Riihimäki Ralli
19.-20.5.2017
EK 1, YLEISKILPAILUN TILANNE
SM 2
Riihimäen UA ry
Koukunmaa / Dini Auto Oy
 
EK1, 13.67km, nopein: 112.7km/h
SijNroNimiLkTulosEro
143Pietarinen Eerik27:16,5
253Kiviniemi Kristian27:18,52,0
345Eronen Janne27:21,55,0
457Järvinen Tommi27:21,55,0
546Mäenpää Timo27:25,99,4
652Selivaara Antti27:30,313,8
744Hautamäki Ville27:32,716,2
861Pasanen Juha27:44,528,0
966Palmi Toomas27:51,034,5
1068Dul Grzegorz27:52,035,5
1163Sandberg Aki28:01,845,3
1260Partanen Timo28:06,750,2
1370Posadskiy Aleksandr28:12,055,5
1454Koljonen Juha28:17,11:00,6
1567De Vries Andre28:27,01:10,5
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiLk(Sij)TulosEro
143Pietarinen Eerik2(1) 7:16,5
253Kiviniemi Kristian2(2) 7:18,5 2,0
345Eronen Janne2(3) 7:21,5 5,0
457Järvinen Tommi2(4) 7:21,5 5,0
546Mäenpää Timo2(5) 7:25,9 9,4
652Selivaara Antti2(6) 7:30,3 13,8
744Hautamäki Ville2(7) 7:32,7 16,2
861Pasanen Juha2(8) 7:44,5 28,0
966Palmi Toomas2(9) 7:51,0 34,5
1068Dul Grzegorz2(10) 7:52,0 35,5
1163Sandberg Aki2(11) 8:01,8 45,3
1260Partanen Timo2(12) 8:06,7 50,2
1370Posadskiy Aleksandr2(13) 8:12,0 55,5
1454Koljonen Juha2(14) 8:17,1 1:00,6
1567De Vries Andre2(15) 8:27,0 1:10,5

 

EK2, 14.99km, nopein: 119.7km/h
SijNroNimiLkTulosEro
143Pietarinen Eerik27:30,7
245Eronen Janne27:38,78,0
346Mäenpää Timo27:39,68,9
457Järvinen Tommi27:42,511,8
553Kiviniemi Kristian27:44,914,2
644Hautamäki Ville27:51,320,6
761Pasanen Juha27:59,829,1
866Palmi Toomas28:03,132,4
968Dul Grzegorz28:08,437,7
1070Posadskiy Aleksandr28:19,949,2
1163Sandberg Aki28:20,750,0
1260Partanen Timo28:23,953,2
1367De Vries Andre28:36,71:06,0
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiLk(Sij)TulosEro
143Pietarinen Eerik2(1) 14:47,2
245Eronen Janne2(2) 15:00,2 13,0
353Kiviniemi Kristian2(3) 15:03,4 16,2
457Järvinen Tommi2(4) 15:04,0 16,8
546Mäenpää Timo2(5) 15:05,5 18,3
644Hautamäki Ville2(6) 15:24,0 36,8
761Pasanen Juha2(7) 15:44,3 57,1
866Palmi Toomas2(8) 15:54,1 1:06,9
968Dul Grzegorz2(9) 16:00,4 1:13,2
1063Sandberg Aki2(10) 16:22,5 1:35,3
1160Partanen Timo2(11) 16:30,6 1:43,4
1270Posadskiy Aleksandr2(12) 16:31,9 1:44,7
1367De Vries Andre2(13) 17:03,7 2:16,5

 
Keskeyttäneet: 52, Selivaara Antti, 2B, Tekninen vika   -   54, Koljonen Juha, 2A, Tekninen vika

EK3, 11.97km, nopein: 112.7km/h
SijNroNimiLkTulosEro
143Pietarinen Eerik26:22,3
253Kiviniemi Kristian26:24,11,8
346Mäenpää Timo26:25,22,9
445Eronen Janne26:28,46,1
557Järvinen Tommi26:30,27,9
644Hautamäki Ville26:37,615,3
761Pasanen Juha26:41,118,8
870Posadskiy Aleksandr26:50,628,3
960Partanen Timo26:51,829,5
1063Sandberg Aki26:57,335,0
1168Dul Grzegorz27:04,842,5
1267De Vries Andre27:08,746,4
Tilanne EK3:n jälkeen
SijNroNimiLk(Sij)TulosEro
143Pietarinen Eerik2(1) 21:09,5
253Kiviniemi Kristian2(2) 21:27,5 18,0
345Eronen Janne2(3) 21:28,6 19,1
446Mäenpää Timo2(4) 21:30,7 21,2
557Järvinen Tommi2(5) 21:34,2 24,7
644Hautamäki Ville2(6) 22:01,6 52,1
761Pasanen Juha2(7) 22:25,4 1:15,9
868Dul Grzegorz2(8) 23:05,2 1:55,7
963Sandberg Aki2(9) 23:19,8 2:10,3
1060Partanen Timo2(10) 23:22,4 2:12,9
1170Posadskiy Aleksandr2(11) 23:22,5 2:13,0
1267De Vries Andre2(12) 24:12,4 3:02,9

 
Keskeyttäneet: 52, Selivaara Antti, 2B, Tekninen vika   -   54, Koljonen Juha, 2A, Tekninen vika   -   66, Palmi Toomas, 3B, Ulosajo

EK4, 2.53km, nopein: 74km/h
SijNroNimiLkTulosEro
143Pietarinen Eerik22:03,0
253Kiviniemi Kristian22:03,90,9
344Hautamäki Ville22:06,93,9
446Mäenpää Timo22:07,74,7
545Eronen Janne22:08,25,2
657Järvinen Tommi22:08,75,7
763Sandberg Aki22:11,88,8
860Partanen Timo22:13,010,0
970Posadskiy Aleksandr22:13,310,3
1068Dul Grzegorz22:17,514,5
1167De Vries Andre22:23,620,6
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiLk(Sij)TulosEro
143Pietarinen Eerik2(1) 23:12,5
245Eronen Janne2(2) 23:36,8 24,3
346Mäenpää Timo2(3) 23:38,4 25,9
457Järvinen Tommi2(4) 23:42,9 30,4
553Kiviniemi Kristian2(5) 23:51,4*38,9
644Hautamäki Ville2(6) 24:08,5 56,0
768Dul Grzegorz2(7) 25:22,7 2:10,2
863Sandberg Aki2(8) 25:31,6 2:19,1
960Partanen Timo2(9) 25:35,4 2:22,9
1070Posadskiy Aleksandr2(10) 25:35,8 2:23,3
1167De Vries Andre2(11) 26:36,0 3:23,5

 
Keskeyttäneet: 52, Selivaara Antti, 2B, Tekninen vika   -   54, Koljonen Juha, 2A, Tekninen vika   -   61, Pasanen Juha, 4B, Ulosajo   -   66, Palmi Toomas, 3B, Ulosajo
*AT-pisteet: 53, Kiviniemi Kristian, 3C, Myöhä, 20,0

EK5, 2.53km, nopein: 73.7km/h
SijNroNimiLkTulosEro
153Kiviniemi Kristian22:03,5
243Pietarinen Eerik22:03,60,1
346Mäenpää Timo22:05,92,4
445Eronen Janne22:06,42,9
557Järvinen Tommi22:06,63,1
644Hautamäki Ville22:07,64,1
763Sandberg Aki22:09,25,7
868Dul Grzegorz22:09,35,8
960Partanen Timo22:12,48,9
1067De Vries Andre22:14,010,5
1170Posadskiy Aleksandr22:25,221,7
Tilanne EK5:n jälkeen
SijNroNimiLk(Sij)TulosEro
143Pietarinen Eerik2(1) 25:16,1
245Eronen Janne2(2) 25:43,2 27,1
346Mäenpää Timo2(3) 25:44,3 28,2
457Järvinen Tommi2(4) 25:49,5 33,4
553Kiviniemi Kristian2(5) 25:54,9*38,8
644Hautamäki Ville2(6) 26:16,1 1:00,0
768Dul Grzegorz2(7) 27:32,0 2:15,9
863Sandberg Aki2(8) 27:40,8 2:24,7
960Partanen Timo2(9) 27:47,8 2:31,7
1070Posadskiy Aleksandr2(10) 28:01,0 2:44,9
1167De Vries Andre2(11) 28:50,0 3:33,9

 
Keskeyttäneet: 52, Selivaara Antti, 2B, Tekninen vika   -   54, Koljonen Juha, 2A, Tekninen vika   -   61, Pasanen Juha, 4B, Ulosajo   -   66, Palmi Toomas, 3B, Ulosajo
*AT-pisteet: 53, Kiviniemi Kristian, 3C, Myöhä, 20,0

EK6, 9.74km, nopein: 111.6km/h
SijNroNimiLkTulosEro
143Pietarinen Eerik25:14,3
246Mäenpää Timo25:19,55,2
345Eronen Janne25:22,88,5
444Hautamäki Ville25:37,022,7
557Järvinen Tommi25:50,135,8
660Partanen Timo25:50,336,0
768Dul Grzegorz25:50,336,0
863Sandberg Aki25:52,738,4
967De Vries Andre25:53,939,6
1070Posadskiy Aleksandr26:19,81:05,5
Tilanne EK6:n jälkeen
SijNroNimiLk(Sij)TulosEro
143Pietarinen Eerik2(1) 30:30,4
246Mäenpää Timo2(2) 31:03,8 33,4
345Eronen Janne2(3) 31:06,0 35,6
457Järvinen Tommi2(4) 31:39,6 1:09,2
544Hautamäki Ville2(5) 31:53,1 1:22,7
668Dul Grzegorz2(6) 33:22,3 2:51,9
763Sandberg Aki2(7) 33:33,5 3:03,1
860Partanen Timo2(8) 33:38,1 3:07,7
970Posadskiy Aleksandr2(9) 34:20,8 3:50,4
1067De Vries Andre2(10) 34:43,9 4:13,5

 
Keskeyttäneet: 52, Selivaara Antti, 2B, Tekninen vika   -   53, Kiviniemi Kristian, 6B, Tekninen vika   -   54, Koljonen Juha, 2A, Tekninen vika   -   61, Pasanen Juha, 4B, Ulosajo   -   66, Palmi Toomas, 3B, Ulosajo
*AT-pisteet: 53, Kiviniemi Kristian, 3C, Myöhä, 20,0

EK7, 7.24km, nopein: 98.3km/h
SijNroNimiLkTulosEro
143Pietarinen Eerik24:25,1
245Eronen Janne24:25,50,4
346Mäenpää Timo24:26,61,5
468Dul Grzegorz24:45,920,8
544Hautamäki Ville24:47,722,6
667De Vries Andre24:52,627,5
760Partanen Timo24:55,029,9
863Sandberg Aki24:57,432,3
970Posadskiy Aleksandr25:01,836,7
Tilanne EK7:n jälkeen
SijNroNimiLk(Sij)TulosEro
143Pietarinen Eerik2(1) 34:55,5
246Mäenpää Timo2(2) 35:30,4 34,9
345Eronen Janne2(3) 35:31,5 36,0
444Hautamäki Ville2(4) 37:30,8*2:35,3
568Dul Grzegorz2(5) 38:08,2 3:12,7
663Sandberg Aki2(6) 38:30,9 3:35,4
760Partanen Timo2(7) 38:33,1 3:37,6
870Posadskiy Aleksandr2(8) 39:22,6 4:27,1
967De Vries Andre2(9) 39:36,5 4:41,0

 
Keskeyttäneet: 52, Selivaara Antti, 2B, Tekninen vika   -   53, Kiviniemi Kristian, 6B, Tekninen vika   -   54, Koljonen Juha, 2A, Tekninen vika   -   57, Järvinen Tommi, 7B, Ulosajo   -   61, Pasanen Juha, 4B, Ulosajo   -   66, Palmi Toomas, 3B, Ulosajo
*AT-pisteet: 53, Kiviniemi Kristian, 3C, Myöhä, 20,0  -   44, Hautamäki Ville, 7A, Myöhä, 50,0

EK8, 22.77km, nopein: 118.1km/h
SijNroNimiLkTulosEro
146Mäenpää Timo211:33,9
245Eronen Janne211:34,00,1
343Pietarinen Eerik211:36,32,4
444Hautamäki Ville211:53,419,5
563Sandberg Aki212:34,31:00,4
660Partanen Timo212:35,41:01,5
767De Vries Andre212:39,41:05,5
870Posadskiy Aleksandr212:53,61:19,7
Tilanne EK8:n jälkeen
SijNroNimiLk(Sij)TulosEro
143Pietarinen Eerik2(1) 46:31,8
246Mäenpää Timo2(2) 47:04,3 32,5
345Eronen Janne2(3) 47:05,5 33,7
444Hautamäki Ville2(4) 49:24,2*2:52,4
563Sandberg Aki2(5) 51:05,2 4:33,4
660Partanen Timo2(6) 51:08,5 4:36,7
767De Vries Andre2(7) 52:15,9 5:44,1
870Posadskiy Aleksandr2(8) 52:16,2 5:44,4

 
Keskeyttäneet: 52, Selivaara Antti, 2B, Tekninen vika   -   53, Kiviniemi Kristian, 6B, Tekninen vika   -   54, Koljonen Juha, 2A, Tekninen vika   -   57, Järvinen Tommi, 7B, Ulosajo   -   61, Pasanen Juha, 4B, Ulosajo   -   66, Palmi Toomas, 3B, Ulosajo   -   68, Dul Grzegorz, 8B, Ulosajo
*AT-pisteet: 53, Kiviniemi Kristian, 3C, Myöhä, 20,0  -   44, Hautamäki Ville, 7A, Myöhä, 50,0