TerraWise Ralli
EK 1, YLEISKILPAILUN TILANNE
Yleinen ja A-juniorit (nuotti)
Rally Drivers Team ry
TerraWise
 
EK1, 1.67km, nopein: 101.9km/h
SijNroNimiLkTulosEro
124Salo Juha359,0
223Mänty Marko31:00,51,5
325Lehessaari Mikko31:01,82,8
434Pietarinen Eerik31:01,82,8
537Tuuri Jari31:04,15,1
627Mäenpää Timo31:04,75,7
741Lario Taisko41:05,86,8
845Pietarinen Henrik41:05,86,8
935Pitkäniemi Timo31:05,96,9
1054Lario Ilmo51:05,96,9
1139Puhakka Ville31:06,17,1
1240Korhonen Jukka41:06,17,1
1342Kivioja Atte41:06,27,2
1428Lyytikäinen Pasi31:06,97,9
1526Sandberg Aki31:07,78,7
1651Heikkilä Mikko51:07,78,7
1755Linden Kimmo51:07,88,8
1843Hatakka Tommi41:07,98,9
1948Lindblom Miki41:07,98,9
2059Savolainen Jarkko51:08,39,3
2133Palmi Toomas31:08,69,6
2249Valkonen Anssi41:08,99,9
2352Hiipakka Joni51:09,010,0
2460Wirtanen Edgar51:09,310,3
2531Salminen Juha31:09,910,9
2650Kinnunen Erno51:10,011,0
2746Laurén Antton41:10,311,3
2857Paulanto Janne51:10,311,3
2958Saarikoski Ilkka51:10,311,3
3064Luhtaniemi Jani61:11,312,3
3129Haapasalo Kai31:11,512,5
3247Lehmussaari Vesa41:11,512,5
3368Vanhala Tuomo71:12,713,7
3444Joensuu Toni41:13,314,3
3562Honkanen Jarmo61:13,714,7
3666Hassinen Ari71:14,915,9
3767Lindberg Mikko71:15,416,4
3865Saarinen Heikki61:17,518,5
3963Koskelainen Kari61:17,918,9
4061Anttonen Mikko61:19,720,7
4153Isotalo Jorma51:24,225,2
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiLk(Sij)TulosEro
124Salo Juha3(1) 59,0
223Mänty Marko3(2) 1:00,5 1,5
325Lehessaari Mikko3(3) 1:01,8 2,8
434Pietarinen Eerik3(4) 1:01,8 2,8
537Tuuri Jari3(5) 1:04,1 5,1
627Mäenpää Timo3(6) 1:04,7 5,7
741Lario Taisko4(1) 1:05,8 6,8
845Pietarinen Henrik4(2) 1:05,8 6,8
935Pitkäniemi Timo3(7) 1:05,9 6,9
1054Lario Ilmo5(1) 1:05,9 6,9
1139Puhakka Ville3(8) 1:06,1 7,1
1240Korhonen Jukka4(3) 1:06,1 7,1
1342Kivioja Atte4(4) 1:06,2 7,2
1428Lyytikäinen Pasi3(9) 1:06,9 7,9
1526Sandberg Aki3(10) 1:07,7 8,7
1651Heikkilä Mikko5(2) 1:07,7 8,7
1755Linden Kimmo5(3) 1:07,8 8,8
1843Hatakka Tommi4(5) 1:07,9 8,9
1948Lindblom Miki4(6) 1:07,9 8,9
2059Savolainen Jarkko5(4) 1:08,3 9,3
2133Palmi Toomas3(11) 1:08,6 9,6
2249Valkonen Anssi4(7) 1:08,9 9,9
2352Hiipakka Joni5(5) 1:09,0 10,0
2460Wirtanen Edgar5(6) 1:09,3 10,3
2531Salminen Juha3(12) 1:09,9 10,9
2650Kinnunen Erno5(7) 1:10,0 11,0
2746Laurén Antton4(8) 1:10,3 11,3
2857Paulanto Janne5(8) 1:10,3 11,3
2958Saarikoski Ilkka5(9) 1:10,3 11,3
3064Luhtaniemi Jani6(1) 1:11,3 12,3
3129Haapasalo Kai3(13) 1:11,5 12,5
3247Lehmussaari Vesa4(9) 1:11,5 12,5
3368Vanhala Tuomo7(1) 1:12,7 13,7
3444Joensuu Toni4(10) 1:13,3 14,3
3562Honkanen Jarmo6(2) 1:13,7 14,7
3666Hassinen Ari7(2) 1:14,9 15,9
3767Lindberg Mikko7(3) 1:15,4 16,4
3865Saarinen Heikki6(3) 1:17,5 18,5
3963Koskelainen Kari6(4) 1:17,9 18,9
4061Anttonen Mikko6(5) 1:19,7 20,7
4153Isotalo Jorma5(10) 1:24,2 25,2


Keskeyttäneet: 38, Niemi Kim, LÄHTÖ, Suljettu kilpailusta   -   56, Ojala Jarkko, LÄHTÖ, Tekninen vika

EK2, 14.28km, nopein: 118.6km/h
SijNroNimiLkTulosEro
124Salo Juha37:13,6
223Mänty Marko37:18,04,4
334Pietarinen Eerik37:19,76,1
425Lehessaari Mikko37:26,813,2
527Mäenpää Timo37:32,719,1
637Tuuri Jari37:52,038,4
755Linden Kimmo57:54,741,1
845Pietarinen Henrik47:56,242,6
928Lyytikäinen Pasi37:57,343,7
1031Salminen Juha37:57,343,7
1154Lario Ilmo57:57,844,2
1226Sandberg Aki37:58,144,5
1341Lario Taisko48:01,447,8
1448Lindblom Miki48:02,849,2
1542Kivioja Atte48:03,149,5
1635Pitkäniemi Timo38:06,152,5
1743Hatakka Tommi48:07,353,7
1840Korhonen Jukka48:08,254,6
1933Palmi Toomas38:10,156,5
2049Valkonen Anssi48:13,81:00,2
2159Savolainen Jarkko58:18,01:04,4
2260Wirtanen Edgar58:21,31:07,7
2364Luhtaniemi Jani68:21,71:08,1
2446Laurén Antton48:23,31:09,7
2557Paulanto Janne58:27,91:14,3
2647Lehmussaari Vesa48:36,01:22,4
2744Joensuu Toni48:41,91:28,3
2829Haapasalo Kai38:43,91:30,3
2968Vanhala Tuomo78:50,71:37,1
3062Honkanen Jarmo68:51,51:37,9
3166Hassinen Ari79:01,01:47,4
3267Lindberg Mikko79:04,91:51,3
3363Koskelainen Kari69:09,71:56,1
3465Saarinen Heikki69:21,12:07,5
3561Anttonen Mikko69:28,02:14,4
3653Isotalo Jorma59:40,42:26,8
3758Saarikoski Ilkka511:38,24:24,6
3852Hiipakka Joni519:40,712:27,1
3951Heikkilä Mikko524:00,016:46,4
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiLk(Sij)TulosEro
124Salo Juha3(1) 8:12,6
223Mänty Marko3(2) 8:18,5 5,9
334Pietarinen Eerik3(3) 8:21,5 8,9
425Lehessaari Mikko3(4) 8:28,6 16,0
527Mäenpää Timo3(5) 8:37,4 24,8
637Tuuri Jari3(6) 8:56,1 43,5
745Pietarinen Henrik4(1) 9:02,0 49,4
855Linden Kimmo5(1) 9:02,5 49,9
954Lario Ilmo5(2) 9:03,7 51,1
1028Lyytikäinen Pasi3(7) 9:04,2 51,6
1126Sandberg Aki3(8) 9:05,8 53,2
1231Salminen Juha3(9) 9:07,2 54,6
1341Lario Taisko4(2) 9:07,2 54,6
1442Kivioja Atte4(3) 9:09,3 56,7
1548Lindblom Miki4(4) 9:10,7 58,1
1635Pitkäniemi Timo3(10) 9:12,0 59,4
1740Korhonen Jukka4(5) 9:14,3 1:01,7
1843Hatakka Tommi4(6) 9:15,2 1:02,6
1933Palmi Toomas3(11) 9:18,7 1:06,1
2049Valkonen Anssi4(7) 9:22,7 1:10,1
2159Savolainen Jarkko5(3) 9:26,3 1:13,7
2260Wirtanen Edgar5(4) 9:30,6 1:18,0
2364Luhtaniemi Jani6(1) 9:33,0 1:20,4
2446Laurén Antton4(8) 9:33,6 1:21,0
2557Paulanto Janne5(5) 9:38,2 1:25,6
2647Lehmussaari Vesa4(9) 9:47,5 1:34,9
2744Joensuu Toni4(10) 9:55,2 1:42,6
2829Haapasalo Kai3(12) 9:55,4 1:42,8
2968Vanhala Tuomo7(1) 10:03,4 1:50,8
3062Honkanen Jarmo6(2) 10:05,2 1:52,6
3166Hassinen Ari7(2) 10:15,9 2:03,3
3267Lindberg Mikko7(3) 10:20,3 2:07,7
3363Koskelainen Kari6(3) 10:27,6 2:15,0
3465Saarinen Heikki6(4) 10:38,6 2:26,0
3561Anttonen Mikko6(5) 10:47,7 2:35,1
3653Isotalo Jorma5(6) 11:24,6*3:12,0
3758Saarikoski Ilkka5(7) 12:48,5 4:35,9
3852Hiipakka Joni5(8) 20:49,7 12:37,1
3951Heikkilä Mikko5(9) 25:37,7*17:25,1


Keskeyttäneet: 38, Niemi Kim, LÄHTÖ, Suljettu kilpailusta   -   39, Puhakka Ville, 2A, Tekninen vika   -   50, Kinnunen Erno, 2B, Jarrut   -   56, Ojala Jarkko, LÄHTÖ, Tekninen vika
*AT-pisteet: 53, Isotalo Jorma, 2A, Myöhä, 20,0  -   51, Heikkilä Mikko, 2B, EK-maksimi, 30,0

EK3, 8.26km, nopein: 126.9km/h
SijNroNimiLkTulosEro
124Salo Juha33:54,3
223Mänty Marko33:55,71,4
325Lehessaari Mikko34:01,57,2
434Pietarinen Eerik34:01,67,3
527Mäenpää Timo34:06,011,7
654Lario Ilmo54:12,017,7
737Tuuri Jari34:14,920,6
845Pietarinen Henrik44:14,920,6
955Linden Kimmo54:15,421,1
1048Lindblom Miki44:15,721,4
1141Lario Taisko44:17,723,4
1252Hiipakka Joni54:18,023,7
1340Korhonen Jukka44:19,725,4
1443Hatakka Tommi44:20,526,2
1549Valkonen Anssi44:21,927,6
1642Kivioja Atte44:22,428,1
1731Salminen Juha34:23,028,7
1833Palmi Toomas34:27,232,9
1935Pitkäniemi Timo34:27,333,0
2046Laurén Antton44:28,434,1
2164Luhtaniemi Jani64:28,834,5
2259Savolainen Jarkko54:29,034,7
2360Wirtanen Edgar54:29,435,1
2447Lehmussaari Vesa44:35,140,8
2551Heikkilä Mikko54:36,642,3
2657Paulanto Janne54:40,045,7
2744Joensuu Toni44:44,650,3
2868Vanhala Tuomo74:47,052,7
2929Haapasalo Kai34:47,653,3
3062Honkanen Jarmo64:50,956,6
3167Lindberg Mikko74:55,21:00,9
3266Hassinen Ari75:02,01:07,7
3361Anttonen Mikko65:02,61:08,3
3453Isotalo Jorma55:13,41:19,1
3565Saarinen Heikki65:22,51:28,2
Tilanne EK3:n jälkeen
SijNroNimiLk(Sij)TulosEro
124Salo Juha3(1) 12:06,9
223Mänty Marko3(2) 12:14,2 7,3
334Pietarinen Eerik3(3) 12:23,1 16,2
425Lehessaari Mikko3(4) 12:30,1 23,2
527Mäenpää Timo3(5) 12:43,4 36,5
637Tuuri Jari3(6) 13:11,0 1:04,1
754Lario Ilmo5(1) 13:15,7 1:08,8
845Pietarinen Henrik4(1) 13:16,9 1:10,0
955Linden Kimmo5(2) 13:17,9 1:11,0
1041Lario Taisko4(2) 13:24,9 1:18,0
1148Lindblom Miki4(3) 13:26,4 1:19,5
1231Salminen Juha3(7) 13:30,2 1:23,3
1342Kivioja Atte4(4) 13:31,7 1:24,8
1440Korhonen Jukka4(5) 13:34,0 1:27,1
1543Hatakka Tommi4(6) 13:35,7 1:28,8
1635Pitkäniemi Timo3(8) 13:39,3 1:32,4
1749Valkonen Anssi4(7) 13:44,6 1:37,7
1833Palmi Toomas3(9) 13:45,9 1:39,0
1959Savolainen Jarkko5(3) 13:55,3 1:48,4
2060Wirtanen Edgar5(4) 14:00,0 1:53,1
2164Luhtaniemi Jani6(1) 14:01,8 1:54,9
2246Laurén Antton4(8) 14:02,0 1:55,1
2357Paulanto Janne5(5) 14:18,2 2:11,3
2447Lehmussaari Vesa4(9) 14:22,6 2:15,7
2544Joensuu Toni4(10) 14:39,8 2:32,9
2629Haapasalo Kai3(10) 14:43,0 2:36,1
2768Vanhala Tuomo7(1) 14:50,4 2:43,5
2862Honkanen Jarmo6(2) 14:56,1 2:49,2
2967Lindberg Mikko7(2) 15:15,5 3:08,6
3066Hassinen Ari7(3) 15:17,9 3:11,0
3161Anttonen Mikko6(3) 15:50,3 3:43,4
3265Saarinen Heikki6(4) 16:01,1 3:54,2
3353Isotalo Jorma5(6) 16:38,0*4:31,1
3452Hiipakka Joni5(7) 25:07,7 13:00,8
3551Heikkilä Mikko5(8) 30:14,3*18:07,4


Keskeyttäneet: 26, Sandberg Aki, 3A, Tekninen vika   -   28, Lyytikäinen Pasi, 3B, Tekninen vika   -   38, Niemi Kim, LÄHTÖ, Suljettu kilpailusta   -   39, Puhakka Ville, 2A, Tekninen vika   -   50, Kinnunen Erno, 2B, Jarrut   -   56, Ojala Jarkko, LÄHTÖ, Tekninen vika   -   58, Saarikoski Ilkka, 3A, Tekninen vika   -   63, Koskelainen Kari, 3B, Ulosajo
*AT-pisteet: 53, Isotalo Jorma, 2A, Myöhä, 20,0  -   51, Heikkilä Mikko, 2B, EK-maksimi, 30,0

EK4, 14.28km, nopein: 120.1km/h
SijNroNimiLkTulosEro
124Salo Juha37:08,2
223Mänty Marko37:11,33,1
325Lehessaari Mikko37:17,49,2
427Mäenpää Timo37:23,215,0
537Tuuri Jari37:36,928,7
654Lario Ilmo57:45,637,4
741Lario Taisko47:45,837,6
845Pietarinen Henrik47:46,938,7
948Lindblom Miki47:47,138,9
1031Salminen Juha37:48,039,8
1140Korhonen Jukka47:49,541,3
1243Hatakka Tommi47:51,743,5
1335Pitkäniemi Timo37:55,146,9
1442Kivioja Atte47:55,747,5
1552Hiipakka Joni57:55,847,6
1651Heikkilä Mikko57:56,348,1
1749Valkonen Anssi47:59,150,9
1833Palmi Toomas38:01,152,9
1955Linden Kimmo58:04,656,4
2059Savolainen Jarkko58:09,01:00,8
2146Laurén Antton48:09,11:00,9
2260Wirtanen Edgar58:09,81:01,6
2357Paulanto Janne58:13,51:05,3
2464Luhtaniemi Jani68:13,71:05,5
2547Lehmussaari Vesa48:19,11:10,9
2644Joensuu Toni48:28,01:19,8
2729Haapasalo Kai38:30,71:22,5
2868Vanhala Tuomo78:39,71:31,5
2962Honkanen Jarmo68:41,61:33,4
3066Hassinen Ari78:51,71:43,5
3167Lindberg Mikko78:52,21:44,0
3261Anttonen Mikko69:12,62:04,4
3365Saarinen Heikki69:14,22:06,0
3453Isotalo Jorma59:33,12:24,9
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiLk(Sij)TulosEro
124Salo Juha3(1) 19:15,1
223Mänty Marko3(2) 19:25,5 10,4
325Lehessaari Mikko3(3) 19:47,5 32,4
427Mäenpää Timo3(4) 20:06,6 51,5
537Tuuri Jari3(5) 20:47,9 1:32,8
654Lario Ilmo5(1) 21:01,3 1:46,2
745Pietarinen Henrik4(1) 21:03,8 1:48,7
841Lario Taisko4(2) 21:10,7 1:55,6
948Lindblom Miki4(3) 21:13,5 1:58,4
1031Salminen Juha3(6) 21:18,2 2:03,1
1155Linden Kimmo5(2) 21:22,5 2:07,4
1240Korhonen Jukka4(4) 21:23,5 2:08,4
1342Kivioja Atte4(5) 21:27,4 2:12,3
1443Hatakka Tommi4(6) 21:27,4 2:12,3
1535Pitkäniemi Timo3(7) 21:34,4 2:19,3
1649Valkonen Anssi4(7) 21:43,7 2:28,6
1733Palmi Toomas3(8) 21:47,0 2:31,9
1859Savolainen Jarkko5(3) 22:04,3 2:49,2
1960Wirtanen Edgar5(4) 22:09,8 2:54,7
2046Laurén Antton4(8) 22:11,1 2:56,0
2164Luhtaniemi Jani6(1) 22:15,5 3:00,4
2257Paulanto Janne5(5) 22:31,7 3:16,6
2347Lehmussaari Vesa4(9) 22:41,7 3:26,6
2444Joensuu Toni4(10) 23:07,8 3:52,7
2529Haapasalo Kai3(9) 23:13,7 3:58,6
2668Vanhala Tuomo7(1) 23:30,1 4:15,0
2762Honkanen Jarmo6(2) 23:37,7 4:22,6
2867Lindberg Mikko7(2) 24:07,7 4:52,6
2966Hassinen Ari7(3) 24:09,6 4:54,5
3061Anttonen Mikko6(3) 25:02,9 5:47,8
3165Saarinen Heikki6(4) 25:15,3 6:00,2
3253Isotalo Jorma5(6) 26:11,1*6:56,0
3352Hiipakka Joni5(7) 33:03,5 13:48,4
3451Heikkilä Mikko5(8) 38:10,6*18:55,5


Keskeyttäneet: 26, Sandberg Aki, 3A, Tekninen vika   -   28, Lyytikäinen Pasi, 3B, Tekninen vika   -   34, Pietarinen Eerik, 4B, Tekninen vika   -   38, Niemi Kim, LÄHTÖ, Suljettu kilpailusta   -   39, Puhakka Ville, 2A, Tekninen vika   -   50, Kinnunen Erno, 2B, Jarrut   -   56, Ojala Jarkko, LÄHTÖ, Tekninen vika   -   58, Saarikoski Ilkka, 3A, Tekninen vika   -   63, Koskelainen Kari, 3B, Ulosajo
*AT-pisteet: 53, Isotalo Jorma, 2A, Myöhä, 20,0  -   51, Heikkilä Mikko, 2B, EK-maksimi, 30,0