Riihimäki Ralli
19.-20.5.2017
EK 1, YLEISKILPAILUN TILANNE
B-juniorit
Riihimäen UA ry
Koukunmaa / Dini Auto Oy
 
EK1, 13.67km, nopein: 0km/h
SijNroNimiLkTulosEro
1111Hutri Sami190,0
2112Kohtaniemi Jarkko190,0
3113Petlin Ari190,0
4114Seppälä Mika190,0
5115Laurila Hannu190,0
6116Petlin Arto190,0
7117Martikainen Mika190,0
8118Salminen Kari190,0
9119Sirpoma Simo190,0
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiLk(Sij)TulosEro
1111Hutri Sami19(1) 0,0
2112Kohtaniemi Jarkko19(2) 0,0
3113Petlin Ari19(3) 0,0
4114Seppälä Mika19(4) 0,0
5115Laurila Hannu19(5) 0,0
6116Petlin Arto19(6) 0,0
7117Martikainen Mika19(7) 0,0
8118Salminen Kari19(8) 0,0
9119Sirpoma Simo19(9) 0,0

 

EK2, 14.99km, nopein: 0km/h
SijNroNimiLkTulosEro
1111Hutri Sami190,0
2112Kohtaniemi Jarkko190,0
3113Petlin Ari190,0
4114Seppälä Mika190,0
5115Laurila Hannu190,0
6116Petlin Arto190,0
7117Martikainen Mika190,0
8118Salminen Kari190,0
9119Sirpoma Simo190,0
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiLk(Sij)TulosEro
1111Hutri Sami19(1) 0,0
2112Kohtaniemi Jarkko19(2) 0,0
3113Petlin Ari19(3) 0,0
4114Seppälä Mika19(4) 0,0
5115Laurila Hannu19(5) 0,0
6116Petlin Arto19(6) 0,0
7117Martikainen Mika19(7) 0,0
8118Salminen Kari19(8) 0,0
9119Sirpoma Simo19(9) 0,0

 

EK3, 11.97km, nopein: 0km/h
SijNroNimiLkTulosEro
1111Hutri Sami190,0
2112Kohtaniemi Jarkko190,0
3113Petlin Ari190,0
4114Seppälä Mika190,0
5115Laurila Hannu190,0
6116Petlin Arto190,0
7117Martikainen Mika190,0
8118Salminen Kari190,0
9119Sirpoma Simo190,0
Tilanne EK3:n jälkeen
SijNroNimiLk(Sij)TulosEro
1111Hutri Sami19(1) 0,0
2112Kohtaniemi Jarkko19(2) 0,0
3113Petlin Ari19(3) 0,0
4114Seppälä Mika19(4) 0,0
5115Laurila Hannu19(5) 0,0
6116Petlin Arto19(6) 0,0
7117Martikainen Mika19(7) 0,0
8118Salminen Kari19(8) 0,0
9119Sirpoma Simo19(9) 0,0

 

EK4, 2.53km, nopein: 63.9km/h
SijNroNimiLkTulosEro
1114Seppälä Mika192:22,6
2111Hutri Sami192:23,00,4
3118Salminen Kari192:24,51,9
4113Petlin Ari192:25,52,9
5115Laurila Hannu192:25,63,0
6116Petlin Arto192:26,74,1
7119Sirpoma Simo192:30,17,5
8117Martikainen Mika192:46,023,4
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiLk(Sij)TulosEro
1114Seppälä Mika19(1) 2:22,6
2111Hutri Sami19(2) 2:23,0 0,4
3118Salminen Kari19(3) 2:24,5 1,9
4115Laurila Hannu19(4) 2:25,6 3,0
5119Sirpoma Simo19(5) 2:30,1 7,5
6117Martikainen Mika19(6) 2:46,0 23,4
7116Petlin Arto19(7) 2:56,7*34,1
8113Petlin Ari19(8) 3:15,5*52,9

 
Keskeyttäneet: 112, Kohtaniemi Jarkko, 4B, Tekninen vika
*AT-pisteet: 113, Petlin Ari, 3E, Myöhä, 50,0  -   116, Petlin Arto, 3E, Myöhä, 30,0

EK5, 2.53km, nopein: 65.9km/h
SijNroNimiLkTulosEro
1114Seppälä Mika192:18,3
2118Salminen Kari192:19,00,7
3111Hutri Sami192:20,92,6
4113Petlin Ari192:25,26,9
5116Petlin Arto192:26,48,1
6119Sirpoma Simo192:27,18,8
7115Laurila Hannu192:27,69,3
Tilanne EK5:n jälkeen
SijNroNimiLk(Sij)TulosEro
1118Salminen Kari19(1) 4:43,5
2111Hutri Sami19(2) 4:43,9 0,4
3114Seppälä Mika19(3) 4:50,9*7,4
4115Laurila Hannu19(4) 4:53,2 9,7
5119Sirpoma Simo19(5) 4:57,2 13,7
6116Petlin Arto19(6) 5:23,1*39,6
7113Petlin Ari19(7) 5:40,7*57,2

 
Keskeyttäneet: 112, Kohtaniemi Jarkko, 4B, Tekninen vika   -   117, Martikainen Mika, 5A, Tekninen vika
*AT-pisteet: 116, Petlin Arto, 3E, Myöhä, 30,0  -   114, Seppälä Mika, 5A, Myöhä, 10,0  -   113, Petlin Ari, 3E, Myöhä, 50,0

EK6, 9.74km, nopein: 98km/h
SijNroNimiLkTulosEro
1115Laurila Hannu195:57,8
2118Salminen Kari196:15,617,8
3113Petlin Ari196:22,724,9
4116Petlin Arto196:52,855,0
Tilanne EK6:n jälkeen
SijNroNimiLk(Sij)TulosEro
1115Laurila Hannu19(1) 10:51,0
2118Salminen Kari19(2) 10:59,1 8,1
3113Petlin Ari19(3) 12:03,4*1:12,4
4116Petlin Arto19(4) 12:15,9*1:24,9

 
Keskeyttäneet: 111, Hutri Sami, 6L, Tekninen vika   -   112, Kohtaniemi Jarkko, 4B, Tekninen vika   -   114, Seppälä Mika, 6B, Ulosajo   -   117, Martikainen Mika, 5A, Tekninen vika   -   119, Sirpoma Simo, 6B, Ulosajo
*AT-pisteet: 116, Petlin Arto, 3E, Myöhä, 30,0  -   114, Seppälä Mika, 5A, Myöhä, 10,0  -   113, Petlin Ari, 3E, Myöhä, 50,0

EK7, 7.24km, nopein: 87.1km/h
SijNroNimiLkTulosEro
1115Laurila Hannu194:59,2
2118Salminen Kari195:13,714,5
3113Petlin Ari195:19,420,2
4116Petlin Arto195:37,538,3
Tilanne EK7:n jälkeen
SijNroNimiLk(Sij)TulosEro
1115Laurila Hannu19(1) 15:50,2
2118Salminen Kari19(2) 16:12,8 22,6
3113Petlin Ari19(3) 17:22,8*1:32,6
4116Petlin Arto19(4) 17:53,4*2:03,2

 
Keskeyttäneet: 111, Hutri Sami, 6L, Tekninen vika   -   112, Kohtaniemi Jarkko, 4B, Tekninen vika   -   114, Seppälä Mika, 6B, Ulosajo   -   117, Martikainen Mika, 5A, Tekninen vika   -   119, Sirpoma Simo, 6B, Ulosajo
*AT-pisteet: 116, Petlin Arto, 3E, Myöhä, 30,0  -   114, Seppälä Mika, 5A, Myöhä, 10,0  -   113, Petlin Ari, 3E, Myöhä, 50,0

EK8, 22.77km, nopein: 99.3km/h
SijNroNimiLkTulosEro
1115Laurila Hannu1913:45,1
2118Salminen Kari1913:50,25,1
3113Petlin Ari1914:00,515,4
4116Petlin Arto1916:27,02:41,9
Tilanne EK8:n jälkeen
SijNroNimiLk(Sij)TulosEro
1115Laurila Hannu19(1) 29:35,3
2118Salminen Kari19(2) 30:03,0 27,7
3113Petlin Ari19(3) 31:23,3*1:48,0
4116Petlin Arto19(4) 34:20,4*4:45,1

 
Keskeyttäneet: 111, Hutri Sami, 6L, Tekninen vika   -   112, Kohtaniemi Jarkko, 4B, Tekninen vika   -   114, Seppälä Mika, 6B, Ulosajo   -   117, Martikainen Mika, 5A, Tekninen vika   -   119, Sirpoma Simo, 6B, Ulosajo
*AT-pisteet: 116, Petlin Arto, 3E, Myöhä, 30,0  -   114, Seppälä Mika, 5A, Myöhä, 10,0  -   113, Petlin Ari, 3E, Myöhä, 50,0