Arctic Lapland Rally
25.-27.1.2018
EK 1, YLEISKILPAILUN TILANNE
Juniorit (ei nuotti)
Rovaniemen Urheiluautoilijat ry
Aittajärvi / Europcar
 
EK1, 24.18km, nopein: 99.4km/h
SijNroNimiLkTulosEro
1134Lampela Manu2514:35,6
2119Kalliomäki Jami2415:11,035,4
3118Virta Teemu2415:59,01:23,4
4135Rautiainen Samu2516:00,71:25,1
5122Pekkarinen Janne2416:18,51:42,9
6120Lappalainen Esko2416:25,51:49,9
7133Flyktman Juha2516:28,51:52,9
8132Hast Mikko2516:33,31:57,7
9131Piispanen Antti2517:34,12:58,5
10121Alaoja Ilkka2417:57,13:21,5
11130Sinisalo Antti2518:28,23:52,6
12128Laihiainen Jaakko2519:23,24:47,6
13123Kangas Ville2519:35,65:00,0
14127Ojakoski Eero2520:20,35:44,7
15126Salo Toni2520:42,46:06,8
16125Tyyskä Joona2521:33,96:58,3
17124Dianoff Tomi2522:24,47:48,8
18129Lehtonen Erkki2534:24,019:48,4
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiLk(Sij)TulosEro
1134Lampela Manu25(1) 14:35,6
2119Kalliomäki Jami24(1) 15:11,0 35,4
3118Virta Teemu24(2) 15:59,0 1:23,4
4135Rautiainen Samu25(2) 16:00,7 1:25,1
5122Pekkarinen Janne24(3) 16:18,5 1:42,9
6120Lappalainen Esko24(4) 16:25,5 1:49,9
7133Flyktman Juha25(3) 16:28,5 1:52,9
8132Hast Mikko25(4) 16:33,3 1:57,7
9131Piispanen Antti25(5) 17:34,1 2:58,5
10121Alaoja Ilkka24(5) 17:57,1 3:21,5
11130Sinisalo Antti25(6) 18:28,2 3:52,6
12128Laihiainen Jaakko25(7) 19:23,2 4:47,6
13123Kangas Ville25(8) 19:35,6 5:00,0
14127Ojakoski Eero25(9) 20:20,3 5:44,7
15126Salo Toni25(10) 20:42,4 6:06,8
16125Tyyskä Joona25(11) 21:33,9 6:58,3
17124Dianoff Tomi25(12) 22:24,4 7:48,8
18129Lehtonen Erkki25(13) 36:54,0*22:18,4

 
*AT-pisteet: 129, Lehtonen Erkki, 1A, Myöhä, 2:30,0

EK2, 3.5km, nopein: 59.8km/h
SijNroNimiLkTulosEro
1134Lampela Manu253:30,6
2131Piispanen Antti253:32,01,4
3124Dianoff Tomi253:34,23,6
4126Salo Toni253:40,39,7
5119Kalliomäki Jami243:44,213,6
6132Hast Mikko253:44,814,2
7125Tyyskä Joona253:47,316,7
8133Flyktman Juha253:52,822,2
9118Virta Teemu243:55,124,5
10121Alaoja Ilkka243:55,424,8
11128Laihiainen Jaakko253:55,524,9
12120Lappalainen Esko243:55,925,3
13122Pekkarinen Janne244:00,529,9
14127Ojakoski Eero254:09,939,3
15123Kangas Ville258:30,65:00,0
16129Lehtonen Erkki258:30,65:00,0
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiLk(Sij)TulosEro
1134Lampela Manu25(1) 18:06,2
2119Kalliomäki Jami24(1) 18:55,2 49,0
3118Virta Teemu24(2) 19:54,1 1:47,9
4132Hast Mikko25(2) 20:18,1 2:11,9
5122Pekkarinen Janne24(3) 20:19,0 2:12,8
6133Flyktman Juha25(3) 20:21,3 2:15,1
7120Lappalainen Esko24(4) 20:21,4 2:15,2
8121Alaoja Ilkka24(5) 21:52,5 3:46,3
9128Laihiainen Jaakko25(4) 23:18,7 5:12,5
10131Piispanen Antti25(5) 24:06,1*5:59,9
11126Salo Toni25(6) 24:22,7 6:16,5
12127Ojakoski Eero25(7) 24:30,2 6:24,0
13125Tyyskä Joona25(8) 25:31,2*7:25,0
14124Dianoff Tomi25(9) 26:48,6*8:42,4
15123Kangas Ville25(10) 28:06,2 10:00,0
16129Lehtonen Erkki25(11) 45:24,6*27:18,4

 
Keskeyttäneet: 130, Sinisalo Antti, 2A, Tekninen vika   -   135, Rautiainen Samu, 2A, Tekninen vika
*AT-pisteet: 129, Lehtonen Erkki, 1A, Myöhä, 2:30,0  -   125, Tyyskä Joona, 2A, Myöhä, 10,0  -   124, Dianoff Tomi, 2A, Myöhä, 50,0  -   131, Piispanen Antti, 2A, Ennakko, 3:00,0

EK3, 28.2km, nopein: 86.7km/h
SijNroNimiLkTulosEro
1125Tyyskä Joona2519:30,6
2134Lampela Manu2519:31,91,3
3126Salo Toni2519:35,65,0
4131Piispanen Antti2519:42,211,6
5124Dianoff Tomi2520:17,947,3
6118Virta Teemu2422:09,12:38,5
7133Flyktman Juha2523:07,23:36,6
8120Lappalainen Esko2423:10,13:39,5
9121Alaoja Ilkka2423:26,93:56,3
10123Kangas Ville2524:30,65:00,0
11127Ojakoski Eero2524:30,65:00,0
12129Lehtonen Erkki2524:30,65:00,0
13132Hast Mikko2524:30,65:00,0
14119Kalliomäki Jami2427:09,17:38,5
15122Pekkarinen Janne2427:09,17:38,5
16128Laihiainen Jaakko2533:12,313:41,7
Tilanne EK3:n jälkeen
SijNroNimiLk(Sij)TulosEro
1134Lampela Manu25(1) 37:38,1
2118Virta Teemu24(1) 42:03,2 4:25,1
3133Flyktman Juha25(2) 43:28,5 5:50,4
4120Lappalainen Esko24(2) 43:31,5 5:53,4
5131Piispanen Antti25(3) 43:48,3*6:10,2
6126Salo Toni25(4) 43:58,3 6:20,2
7132Hast Mikko25(5) 44:48,7 7:10,6
8121Alaoja Ilkka24(3) 45:19,4 7:41,3
9125Tyyskä Joona25(6) 45:31,8*7:53,7
10119Kalliomäki Jami24(4) 46:04,3 8:26,2
11124Dianoff Tomi25(7) 47:06,5*9:28,4
12122Pekkarinen Janne24(5) 47:28,1 9:50,0
13127Ojakoski Eero25(8) 50:00,8*12:22,7
14123Kangas Ville25(9) 52:36,8 14:58,7
15128Laihiainen Jaakko25(10) 56:31,0 18:52,9
16129Lehtonen Erkki25(11) 1:09:55,2*32:17,1

 
Keskeyttäneet: 130, Sinisalo Antti, 2A, Tekninen vika   -   135, Rautiainen Samu, 2A, Tekninen vika
*AT-pisteet: 125, Tyyskä Joona, 2E, Myöhä, 30,0  -   131, Piispanen Antti, 2A, Ennakko, 3:00,0  -   125, Tyyskä Joona, 2A, Myöhä, 10,0  -   129, Lehtonen Erkki, 1A, Myöhä, 2:30,0  -   124, Dianoff Tomi, 2A, Myöhä, 50,0  -   127, Ojakoski Eero, 2C, Ennakko, 1:00,0

EK4, 42.69km, nopein: 99.9km/h
SijNroNimiLkTulosEro
1131Piispanen Antti2525:37,8
2134Lampela Manu2525:42,85,0
3125Tyyskä Joona2525:50,612,8
4126Salo Toni2526:20,242,4
5128Laihiainen Jaakko2528:11,22:33,4
6133Flyktman Juha2529:41,94:04,1
7124Dianoff Tomi2530:11,24:33,4
8121Alaoja Ilkka2432:46,17:08,3
9120Lappalainen Esko2436:18,910:41,1
10118Virta Teemu2437:46,112:08,3
11119Kalliomäki Jami2437:46,112:08,3
12122Pekkarinen Janne2437:46,112:08,3
13123Kangas Ville2537:46,112:08,3
14127Ojakoski Eero2537:46,112:08,3
15129Lehtonen Erkki2537:46,112:08,3
16132Hast Mikko2537:46,112:08,3
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiLk(Sij)TulosEro
1134Lampela Manu25(1) 1:03:20,9
2131Piispanen Antti25(2) 1:09:26,1*6:05,2
3126Salo Toni25(3) 1:10:18,5 6:57,6
4125Tyyskä Joona25(4) 1:11:22,4*8:01,5
5133Flyktman Juha25(5) 1:13:10,4 9:49,5
6124Dianoff Tomi25(6) 1:17:17,7*13:56,8
7121Alaoja Ilkka24(1) 1:18:05,5 14:44,6
8118Virta Teemu24(2) 1:19:49,3 16:28,4
9120Lappalainen Esko24(3) 1:19:50,4 16:29,5
10132Hast Mikko25(7) 1:22:34,8 19:13,9
11119Kalliomäki Jami24(4) 1:23:50,4 20:29,5
12128Laihiainen Jaakko25(8) 1:24:42,2 21:21,3
13122Pekkarinen Janne24(5) 1:25:14,2 21:53,3
14127Ojakoski Eero25(9) 1:27:46,9*24:26,0
15123Kangas Ville25(10) 1:30:22,9 27:02,0
16129Lehtonen Erkki25(11) 1:47:41,3*44:20,4

 
Keskeyttäneet: 130, Sinisalo Antti, 2A, Tekninen vika   -   135, Rautiainen Samu, 2A, Tekninen vika
*AT-pisteet: 125, Tyyskä Joona, 2E, Myöhä, 30,0  -   131, Piispanen Antti, 2A, Ennakko, 3:00,0  -   125, Tyyskä Joona, 2A, Myöhä, 10,0  -   129, Lehtonen Erkki, 1A, Myöhä, 2:30,0  -   124, Dianoff Tomi, 2A, Myöhä, 50,0  -   127, Ojakoski Eero, 2C, Ennakko, 1:00,0

EK5, 3.5km, nopein: 59.9km/h
SijNroNimiLkTulosEro
1131Piispanen Antti253:30,4
2134Lampela Manu253:34,74,3
3126Salo Toni253:40,910,5
4125Tyyskä Joona253:45,014,6
5124Dianoff Tomi253:49,819,4
6128Laihiainen Jaakko253:50,920,5
7133Flyktman Juha253:52,121,7
8121Alaoja Ilkka243:53,823,4
9120Lappalainen Esko244:05,835,4
10127Ojakoski Eero258:30,45:00,0
11129Lehtonen Erkki258:30,45:00,0
12132Hast Mikko258:30,45:00,0
13118Virta Teemu248:53,85:23,4
14119Kalliomäki Jami248:53,85:23,4
15122Pekkarinen Janne248:53,85:23,4
16123Kangas Ville258:53,85:23,4
Tilanne EK5:n jälkeen
SijNroNimiLk(Sij)TulosEro
1134Lampela Manu25(1) 1:06:55,6
2131Piispanen Antti25(2) 1:12:56,5*6:00,9
3126Salo Toni25(3) 1:13:59,4 7:03,8
4125Tyyskä Joona25(4) 1:15:07,4*8:11,8
5133Flyktman Juha25(5) 1:17:02,5 10:06,9
6124Dianoff Tomi25(6) 1:21:07,5*14:11,9
7121Alaoja Ilkka24(1) 1:21:59,3 15:03,7
8120Lappalainen Esko24(2) 1:23:56,2 17:00,6
9128Laihiainen Jaakko25(7) 1:28:33,1 21:37,5
10118Virta Teemu24(3) 1:28:43,1 21:47,5
11132Hast Mikko25(8) 1:31:05,2 24:09,6
12119Kalliomäki Jami24(4) 1:32:44,2 25:48,6
13122Pekkarinen Janne24(5) 1:34:08,0 27:12,4
14127Ojakoski Eero25(9) 1:36:17,3*29:21,7
15123Kangas Ville25(10) 1:39:16,7 32:21,1
16129Lehtonen Erkki25(11) 1:56:11,7*49:16,1

 
Keskeyttäneet: 130, Sinisalo Antti, 2A, Tekninen vika   -   135, Rautiainen Samu, 2A, Tekninen vika
*AT-pisteet: 125, Tyyskä Joona, 2A, Myöhä, 10,0  -   129, Lehtonen Erkki, 1A, Myöhä, 2:30,0  -   124, Dianoff Tomi, 2A, Myöhä, 50,0  -   127, Ojakoski Eero, 2C, Ennakko, 1:00,0  -   125, Tyyskä Joona, 2E, Myöhä, 30,0  -   131, Piispanen Antti, 2A, Ennakko, 3:00,0

EK6, 25.78km, nopein: 108.1km/h
SijNroNimiLkTulosEro
1131Piispanen Antti2514:18,9
2125Tyyskä Joona2514:27,88,9
3134Lampela Manu2514:32,513,6
4126Salo Toni2514:49,730,8
5124Dianoff Tomi2515:19,31:00,4
6119Kalliomäki Jami2415:20,11:01,2
7123Kangas Ville2515:20,41:01,5
8128Laihiainen Jaakko2515:30,31:11,4
9133Flyktman Juha2515:49,91:31,0
10129Lehtonen Erkki2516:00,51:41,6
11122Pekkarinen Janne2416:33,22:14,3
12118Virta Teemu2416:57,92:39,0
13127Ojakoski Eero2517:07,32:48,4
14121Alaoja Ilkka2417:51,23:32,3
15120Lappalainen Esko2417:52,33:33,4
Tilanne EK6:n jälkeen
SijNroNimiLk(Sij)TulosEro
1134Lampela Manu25(1) 1:21:28,1
2131Piispanen Antti25(2) 1:27:15,4*5:47,3
3126Salo Toni25(3) 1:28:49,1 7:21,0
4125Tyyskä Joona25(4) 1:29:35,2*8:07,1
5133Flyktman Juha25(5) 1:32:52,4 11:24,3
6124Dianoff Tomi25(6) 1:36:26,8*14:58,7
7121Alaoja Ilkka24(1) 1:39:50,5 18:22,4
8120Lappalainen Esko24(2) 1:41:48,5 20:20,4
9128Laihiainen Jaakko25(7) 1:44:03,4 22:35,3
10118Virta Teemu24(3) 1:45:41,0 24:12,9
11119Kalliomäki Jami24(4) 1:48:04,3 26:36,2
12122Pekkarinen Janne24(5) 1:50:41,2 29:13,1
13127Ojakoski Eero25(8) 1:53:24,6*31:56,5
14123Kangas Ville25(9) 1:54:37,1 33:09,0
15129Lehtonen Erkki25(10) 2:12:12,2*50:44,1

 
Keskeyttäneet: 130, Sinisalo Antti, 2A, Tekninen vika   -   132, Hast Mikko, 5F, Suljettu kilpailusta   -   135, Rautiainen Samu, 2A, Tekninen vika
*AT-pisteet: 129, Lehtonen Erkki, 1A, Myöhä, 2:30,0  -   124, Dianoff Tomi, 2A, Myöhä, 50,0  -   127, Ojakoski Eero, 2C, Ennakko, 1:00,0  -   125, Tyyskä Joona, 2E, Myöhä, 30,0  -   131, Piispanen Antti, 2A, Ennakko, 3:00,0  -   125, Tyyskä Joona, 2A, Myöhä, 10,0

EK7, 14.69km, nopein: 111km/h
SijNroNimiLkTulosEro
1134Lampela Manu257:56,3
2131Piispanen Antti258:12,816,5
3126Salo Toni258:26,229,9
4125Tyyskä Joona258:30,434,1
5119Kalliomäki Jami248:57,01:00,7
6123Kangas Ville259:13,91:17,6
7129Lehtonen Erkki259:26,61:30,3
8128Laihiainen Jaakko259:36,31:40,0
9124Dianoff Tomi2510:38,62:42,3
10120Lappalainen Esko2410:53,42:57,1
11121Alaoja Ilkka2411:15,23:18,9
12133Flyktman Juha2511:35,33:39,0
13127Ojakoski Eero2511:39,83:43,5
14118Virta Teemu2411:46,03:49,7
Tilanne EK7:n jälkeen
SijNroNimiLk(Sij)TulosEro
1134Lampela Manu25(1) 1:29:24,4
2131Piispanen Antti25(2) 1:35:28,2*6:03,8
3126Salo Toni25(3) 1:37:15,3 7:50,9
4125Tyyskä Joona25(4) 1:38:05,6*8:41,2
5133Flyktman Juha25(5) 1:44:27,7 15:03,3
6124Dianoff Tomi25(6) 1:47:05,4*17:41,0
7121Alaoja Ilkka24(1) 1:51:05,7 21:41,3
8120Lappalainen Esko24(2) 1:52:41,9 23:17,5
9128Laihiainen Jaakko25(7) 1:53:39,7 24:15,3
10119Kalliomäki Jami24(3) 1:57:01,3 27:36,9
11118Virta Teemu24(4) 1:57:27,0 28:02,6
12123Kangas Ville25(8) 2:03:51,0 34:26,6
13127Ojakoski Eero25(9) 2:05:04,4*35:40,0
14129Lehtonen Erkki25(10) 2:21:38,8*52:14,4

 
Keskeyttäneet: 122, Pekkarinen Janne, 7B, Ulosajo   -   130, Sinisalo Antti, 2A, Tekninen vika   -   132, Hast Mikko, 5F, Suljettu kilpailusta   -   135, Rautiainen Samu, 2A, Tekninen vika
*AT-pisteet: 127, Ojakoski Eero, 2C, Ennakko, 1:00,0  -   125, Tyyskä Joona, 2E, Myöhä, 30,0  -   131, Piispanen Antti, 2A, Ennakko, 3:00,0  -   125, Tyyskä Joona, 2A, Myöhä, 10,0  -   129, Lehtonen Erkki, 1A, Myöhä, 2:30,0  -   124, Dianoff Tomi, 2A, Myöhä, 50,0

EK8, 36.65km, nopein: 95.8km/h
SijNroNimiLkTulosEro
1134Lampela Manu2522:57,0
2131Piispanen Antti2523:07,710,7
3125Tyyskä Joona2523:24,627,6
4126Salo Toni2523:49,952,9
5124Dianoff Tomi2524:24,61:27,6
6123Kangas Ville2524:58,62:01,6
7119Kalliomäki Jami2425:18,62:21,6
8128Laihiainen Jaakko2525:26,72:29,7
9127Ojakoski Eero2526:42,43:45,4
10120Lappalainen Esko2427:24,94:27,9
11129Lehtonen Erkki2527:28,54:31,5
12121Alaoja Ilkka2428:49,55:52,5
13118Virta Teemu2431:03,98:06,9
14133Flyktman Juha2532:46,79:49,7
Tilanne EK8:n jälkeen
SijNroNimiLk(Sij)TulosEro
1134Lampela Manu25(1) 1:52:21,4
2131Piispanen Antti25(2) 1:58:35,9*6:14,5
3126Salo Toni25(3) 2:01:05,2 8:43,8
4125Tyyskä Joona25(4) 2:01:30,2*9:08,8
5124Dianoff Tomi25(5) 2:11:40,0*19:18,6
6133Flyktman Juha25(6) 2:17:14,4 24:53,0
7128Laihiainen Jaakko25(7) 2:19:06,4 26:45,0
8121Alaoja Ilkka24(1) 2:19:55,2 27:33,8
9120Lappalainen Esko24(2) 2:20:06,8 27:45,4
10119Kalliomäki Jami24(3) 2:22:19,9 29:58,5
11118Virta Teemu24(4) 2:28:30,9 36:09,5
12123Kangas Ville25(8) 2:28:49,6 36:28,2
13127Ojakoski Eero25(9) 2:31:46,8*39:25,4
14129Lehtonen Erkki25(10) 2:49:07,3*56:45,9

 
Keskeyttäneet: 122, Pekkarinen Janne, 7B, Ulosajo   -   130, Sinisalo Antti, 2A, Tekninen vika   -   132, Hast Mikko, 5F, Suljettu kilpailusta   -   135, Rautiainen Samu, 2A, Tekninen vika
*AT-pisteet: 127, Ojakoski Eero, 2C, Ennakko, 1:00,0  -   124, Dianoff Tomi, 2A, Myöhä, 50,0  -   125, Tyyskä Joona, 2E, Myöhä, 30,0  -   131, Piispanen Antti, 2A, Ennakko, 3:00,0  -   125, Tyyskä Joona, 2A, Myöhä, 10,0  -   129, Lehtonen Erkki, 1A, Myöhä, 2:30,0  -   124, Dianoff Tomi, 8L, Vilppilähtö, 10,0

EK9, 3.5km, nopein: 62.2km/h
SijNroNimiLkTulosEro
1131Piispanen Antti253:22,6
2134Lampela Manu253:26,64,0
3124Dianoff Tomi253:36,614,0
4129Lehtonen Erkki253:38,816,2
5126Salo Toni253:39,516,9
6119Kalliomäki Jami243:41,719,1
7128Laihiainen Jaakko253:47,625,0
8125Tyyskä Joona253:48,826,2
9133Flyktman Juha253:51,829,2
10123Kangas Ville253:53,230,6
11121Alaoja Ilkka243:53,631,0
12127Ojakoski Eero253:54,031,4
13120Lappalainen Esko244:00,337,7
14118Virta Teemu244:25,01:02,4
Tilanne EK9:n jälkeen
SijNroNimiLk(Sij)TulosEro
1134Lampela Manu25(1) 1:55:48,0
2131Piispanen Antti25(2) 2:01:58,5*6:10,5
3126Salo Toni25(3) 2:04:44,7 8:56,7
4125Tyyskä Joona25(4) 2:05:19,0*9:31,0
5124Dianoff Tomi25(5) 2:15:16,6*19:28,6
6133Flyktman Juha25(6) 2:21:06,2 25:18,2
7128Laihiainen Jaakko25(7) 2:22:54,0 27:06,0
8121Alaoja Ilkka24(1) 2:23:48,8 28:00,8
9120Lappalainen Esko24(2) 2:24:07,1 28:19,1
10119Kalliomäki Jami24(3) 2:26:01,6 30:13,6
11123Kangas Ville25(8) 2:32:42,8 36:54,8
12118Virta Teemu24(4) 2:32:55,9 37:07,9
13127Ojakoski Eero25(9) 2:35:40,8*39:52,8
14129Lehtonen Erkki25(10) 2:52:46,1*56:58,1

 
Keskeyttäneet: 122, Pekkarinen Janne, 7B, Ulosajo   -   130, Sinisalo Antti, 2A, Tekninen vika   -   132, Hast Mikko, 5F, Suljettu kilpailusta   -   135, Rautiainen Samu, 2A, Tekninen vika
*AT-pisteet: 127, Ojakoski Eero, 2C, Ennakko, 1:00,0  -   124, Dianoff Tomi, 2A, Myöhä, 50,0  -   125, Tyyskä Joona, 2E, Myöhä, 30,0  -   131, Piispanen Antti, 2A, Ennakko, 3:00,0  -   125, Tyyskä Joona, 2A, Myöhä, 10,0  -   129, Lehtonen Erkki, 1A, Myöhä, 2:30,0  -   124, Dianoff Tomi, 8L, Vilppilähtö, 10,0

EK10, 23.27km, nopein: 97.1km/h
SijNroNimiLkTulosEro
1131Piispanen Antti2514:22,4
2134Lampela Manu2514:32,410,0
3126Salo Toni2514:45,623,2
4125Tyyskä Joona2514:46,924,5
5123Kangas Ville2515:35,01:12,6
6119Kalliomäki Jami2415:44,51:22,1
7124Dianoff Tomi2515:45,61:23,2
8128Laihiainen Jaakko2516:05,71:43,3
9120Lappalainen Esko2417:36,23:13,8
10127Ojakoski Eero2517:42,03:19,6
11121Alaoja Ilkka2418:21,83:59,4
Tilanne EK10:n jälkeen
SijNroNimiLk(Sij)TulosEro
1134Lampela Manu25(1) 2:10:20,4
2131Piispanen Antti25(2) 2:16:20,9*6:00,5
3126Salo Toni25(3) 2:19:30,3 9:09,9
4125Tyyskä Joona25(4) 2:20:05,9*9:45,5
5124Dianoff Tomi25(5) 2:31:02,2*20:41,8
6128Laihiainen Jaakko25(6) 2:38:59,7 28:39,3
7120Lappalainen Esko24(1) 2:41:43,3 31:22,9
8119Kalliomäki Jami24(2) 2:41:46,1 31:25,7
9121Alaoja Ilkka24(3) 2:42:10,6 31:50,2
10123Kangas Ville25(7) 2:48:17,8 37:57,4
11127Ojakoski Eero25(8) 2:53:22,8*43:02,4

 
Keskeyttäneet: 118, Virta Teemu, 9E, Tekninen vika   -   122, Pekkarinen Janne, 7B, Ulosajo   -   129, Lehtonen Erkki, 9C, Tekninen vika   -   130, Sinisalo Antti, 2A, Tekninen vika   -   132, Hast Mikko, 5F, Suljettu kilpailusta   -   133, Flyktman Juha, 9E, Tekninen vika   -   135, Rautiainen Samu, 2A, Tekninen vika
*AT-pisteet: 131, Piispanen Antti, 2A, Ennakko, 3:00,0  -   125, Tyyskä Joona, 2A, Myöhä, 10,0  -   129, Lehtonen Erkki, 1A, Myöhä, 2:30,0  -   124, Dianoff Tomi, 8L, Vilppilähtö, 10,0  -   127, Ojakoski Eero, 2C, Ennakko, 1:00,0  -   124, Dianoff Tomi, 2A, Myöhä, 50,0  -   125, Tyyskä Joona, 2E, Myöhä, 30,0

EK11, 48.69km, nopein: 91.4km/h
SijNroNimiLkTulosEro
1131Piispanen Antti2531:57,6
2125Tyyskä Joona2532:25,628,0
3134Lampela Manu2532:25,828,2
4126Salo Toni2533:11,51:13,9
5119Kalliomäki Jami2435:19,43:21,8
6128Laihiainen Jaakko2535:42,83:45,2
7123Kangas Ville2535:51,23:53,6
8124Dianoff Tomi2536:15,44:17,8
9120Lappalainen Esko2438:37,76:40,1
10127Ojakoski Eero2539:49,57:51,9
11121Alaoja Ilkka2441:03,19:05,5
Tilanne EK11:n jälkeen
SijNroNimiLk(Sij)TulosEro
1134Lampela Manu25(1) 2:42:46,2
2131Piispanen Antti25(2) 2:48:18,5*5:32,3
3125Tyyskä Joona25(3) 2:52:31,5*9:45,3
4126Salo Toni25(4) 2:52:41,8 9:55,6
5124Dianoff Tomi25(5) 3:07:17,6*24:31,4
6128Laihiainen Jaakko25(6) 3:14:42,5 31:56,3
7119Kalliomäki Jami24(1) 3:17:05,5 34:19,3
8120Lappalainen Esko24(2) 3:20:21,0 37:34,8
9121Alaoja Ilkka24(3) 3:23:13,7 40:27,5
10123Kangas Ville25(7) 3:24:09,0 41:22,8
11127Ojakoski Eero25(8) 3:33:12,3*50:26,1

 
Keskeyttäneet: 118, Virta Teemu, 9E, Tekninen vika   -   122, Pekkarinen Janne, 7B, Ulosajo   -   129, Lehtonen Erkki, 9C, Tekninen vika   -   130, Sinisalo Antti, 2A, Tekninen vika   -   132, Hast Mikko, 5F, Suljettu kilpailusta   -   133, Flyktman Juha, 9E, Tekninen vika   -   135, Rautiainen Samu, 2A, Tekninen vika
*AT-pisteet: 129, Lehtonen Erkki, 1A, Myöhä, 2:30,0  -   124, Dianoff Tomi, 8L, Vilppilähtö, 10,0  -   127, Ojakoski Eero, 2C, Ennakko, 1:00,0  -   124, Dianoff Tomi, 2A, Myöhä, 50,0  -   125, Tyyskä Joona, 2E, Myöhä, 30,0  -   131, Piispanen Antti, 2A, Ennakko, 3:00,0  -   125, Tyyskä Joona, 2A, Myöhä, 10,0