Riihimäki Ralli
19.-20.5.2017
EK 1, YLEISKILPAILUN TILANNE
SM 4
Riihimäen UA ry
Koukunmaa / Dini Auto Oy
 
EK1, 13.67km, nopein: 105.5km/h
SijNroNimiLkTulosEro
12Lindroos Joonas47:46,4
221Toivanen Joni47:46,50,1
319Heikkilä Mikko47:54,98,5
416Koski-Lammi Heikki47:55,08,6
517Nousiainen Jori47:56,29,8
61Ruotsalainen Esa48:00,414,0
78Seluska Janne48:07,621,2
85Kinnunen Erno48:08,522,1
929Seilo Joni48:14,828,4
1026Olkoniemi Jonna48:19,433,0
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiLk(Sij)TulosEro
12Lindroos Joonas4(1) 7:46,4
221Toivanen Joni4(2) 7:46,5 0,1
319Heikkilä Mikko4(3) 7:54,9 8,5
416Koski-Lammi Heikki4(4) 7:55,0 8,6
517Nousiainen Jori4(5) 7:56,2 9,8
61Ruotsalainen Esa4(6) 8:00,4 14,0
78Seluska Janne4(7) 8:07,6 21,2
85Kinnunen Erno4(8) 8:08,5 22,1
929Seilo Joni4(9) 8:14,8 28,4
1026Olkoniemi Jonna4(10) 8:19,4 33,0

 
Keskeyttäneet: 7, Kinnunen Jaro, 1B, Tekninen vika

EK2, 14.99km, nopein: 111.4km/h
SijNroNimiLkTulosEro
12Lindroos Joonas48:04,4
21Ruotsalainen Esa48:07,73,3
319Heikkilä Mikko48:09,65,2
421Toivanen Joni48:12,98,5
55Kinnunen Erno48:22,518,1
68Seluska Janne48:24,219,8
717Nousiainen Jori48:27,022,6
829Seilo Joni48:34,930,5
926Olkoniemi Jonna48:37,533,1
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiLk(Sij)TulosEro
12Lindroos Joonas4(1) 15:50,8
221Toivanen Joni4(2) 15:59,4 8,6
319Heikkilä Mikko4(3) 16:04,5 13,7
41Ruotsalainen Esa4(4) 16:08,1 17,3
517Nousiainen Jori4(5) 16:23,2 32,4
65Kinnunen Erno4(6) 16:31,0 40,2
78Seluska Janne4(7) 16:31,8 41,0
829Seilo Joni4(8) 16:49,7 58,9
926Olkoniemi Jonna4(9) 16:56,9 1:06,1

 
Keskeyttäneet: 7, Kinnunen Jaro, 1B, Tekninen vika   -   16, Koski-Lammi Heikki, 2B, Tekninen vika

EK3, 11.97km, nopein: 104.4km/h
SijNroNimiLkTulosEro
12Lindroos Joonas46:52,6
221Toivanen Joni46:54,51,9
319Heikkilä Mikko46:54,62,0
417Nousiainen Jori46:58,96,3
51Ruotsalainen Esa46:59,77,1
65Kinnunen Erno47:08,215,6
78Seluska Janne47:14,321,7
829Seilo Joni47:14,722,1
926Olkoniemi Jonna49:50,12:57,5
Tilanne EK3:n jälkeen
SijNroNimiLk(Sij)TulosEro
12Lindroos Joonas4(1) 22:43,4
221Toivanen Joni4(2) 22:53,9 10,5
319Heikkilä Mikko4(3) 22:59,1 15,7
41Ruotsalainen Esa4(4) 23:07,8 24,4
517Nousiainen Jori4(5) 23:22,1 38,7
65Kinnunen Erno4(6) 23:39,2 55,8
78Seluska Janne4(7) 23:46,1 1:02,7
829Seilo Joni4(8) 24:04,4 1:21,0
926Olkoniemi Jonna4(9) 26:47,0 4:03,6

 
Keskeyttäneet: 7, Kinnunen Jaro, 1B, Tekninen vika   -   16, Koski-Lammi Heikki, 2B, Tekninen vika

EK4, 2.53km, nopein: 68.6km/h
SijNroNimiLkTulosEro
12Lindroos Joonas42:12,8
219Heikkilä Mikko42:14,61,8
317Nousiainen Jori42:15,32,5
41Ruotsalainen Esa42:15,52,7
55Kinnunen Erno42:16,13,3
68Seluska Janne42:16,23,4
721Toivanen Joni42:17,95,1
826Olkoniemi Jonna42:19,46,6
929Seilo Joni42:20,88,0
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiLk(Sij)TulosEro
12Lindroos Joonas4(1) 24:56,2
221Toivanen Joni4(2) 25:11,8 15,6
319Heikkilä Mikko4(3) 25:13,7 17,5
41Ruotsalainen Esa4(4) 25:23,3 27,1
517Nousiainen Jori4(5) 25:37,4 41,2
65Kinnunen Erno4(6) 25:55,3 59,1
78Seluska Janne4(7) 26:02,3 1:06,1
829Seilo Joni4(8) 26:25,2 1:29,0
926Olkoniemi Jonna4(9) 29:06,4 4:10,2

 
Keskeyttäneet: 7, Kinnunen Jaro, 1B, Tekninen vika   -   16, Koski-Lammi Heikki, 2B, Tekninen vika

EK5, 2.53km, nopein: 69.7km/h
SijNroNimiLkTulosEro
117Nousiainen Jori42:10,7
22Lindroos Joonas42:11,81,1
31Ruotsalainen Esa42:12,61,9
48Seluska Janne42:13,62,9
519Heikkilä Mikko42:13,62,9
621Toivanen Joni42:14,13,4
75Kinnunen Erno42:15,24,5
826Olkoniemi Jonna42:15,44,7
929Seilo Joni42:18,88,1
Tilanne EK5:n jälkeen
SijNroNimiLk(Sij)TulosEro
12Lindroos Joonas4(1) 27:08,0
221Toivanen Joni4(2) 27:25,9 17,9
319Heikkilä Mikko4(3) 27:27,3 19,3
41Ruotsalainen Esa4(4) 27:35,9 27,9
517Nousiainen Jori4(5) 27:48,1 40,1
65Kinnunen Erno4(6) 28:10,5 1:02,5
78Seluska Janne4(7) 28:15,9 1:07,9
829Seilo Joni4(8) 28:44,0 1:36,0
926Olkoniemi Jonna4(9) 31:21,8 4:13,8

 
Keskeyttäneet: 7, Kinnunen Jaro, 1B, Tekninen vika   -   16, Koski-Lammi Heikki, 2B, Tekninen vika

EK6, 9.74km, nopein: 103.9km/h
SijNroNimiLkTulosEro
11Ruotsalainen Esa45:37,6
22Lindroos Joonas45:39,51,9
319Heikkilä Mikko45:41,33,7
421Toivanen Joni45:41,64,0
517Nousiainen Jori45:43,15,5
65Kinnunen Erno45:47,39,7
78Seluska Janne45:50,713,1
826Olkoniemi Jonna45:59,622,0
Tilanne EK6:n jälkeen
SijNroNimiLk(Sij)TulosEro
12Lindroos Joonas4(1) 32:47,5
221Toivanen Joni4(2) 33:07,5 20,0
319Heikkilä Mikko4(3) 33:08,6 21,1
41Ruotsalainen Esa4(4) 33:13,5 26,0
517Nousiainen Jori4(5) 33:31,2 43,7
65Kinnunen Erno4(6) 33:57,8 1:10,3
78Seluska Janne4(7) 34:06,6 1:19,1
826Olkoniemi Jonna4(8) 37:21,4 4:33,9

 
Keskeyttäneet: 7, Kinnunen Jaro, 1B, Tekninen vika   -   16, Koski-Lammi Heikki, 2B, Tekninen vika   -   29, Seilo Joni, 6B, Tekninen vika

EK7, 7.24km, nopein: 92.3km/h
SijNroNimiLkTulosEro
11Ruotsalainen Esa44:42,3
219Heikkilä Mikko44:42,60,3
32Lindroos Joonas44:42,80,5
421Toivanen Joni44:46,34,0
517Nousiainen Jori44:47,65,3
68Seluska Janne44:49,57,2
75Kinnunen Erno44:49,67,3
826Olkoniemi Jonna44:54,712,4
Tilanne EK7:n jälkeen
SijNroNimiLk(Sij)TulosEro
12Lindroos Joonas4(1) 37:30,3
219Heikkilä Mikko4(2) 37:51,2 20,9
321Toivanen Joni4(3) 37:53,8 23,5
41Ruotsalainen Esa4(4) 37:55,8 25,5
517Nousiainen Jori4(5) 38:18,8 48,5
65Kinnunen Erno4(6) 38:47,4 1:17,1
78Seluska Janne4(7) 38:56,1 1:25,8
826Olkoniemi Jonna4(8) 42:16,1 4:45,8

 
Keskeyttäneet: 7, Kinnunen Jaro, 1B, Tekninen vika   -   16, Koski-Lammi Heikki, 2B, Tekninen vika   -   29, Seilo Joni, 6B, Tekninen vika

EK8, 22.77km, nopein: 113.1km/h
SijNroNimiLkTulosEro
11Ruotsalainen Esa412:04,7
22Lindroos Joonas412:10,65,9
319Heikkilä Mikko412:14,29,5
417Nousiainen Jori412:22,317,6
55Kinnunen Erno412:35,030,3
68Seluska Janne412:42,938,2
726Olkoniemi Jonna413:01,256,5
Tilanne EK8:n jälkeen
SijNroNimiLk(Sij)TulosEro
12Lindroos Joonas4(1) 49:40,9
21Ruotsalainen Esa4(2) 50:00,5 19,6
319Heikkilä Mikko4(3) 50:05,4 24,5
417Nousiainen Jori4(4) 50:41,1 1:00,2
55Kinnunen Erno4(5) 51:22,4 1:41,5
68Seluska Janne4(6) 51:39,0 1:58,1
726Olkoniemi Jonna4(7) 55:17,3 5:36,4

 
Keskeyttäneet: 7, Kinnunen Jaro, 1B, Tekninen vika   -   16, Koski-Lammi Heikki, 2B, Tekninen vika   -   21, Toivanen Joni, 8B, Ulosajo   -   29, Seilo Joni, 6B, Tekninen vika