
1011Pieniazek Lukasz112:01,331,3
1113Kasi Jukka112:07,037,0
1214Eskelinen Mikko112:19,549,5
1325Burger Kees112:35,41:05,4
148Arai Hiroki112:53,61:23,6
1528Lyytikäinen Pasi112:56,61:26,6
1626Stugemo Lars113:09,61:39,6
1743Lokka Risto113:21,71:51,7
1844Korkiakoski Esa113:46,92:16,9
1938Martti Yrjö113:58,12:28,1
2027Shaymiev Radik113:59,72:29,7
2139Toporov Oleg114:00,22:30,2
Tilanne EK10:n jälkeen
SijNroNimiLk(Sij)TulosEro
16Pietarinen Eerik1(1) 1:43:55,1
22Asunmaa Teemu1(2) 1:44:41,1 46,0
37Lindholm Emil1(3) 1:45:43,6 1:48,5
49Ketomäki Jukka1(4) 1:46:03,4 2:08,3
512Katsuta Takamoto1(5) 1:46:13,7 2:18,6
610Tukiainen Tomi1(6) 1:46:46,7 2:51,6
75Mänty Marko1(7) 1:46:58,1 3:03,0
84Nikara Jarkko1(8) 1:47:03,9*3:08,8
911Pieniazek Lukasz1(9) 1:47:39,9 3:44,8
103Salo Juha1(10) 1:48:22,1 4:27,0
1113Kasi Jukka1(11) 1:50:01,6 6:06,5
128Arai Hiroki1(12) 1:50:50,1 6:55,0
1314Eskelinen Mikko1(13) 1:51:21,0 7:25,9
1425Burger Kees1(14) 1:52:45,4 8:50,3
1528Lyytikäinen Pasi1(15) 1:55:22,3 11:27,2
1627Shaymiev Radik1(16) 1:59:55,4 16:00,3
1738Martti Yrjö1(17) 2:04:21,9 20:26,8
1826Stugemo Lars1(18) 2:04:54,5*20:59,4
1943Lokka Risto1(19) 2:05:25,8 21:30,7
2044Korkiakoski Esa1(20) 2:13:00,2*29:05,1
2139Toporov Oleg1(21) 2:13:44,6*29:49,5

 
Keskeyttäneet: 15, Habaj Lukasz, 7A, Tekninen vika   -   29, Hulkkonen Tapani, 2A, Tekninen vika   -   33, Autio Jarmo, 9D, Tekninen vika   -   37, Seppä Rami, 6B, Tekninen vika
*AT-pisteet: 4, Nikara Jarkko, 2E, Myöhä, 30,0  -   39, Toporov Oleg, 7A, Ennakko, 1:00,0  -   26, Stugemo Lars, 2A, Myöhä, 1:40,0  -   39, Toporov Oleg, 4L, Muu syy, 10:00,0  -   44, Korkiakoski Esa, 3A, Myöhä, 2:30,0  -   39, Toporov Oleg, 4A, Myöhä, 10,0

EK11, 48.69km, nopein: 117.3km/h
SijNroNimiLkTulosEro
16Pietarinen Eerik124:54,2
25Mänty Marko125:00,56,3
312Katsuta Takamoto125:11,817,6
49Ketomäki Jukka125:27,833,6
57Lindholm Emil125:31,136,9
64Nikara Jarkko125:52,958,7
73Salo Juha125:53,158,9
810Tukiainen Tomi125:54,71:00,5
911Pieniazek Lukasz126:06,61:12,4
1013Kasi Jukka126:29,81:35,6
118Arai Hiroki126:43,91:49,7
1214Eskelinen Mikko126:44,11:49,9
1325Burger Kees127:20,72:26,5
1428Lyytikäinen Pasi128:32,03:37,8
1526Stugemo Lars129:33,84:39,6
1643Lokka Risto129:53,54:59,3
1738Martti Yrjö129:58,35:04,1
1844Korkiakoski Esa130:05,05:10,8
1939Toporov Oleg130:13,05:18,8
Tilanne EK11:n jälkeen
SijNroNimiLk(Sij)TulosEro
16Pietarinen Eerik1(1) 2:08:49,3
27Lindholm Emil1(2) 2:11:14,7 2:25,4
312Katsuta Takamoto1(3) 2:11:25,5 2:36,2
49Ketomäki Jukka1(4) 2:11:31,2 2:41,9
55Mänty Marko1(5) 2:11:58,6 3:09,3
610Tukiainen Tomi1(6) 2:12:41,4 3:52,1
74Nikara Jarkko1(7) 2:12:56,8*4:07,5
811Pieniazek Lukasz1(8) 2:13:46,5 4:57,2
93Salo Juha1(9) 2:14:15,2 5:25,9
1013Kasi Jukka1(10) 2:16:31,4 7:42,1
118Arai Hiroki1(11) 2:17:44,0*8:54,7
1214Eskelinen Mikko1(12) 2:18:05,1 9:15,8
1325Burger Kees1(13) 2:20:06,1 11:16,8
1428Lyytikäinen Pasi1(14) 2:23:54,3 15:05,0
1538Martti Yrjö1(15) 2:34:20,2 25:30,9
1626Stugemo Lars1(16) 2:34:28,3*25:39,0
1743Lokka Risto1(17) 2:35:19,3 26:30,0
1844Korkiakoski Esa1(18) 2:43:05,2*34:15,9
1939Toporov Oleg1(19) 2:43:57,6*35:08,3

 
Keskeyttäneet: 2, Asunmaa Teemu, 11B, Tekninen vika   -   15, Habaj Lukasz, 7A, Tekninen vika   -   27, Shaymiev Radik, 11A, Tekninen vika   -   29, Hulkkonen Tapani, 2A, Tekninen vika   -   33, Autio Jarmo, 9D, Tekninen vika   -   37, Seppä Rami, 6B, Tekninen vika
*AT-pisteet: 4, Nikara Jarkko, 2E, Myöhä, 30,0  -   39, Toporov Oleg, 7A, Ennakko, 1:00,0  -   26, Stugemo Lars, 2A, Myöhä, 1:40,0  -   39, Toporov Oleg, 4L, Muu syy, 10:00,0  -   44, Korkiakoski Esa, 3A, Myöhä, 2:30,0  -   39, Toporov Oleg, 4A, Myöhä, 10,0  -   8, Arai Hiroki, 11A, Myöhä, 10,0