Arctic Lapland Rally
25.-27.1.2018
EK 1, YLEISKILPAILUN TILANNE
Historic
Rovaniemen Urheiluautoilijat ry
Aittajärvi / Europcar
 
EK1, 24.18km, nopein: 96.1km/h
SijNroNimiLkTulosEro
1109Hannuksela Tommi2115:05,9
2114Soimetsä Jukka2215:20,414,5
3117Polojärvi Osmo2315:25,920,0
4112Aboiltiz Miguel Diaz2115:31,225,3
5115Lappalainen Esa2215:33,227,3
6111Wilkman Klaus2116:10,21:04,3
7116Virolainen Martti2316:11,21:05,3
8110Jauhiainen Ville2120:05,95:00,0
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiLk(Sij)TulosEro
1109Hannuksela Tommi21(1) 15:05,9
2114Soimetsä Jukka22(1) 15:20,4 14,5
3117Polojärvi Osmo23(1) 15:25,9 20,0
4112Aboiltiz Miguel Diaz21(2) 15:31,2 25,3
5115Lappalainen Esa22(2) 15:33,2 27,3
6111Wilkman Klaus21(3) 16:10,2 1:04,3
7116Virolainen Martti23(2) 16:11,2 1:05,3
8110Jauhiainen Ville21(4) 20:05,9 5:00,0

 

EK2, 3.5km, nopein: 57km/h
SijNroNimiLkTulosEro
1114Soimetsä Jukka223:41,0
2116Virolainen Martti233:43,92,9
3109Hannuksela Tommi213:45,84,8
4112Aboiltiz Miguel Diaz213:47,06,0
5115Lappalainen Esa223:49,58,5
6117Polojärvi Osmo233:49,88,8
7111Wilkman Klaus213:58,717,7
8110Jauhiainen Ville218:45,85:04,8
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiLk(Sij)TulosEro
1114Soimetsä Jukka22(1) 19:01,4
2109Hannuksela Tommi21(1) 19:11,7*10,3
3117Polojärvi Osmo23(1) 19:15,7 14,3
4112Aboiltiz Miguel Diaz21(2) 19:18,2 16,8
5115Lappalainen Esa22(2) 19:22,7 21,3
6116Virolainen Martti23(2) 19:55,1 53,7
7111Wilkman Klaus21(3) 20:08,9 1:07,5
8110Jauhiainen Ville21(4) 28:51,7 9:50,3

 
*AT-pisteet: 109, Hannuksela Tommi, 2A, Myöhä, 20,0

EK3, 28.2km, nopein: 82.3km/h
SijNroNimiLkTulosEro
1115Lappalainen Esa2220:34,2
2117Polojärvi Osmo2320:44,910,7
3112Aboiltiz Miguel Diaz2121:06,031,8
4109Hannuksela Tommi2121:16,542,3
5116Virolainen Martti2321:29,054,8
6114Soimetsä Jukka2221:39,11:04,9
7111Wilkman Klaus2121:50,31:16,1
8110Jauhiainen Ville2126:06,05:31,8
Tilanne EK3:n jälkeen
SijNroNimiLk(Sij)TulosEro
1115Lappalainen Esa22(1) 39:56,9
2117Polojärvi Osmo23(1) 40:00,6 3,7
3112Aboiltiz Miguel Diaz21(1) 40:24,2 27,3
4109Hannuksela Tommi21(2) 40:28,2*31,3
5114Soimetsä Jukka22(2) 40:40,5 43,6
6116Virolainen Martti23(2) 41:24,1 1:27,2
7111Wilkman Klaus21(3) 41:59,2 2:02,3
8110Jauhiainen Ville21(4) 54:57,7 15:00,8

 
*AT-pisteet: 109, Hannuksela Tommi, 2A, Myöhä, 20,0

EK4, 42.69km, nopein: 94.3km/h
SijNroNimiLkTulosEro
1117Polojärvi Osmo2327:09,4
2115Lappalainen Esa2227:48,739,3
3114Soimetsä Jukka2227:53,844,4
4112Aboiltiz Miguel Diaz2128:04,154,7
5116Virolainen Martti2328:36,31:26,9
6111Wilkman Klaus2128:59,71:50,3
7110Jauhiainen Ville2133:04,15:54,7
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiLk(Sij)TulosEro
1117Polojärvi Osmo23(1) 1:07:10,0
2115Lappalainen Esa22(1) 1:07:45,6 35,6
3112Aboiltiz Miguel Diaz21(1) 1:08:28,3 1:18,3
4114Soimetsä Jukka22(2) 1:08:34,3 1:24,3
5116Virolainen Martti23(2) 1:10:00,4 2:50,4
6111Wilkman Klaus21(2) 1:10:58,9 3:48,9
7110Jauhiainen Ville21(3) 1:28:01,8 20:51,8

 
Keskeyttäneet: 109, Hannuksela Tommi, 4B, Ulosajo
*AT-pisteet: 109, Hannuksela Tommi, 2A, Myöhä, 20,0

EK5, 3.5km, nopein: 56.4km/h
SijNroNimiLkTulosEro
1115Lappalainen Esa223:43,4
2114Soimetsä Jukka223:48,14,7
3112Aboiltiz Miguel Diaz213:48,45,0
4116Virolainen Martti233:52,18,7
5117Polojärvi Osmo233:59,115,7
6111Wilkman Klaus213:59,616,2
7110Jauhiainen Ville218:48,45:05,0
Tilanne EK5:n jälkeen
SijNroNimiLk(Sij)TulosEro
1117Polojärvi Osmo23(1) 1:11:09,1
2115Lappalainen Esa22(1) 1:11:29,0 19,9
3112Aboiltiz Miguel Diaz21(1) 1:12:16,7 1:07,6
4114Soimetsä Jukka22(2) 1:12:22,4 1:13,3
5116Virolainen Martti23(2) 1:13:52,5 2:43,4
6111Wilkman Klaus21(2) 1:14:58,5 3:49,4
7110Jauhiainen Ville21(3) 1:36:50,2 25:41,1

 
Keskeyttäneet: 109, Hannuksela Tommi, 4B, Ulosajo
*AT-pisteet: 109, Hannuksela Tommi, 2A, Myöhä, 20,0

EK6, 25.78km, nopein: 101.8km/h
SijNroNimiLkTulosEro
1115Lappalainen Esa2215:11,7
2110Jauhiainen Ville2115:20,89,1
3112Aboiltiz Miguel Diaz2115:27,115,4
4117Polojärvi Osmo2315:34,322,6
5116Virolainen Martti2316:09,858,1
6111Wilkman Klaus2116:36,21:24,5
Tilanne EK6:n jälkeen
SijNroNimiLk(Sij)TulosEro
1115Lappalainen Esa22(1) 1:26:40,7
2117Polojärvi Osmo23(1) 1:26:43,4 2,7
3112Aboiltiz Miguel Diaz21(1) 1:27:43,8 1:03,1
4116Virolainen Martti23(2) 1:30:02,3 3:21,6
5111Wilkman Klaus21(2) 1:31:34,7 4:54,0
6110Jauhiainen Ville21(3) 1:52:11,0 25:30,3

 
Keskeyttäneet: 109, Hannuksela Tommi, 4B, Ulosajo   -   114, Soimetsä Jukka, 6B, Tekninen vika
*AT-pisteet: 109, Hannuksela Tommi, 2A, Myöhä, 20,0

EK7, 14.69km, nopein: 94.6km/h
SijNroNimiLkTulosEro
1115Lappalainen Esa229:19,2
2117Polojärvi Osmo239:22,12,9
3110Jauhiainen Ville219:31,412,2
4112Aboiltiz Miguel Diaz219:56,136,9
5111Wilkman Klaus2110:13,254,0
6116Virolainen Martti2310:27,01:07,8
Tilanne EK7:n jälkeen
SijNroNimiLk(Sij)TulosEro
1115Lappalainen Esa22(1) 1:35:59,9
2117Polojärvi Osmo23(1) 1:36:05,5 5,6
3112Aboiltiz Miguel Diaz21(1) 1:37:39,9 1:40,0
4116Virolainen Martti23(2) 1:40:29,3 4:29,4
5111Wilkman Klaus21(2) 1:41:47,9 5:48,0
6110Jauhiainen Ville21(3) 2:01:42,4 25:42,5

 
Keskeyttäneet: 109, Hannuksela Tommi, 4B, Ulosajo   -   114, Soimetsä Jukka, 6B, Tekninen vika
*AT-pisteet: 109, Hannuksela Tommi, 2A, Myöhä, 20,0

EK8, 36.65km, nopein: 89km/h
SijNroNimiLkTulosEro
1110Jauhiainen Ville2124:41,9
2117Polojärvi Osmo2325:26,844,9
3112Aboiltiz Miguel Diaz2125:36,554,6
4111Wilkman Klaus2125:45,81:03,9
5116Virolainen Martti2325:46,01:04,1
6115Lappalainen Esa2228:48,74:06,8
Tilanne EK8:n jälkeen
SijNroNimiLk(Sij)TulosEro
1117Polojärvi Osmo23(1) 2:01:32,3
2112Aboiltiz Miguel Diaz21(1) 2:03:16,4 1:44,1
3115Lappalainen Esa22(1) 2:04:48,6 3:16,3
4116Virolainen Martti23(2) 2:06:15,3 4:43,0
5111Wilkman Klaus21(2) 2:07:33,7 6:01,4
6110Jauhiainen Ville21(3) 2:27:24,3*25:52,0

 
Keskeyttäneet: 109, Hannuksela Tommi, 4B, Ulosajo   -   114, Soimetsä Jukka, 6B, Tekninen vika
*AT-pisteet: 110, Jauhiainen Ville, 8A, Ennakko, 1:00,0  -   109, Hannuksela Tommi, 2A, Myöhä, 20,0

EK9, 3.5km, nopein: 59.1km/h
SijNroNimiLkTulosEro
1110Jauhiainen Ville213:33,3
2115Lappalainen Esa223:43,29,9
3112Aboiltiz Miguel Diaz213:49,716,4
4116Virolainen Martti233:52,619,3
5117Polojärvi Osmo233:58,024,7
6111Wilkman Klaus213:58,425,1
Tilanne EK9:n jälkeen
SijNroNimiLk(Sij)TulosEro
1117Polojärvi Osmo23(1) 2:05:30,3
2112Aboiltiz Miguel Diaz21(1) 2:07:06,1 1:35,8
3115Lappalainen Esa22(1) 2:08:31,8 3:01,5
4116Virolainen Martti23(2) 2:10:07,9 4:37,6
5111Wilkman Klaus21(2) 2:11:32,1 6:01,8
6110Jauhiainen Ville21(3) 2:30:57,6*25:27,3

 
Keskeyttäneet: 109, Hannuksela Tommi, 4B, Ulosajo   -   114, Soimetsä Jukka, 6B, Tekninen vika
*AT-pisteet: 110, Jauhiainen Ville, 8A, Ennakko, 1:00,0  -   109, Hannuksela Tommi, 2A, Myöhä, 20,0

EK10, 23.27km, nopein: 90.7km/h
SijNroNimiLkTulosEro
1117Polojärvi Osmo2315:23,4
2110Jauhiainen Ville2115:39,015,6
3112Aboiltiz Miguel Diaz2115:46,523,1
4115Lappalainen Esa2215:57,133,7
5116Virolainen Martti2315:57,534,1
6111Wilkman Klaus2116:35,21:11,8
Tilanne EK10:n jälkeen
SijNroNimiLk(Sij)TulosEro
1117Polojärvi Osmo23(1) 2:20:53,7
2112Aboiltiz Miguel Diaz21(1) 2:22:52,6 1:58,9
3115Lappalainen Esa22(1) 2:24:28,9 3:35,2
4116Virolainen Martti23(2) 2:26:05,4 5:11,7
5111Wilkman Klaus21(2) 2:28:07,3 7:13,6
6110Jauhiainen Ville21(3) 2:46:36,6*25:42,9

 
Keskeyttäneet: 109, Hannuksela Tommi, 4B, Ulosajo   -   114, Soimetsä Jukka, 6B, Tekninen vika
*AT-pisteet: 109, Hannuksela Tommi, 2A, Myöhä, 20,0  -   110, Jauhiainen Ville, 8A, Ennakko, 1:00,0

EK11, 48.69km, nopein: 84.7km/h
SijNroNimiLkTulosEro
1110Jauhiainen Ville2134:28,7
2117Polojärvi Osmo2335:00,932,2
3112Aboiltiz Miguel Diaz2135:17,148,4
4115Lappalainen Esa2235:49,21:20,5
5111Wilkman Klaus2136:47,62:18,9
Tilanne EK11:n jälkeen
SijNroNimiLk(Sij)TulosEro
1117Polojärvi Osmo23(1) 2:55:54,6
2112Aboiltiz Miguel Diaz21(1) 2:58:09,7 2:15,1
3115Lappalainen Esa22(1) 3:00:18,1 4:23,5
4111Wilkman Klaus21(2) 3:04:54,9 9:00,3
5110Jauhiainen Ville21(3) 3:21:05,3*25:10,7

 
Keskeyttäneet: 109, Hannuksela Tommi, 4B, Ulosajo   -   114, Soimetsä Jukka, 6B, Tekninen vika   -   116, Virolainen Martti, 11B, Tekninen vika
*AT-pisteet: 110, Jauhiainen Ville, 8A, Ennakko, 1:00,0  -   109, Hannuksela Tommi, 2A, Myöhä, 20,0