TerraWise Ralli
EK 1, YLEISKILPAILUN TILANNE
B-juniorit
Rally Drivers Team ry
TerraWise
 
EK1, 1.67km, nopein: 85.2km/h
SijNroNimiLkTulosEro
1106Kohtaniemi Joni181:10,6
297Bussman Lasse171:11,00,4
3121Vilen Toni181:13,22,6
4116Salminen Kari181:13,63,0
5107Laakso Ville181:14,03,4
6109Latvasalo Santeri181:14,23,6
7111Nordberg Jussi181:14,43,8
8104Hämäläinen Juha181:14,74,1
9112Norrkniivilä Kim181:15,14,5
10119Valkonen Matias181:15,54,9
11113Patajoki Niko181:15,75,1
12108Laaksonen Rasmus181:15,95,3
13115Reinikainen Jarmo181:16,35,7
14101Ahonen Matti181:16,66,0
15120Vasenius Simo181:16,86,2
16102Heikkilä Asko181:17,36,7
17117Seppälä Mika181:17,77,1
18122Ämmälä Jere181:18,37,7
19100Majander Daniel171:18,78,1
20103Heiskanen Sami181:18,78,1
2199LAURILA SAMI171:19,18,5
22105Keskinen Joni181:19,69,0
23110Manninen Tuomas181:20,49,8
24114Petlin Arto181:20,610,0
25118Tokola Jussi-Pekka181:24,413,8
2698Korelin Esa171:26,315,7
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiLk(Sij)TulosEro
1106Kohtaniemi Joni18(1) 1:10,6
297Bussman Lasse17(1) 1:11,0 0,4
3121Vilen Toni18(2) 1:13,2 2,6
4116Salminen Kari18(3) 1:13,6 3,0
5107Laakso Ville18(4) 1:14,0 3,4
6109Latvasalo Santeri18(5) 1:14,2 3,6
7111Nordberg Jussi18(6) 1:14,4 3,8
8104Hämäläinen Juha18(7) 1:14,7 4,1
9112Norrkniivilä Kim18(8) 1:15,1 4,5
10119Valkonen Matias18(9) 1:15,5 4,9
11113Patajoki Niko18(10) 1:15,7 5,1
12108Laaksonen Rasmus18(11) 1:15,9 5,3
13115Reinikainen Jarmo18(12) 1:16,3 5,7
14101Ahonen Matti18(13) 1:16,6 6,0
15120Vasenius Simo18(14) 1:16,8 6,2
16102Heikkilä Asko18(15) 1:17,3 6,7
17117Seppälä Mika18(16) 1:17,7 7,1
18122Ämmälä Jere18(17) 1:18,3 7,7
19100Majander Daniel17(2) 1:18,7 8,1
20103Heiskanen Sami18(18) 1:18,7 8,1
2199LAURILA SAMI17(3) 1:19,1 8,5
22105Keskinen Joni18(19) 1:19,6 9,0
23110Manninen Tuomas18(20) 1:20,4 9,8
24114Petlin Arto18(21) 1:20,6 10,0
25118Tokola Jussi-Pekka18(22) 1:24,4 13,8
2698Korelin Esa17(4) 1:26,3 15,7


EK2, 14.28km, nopein: 102.5km/h
SijNroNimiLkTulosEro
1111Nordberg Jussi188:21,7
2120Vasenius Simo188:24,12,4
3106Kohtaniemi Joni188:25,13,4
4102Heikkilä Asko188:29,37,6
5107Laakso Ville188:35,313,6
6108Laaksonen Rasmus188:37,916,2
797Bussman Lasse178:41,419,7
8104Hämäläinen Juha188:41,720,0
9109Latvasalo Santeri188:42,020,3
1099LAURILA SAMI178:46,524,8
11116Salminen Kari188:48,326,6
12122Ämmälä Jere188:50,028,3
13117Seppälä Mika188:51,329,6
14113Patajoki Niko188:51,830,1
15121Vilen Toni188:54,833,1
16112Norrkniivilä Kim188:58,136,4
17101Ahonen Matti188:58,636,9
18100Majander Daniel179:04,242,5
19105Keskinen Joni189:04,242,5
20115Reinikainen Jarmo189:06,945,2
21119Valkonen Matias189:08,246,5
22118Tokola Jussi-Pekka189:12,851,1
23110Manninen Tuomas189:21,159,4
24103Heiskanen Sami189:27,31:05,6
2598Korelin Esa179:36,01:14,3
26114Petlin Arto189:38,81:17,1
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiLk(Sij)TulosEro
1106Kohtaniemi Joni18(1) 9:35,7
2111Nordberg Jussi18(2) 9:36,1 0,4
3120Vasenius Simo18(3) 9:40,9 5,2
4102Heikkilä Asko18(4) 9:46,6 10,9
5107Laakso Ville18(5) 9:49,3 13,6
697Bussman Lasse17(1) 9:52,4 16,7
7108Laaksonen Rasmus18(6) 9:53,8 18,1
8109Latvasalo Santeri18(7) 9:56,2 20,5
9104Hämäläinen Juha18(8) 9:56,4 20,7
10116Salminen Kari18(9) 10:01,9 26,2
1199LAURILA SAMI17(2) 10:05,6 29,9
12113Patajoki Niko18(10) 10:07,5 31,8
13121Vilen Toni18(11) 10:08,0 32,3
14122Ämmälä Jere18(12) 10:08,3 32,6
15117Seppälä Mika18(13) 10:09,0 33,3
16112Norrkniivilä Kim18(14) 10:13,2 37,5
17101Ahonen Matti18(15) 10:15,2 39,5
18100Majander Daniel17(3) 10:22,9 47,2
19115Reinikainen Jarmo18(16) 10:23,2 47,5
20119Valkonen Matias18(17) 10:23,7 48,0
21105Keskinen Joni18(18) 10:23,8 48,1
22118Tokola Jussi-Pekka18(19) 10:37,2 1:01,5
23110Manninen Tuomas18(20) 10:41,5 1:05,8
24103Heiskanen Sami18(21) 10:46,0 1:10,3
25114Petlin Arto18(22) 10:59,4 1:23,7
2698Korelin Esa17(4) 11:02,3 1:26,6


EK3, 8.26km, nopein: 109.9km/h
SijNroNimiLkTulosEro
1106Kohtaniemi Joni184:30,5
2111Nordberg Jussi184:31,61,1
3120Vasenius Simo184:35,95,4
4117Seppälä Mika184:39,48,9
599LAURILA SAMI174:39,79,2
6102Heikkilä Asko184:41,410,9
797Bussman Lasse174:43,312,8
8104Hämäläinen Juha184:43,713,2
9122Ämmälä Jere184:44,013,5
10116Salminen Kari184:44,814,3
11100Majander Daniel174:47,116,6
12107Laakso Ville184:47,416,9
13110Manninen Tuomas184:48,217,7
14121Vilen Toni184:49,619,1
15109Latvasalo Santeri184:50,119,6
16113Patajoki Niko184:52,421,9
17101Ahonen Matti184:52,622,1
18105Keskinen Joni184:57,927,4
19119Valkonen Matias184:59,028,5
20115Reinikainen Jarmo185:00,229,7
21114Petlin Arto185:05,034,5
22118Tokola Jussi-Pekka185:05,134,6
Tilanne EK3:n jälkeen
SijNroNimiLk(Sij)TulosEro
1106Kohtaniemi Joni18(1) 14:06,2
2111Nordberg Jussi18(2) 14:07,7 1,5
3120Vasenius Simo18(3) 14:16,8 10,6
4102Heikkilä Asko18(4) 14:28,0 21,8
597Bussman Lasse17(1) 14:35,7 29,5
6107Laakso Ville18(5) 14:36,7 30,5
7104Hämäläinen Juha18(6) 14:40,1 33,9
899LAURILA SAMI17(2) 14:45,3 39,1
9109Latvasalo Santeri18(7) 14:46,3 40,1
10116Salminen Kari18(8) 14:46,7 40,5
11117Seppälä Mika18(9) 14:48,4 42,2
12122Ämmälä Jere18(10) 14:52,3 46,1
13121Vilen Toni18(11) 14:57,6 51,4
14113Patajoki Niko18(12) 14:59,9 53,7
15101Ahonen Matti18(13) 15:07,8 1:01,6
16100Majander Daniel17(3) 15:10,0 1:03,8
17105Keskinen Joni18(14) 15:21,7 1:15,5
18119Valkonen Matias18(15) 15:22,7 1:16,5
19115Reinikainen Jarmo18(16) 15:23,4 1:17,2
20110Manninen Tuomas18(17) 15:29,7 1:23,5
21118Tokola Jussi-Pekka18(18) 15:42,3 1:36,1
22114Petlin Arto18(19) 16:04,4 1:58,2


Keskeyttäneet: 98, Korelin Esa, 3L, Henkilökohtaiset syyt   -   103, Heiskanen Sami, 3B, Vaihdelaatikko   -   108, Laaksonen Rasmus, 3A, Tekninen vika   -   112, Norrkniivilä Kim, 3A, Tekninen vika

EK4, 14.28km, nopein: 104km/h
SijNroNimiLkTulosEro
1111Nordberg Jussi188:14,3
2106Kohtaniemi Joni188:18,94,6
3102Heikkilä Asko188:20,86,5
4120Vasenius Simo188:21,57,2
597Bussman Lasse178:22,98,6
6109Latvasalo Santeri188:26,512,2
7117Seppälä Mika188:31,317,0
8116Salminen Kari188:31,517,2
9107Laakso Ville188:34,820,5
10122Ämmälä Jere188:36,722,4
11113Patajoki Niko188:38,524,2
12119Valkonen Matias188:39,525,2
1399LAURILA SAMI178:40,225,9
14104Hämäläinen Juha188:42,027,7
15100Majander Daniel178:44,830,5
16121Vilen Toni188:47,633,3
17105Keskinen Joni188:50,536,2
18110Manninen Tuomas189:06,752,4
19114Petlin Arto1814:52,76:38,4
20115Reinikainen Jarmo1820:41,212:26,9
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiLk(Sij)TulosEro
1111Nordberg Jussi18(1) 22:22,0
2106Kohtaniemi Joni18(2) 22:25,1 3,1
3120Vasenius Simo18(3) 22:38,3 16,3
4102Heikkilä Asko18(4) 22:48,8 26,8
597Bussman Lasse17(1) 22:58,6 36,6
6107Laakso Ville18(5) 23:11,5 49,5
7109Latvasalo Santeri18(6) 23:12,8 50,8
8116Salminen Kari18(7) 23:18,2 56,2
9117Seppälä Mika18(8) 23:19,7 57,7
10104Hämäläinen Juha18(9) 23:22,1 1:00,1
1199LAURILA SAMI17(2) 23:25,5 1:03,5
12122Ämmälä Jere18(10) 23:29,0 1:07,0
13113Patajoki Niko18(11) 23:38,4 1:16,4
14121Vilen Toni18(12) 23:45,2 1:23,2
15100Majander Daniel17(3) 23:54,8 1:32,8
16119Valkonen Matias18(13) 24:02,2 1:40,2
17105Keskinen Joni18(14) 24:12,2 1:50,2
18110Manninen Tuomas18(15) 24:36,4 2:14,4
19114Petlin Arto18(16) 30:57,1 8:35,1
20115Reinikainen Jarmo18(17) 36:04,6 13:42,6


Keskeyttäneet: 98, Korelin Esa, 3L, Henkilökohtaiset syyt   -   101, Ahonen Matti, 4B, Tekninen vika   -   103, Heiskanen Sami, 3B, Vaihdelaatikko   -   108, Laaksonen Rasmus, 3A, Tekninen vika   -   112, Norrkniivilä Kim, 3A, Tekninen vika   -   118, Tokola Jussi-Pekka, 4B, Ulosajo