Kaasujalka Ralli
27.5.2017
EK 1, YLEISKILPAILUN TILANNE
Nuorten Cup
Raision UA ry
Turun Ajovaruste
 
EK1, 8.8km, nopein: 107.9km/h
SijNroNimiLkTulosEro
11Lähdeniemi Arttu64:53,7
28Pajari Sami64:54,00,3
33Röyhkiö Aleksi64:56,52,8
44Koski-Lammi Juho64:57,84,1
55Piironen Ajari64:58,14,4
62Kauppi Roni65:01,98,2
712Kalmi Niko65:06,412,7
816Latvala Eetu65:06,813,1
919Autio Pasi65:08,014,3
106Pajuoja Walle65:12,819,1
1115Heino Niklas65:13,419,7
1221Hallman Tommi65:14,921,2
1311Ahola Niko65:15,221,5
149Pensas Jere65:17,223,5
1513Valme Jonna65:17,523,8
1610Jäppinen Petteri65:20,126,4
177Ristilä Riku65:21,828,1
1817Vähämaa Atte65:25,031,3
1914Lahtinen Oona65:27,233,5
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiLk(Sij)TulosEro
11Lähdeniemi Arttu6(1) 4:53,7
28Pajari Sami6(2) 4:54,0 0,3
33Röyhkiö Aleksi6(3) 4:56,5 2,8
44Koski-Lammi Juho6(4) 4:57,8 4,1
55Piironen Ajari6(5) 4:58,1 4,4
62Kauppi Roni6(6) 5:01,9 8,2
712Kalmi Niko6(7) 5:06,4 12,7
816Latvala Eetu6(8) 5:06,8 13,1
919Autio Pasi6(9) 5:08,0 14,3
106Pajuoja Walle6(10) 5:12,8 19,1
1115Heino Niklas6(11) 5:13,4 19,7
1221Hallman Tommi6(12) 5:14,9 21,2
1311Ahola Niko6(13) 5:15,2 21,5
149Pensas Jere6(14) 5:17,2 23,5
1513Valme Jonna6(15) 5:17,5 23,8
1610Jäppinen Petteri6(16) 5:20,1 26,4
177Ristilä Riku6(17) 5:21,8 28,1
1817Vähämaa Atte6(18) 5:25,0 31,3
1914Lahtinen Oona6(19) 5:27,2 33,5

 
Keskeyttäneet: 18, Ranki Sakari, 1B, Tekninen vika   -   20, Litjo Iiro, 1B, Ulosajo

EK2, 7.75km, nopein: 95.5km/h
SijNroNimiLkTulosEro
18Pajari Sami64:52,2
23Röyhkiö Aleksi64:56,64,4
31Lähdeniemi Arttu64:57,14,9
45Piironen Ajari64:58,86,6
54Koski-Lammi Juho64:59,57,3
62Kauppi Roni65:00,17,9
721Hallman Tommi65:03,511,3
812Kalmi Niko65:04,612,4
911Ahola Niko65:06,714,5
1015Heino Niklas65:07,114,9
116Pajuoja Walle65:07,315,1
127Ristilä Riku65:08,916,7
1319Autio Pasi65:12,920,7
1410Jäppinen Petteri65:16,224,0
159Pensas Jere65:20,728,5
1613Valme Jonna65:21,629,4
1714Lahtinen Oona68:20,93:28,7
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiLk(Sij)TulosEro
18Pajari Sami6(1) 9:46,2
21Lähdeniemi Arttu6(2) 9:50,8 4,6
33Röyhkiö Aleksi6(3) 9:53,1 6,9
45Piironen Ajari6(4) 9:56,9 10,7
54Koski-Lammi Juho6(5) 9:57,3 11,1
62Kauppi Roni6(6) 10:02,0 15,8
712Kalmi Niko6(7) 10:11,0 24,8
821Hallman Tommi6(8) 10:18,4 32,2
96Pajuoja Walle6(9) 10:20,1 33,9
1015Heino Niklas6(10) 10:20,5 34,3
1119Autio Pasi6(11) 10:20,9 34,7
1211Ahola Niko6(12) 10:21,9 35,7
137Ristilä Riku6(13) 10:30,7 44,5
1410Jäppinen Petteri6(14) 10:36,3 50,1
159Pensas Jere6(15) 10:37,9 51,7
1613Valme Jonna6(16) 10:39,1 52,9
1714Lahtinen Oona6(17) 13:48,1 4:01,9

 
Keskeyttäneet: 16, Latvala Eetu, 2B, Tekninen vika   -   17, Vähämaa Atte, 2B, Ulosajo   -   18, Ranki Sakari, 1B, Tekninen vika   -   20, Litjo Iiro, 1B, Ulosajo

EK3, 11.9km, nopein: 111.1km/h
SijNroNimiLkTulosEro
121Hallman Tommi66:25,7
21Lähdeniemi Arttu66:26,91,2
32Kauppi Roni66:28,32,6
48Pajari Sami66:28,52,8
53Röyhkiö Aleksi66:30,44,7
64Koski-Lammi Juho66:30,44,7
719Autio Pasi66:33,37,6
85Piironen Ajari66:35,49,7
915Heino Niklas66:37,111,4
1011Ahola Niko66:38,612,9
116Pajuoja Walle66:43,317,6
1210Jäppinen Petteri66:53,728,0
1313Valme Jonna66:54,829,1
1414Lahtinen Oona67:19,954,2
157Ristilä Riku67:57,41:31,7
Tilanne EK3:n jälkeen
SijNroNimiLk(Sij)TulosEro
18Pajari Sami6(1) 16:14,7
21Lähdeniemi Arttu6(2) 16:17,7 3,0
33Röyhkiö Aleksi6(3) 16:23,5 8,8
44Koski-Lammi Juho6(4) 16:27,7 13,0
52Kauppi Roni6(5) 16:30,3 15,6
65Piironen Ajari6(6) 16:32,3 17,6
721Hallman Tommi6(7) 16:44,1 29,4
819Autio Pasi6(8) 16:54,2 39,5
915Heino Niklas6(9) 16:57,6 42,9
1011Ahola Niko6(10) 17:00,5 45,8
116Pajuoja Walle6(11) 17:03,4 48,7
1210Jäppinen Petteri6(12) 17:30,0 1:15,3
1313Valme Jonna6(13) 17:33,9 1:19,2
147Ristilä Riku6(14) 18:28,1 2:13,4
1514Lahtinen Oona6(15) 21:08,0 4:53,3

 
Keskeyttäneet: 9, Pensas Jere, 3B, Tekninen vika   -   12, Kalmi Niko, 3A, Tekninen vika   -   16, Latvala Eetu, 2B, Tekninen vika   -   17, Vähämaa Atte, 2B, Ulosajo   -   18, Ranki Sakari, 1B, Tekninen vika   -   20, Litjo Iiro, 1B, Ulosajo

EK4, 11.9km, nopein: 104km/h
SijNroNimiLkTulosEro
121Hallman Tommi66:51,9
28Pajari Sami66:52,50,6
32Kauppi Roni66:53,92,0
44Koski-Lammi Juho66:54,72,8
51Lähdeniemi Arttu66:56,44,5
63Röyhkiö Aleksi66:56,64,7
75Piironen Ajari66:58,76,8
815Heino Niklas67:01,89,9
911Ahola Niko67:07,115,2
106Pajuoja Walle67:11,019,1
117Ristilä Riku67:13,521,6
1213Valme Jonna67:20,328,4
1310Jäppinen Petteri67:24,933,0
1414Lahtinen Oona67:38,947,0
1519Autio Pasi67:50,458,5
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiLk(Sij)TulosEro
18Pajari Sami6(1) 23:07,2
21Lähdeniemi Arttu6(2) 23:14,1 6,9
33Röyhkiö Aleksi6(3) 23:20,1 12,9
44Koski-Lammi Juho6(4) 23:22,4 15,2
52Kauppi Roni6(5) 23:24,2 17,0
65Piironen Ajari6(6) 23:31,0 23,8
721Hallman Tommi6(7) 23:36,0 28,8
815Heino Niklas6(8) 23:59,4 52,2
911Ahola Niko6(9) 24:07,6 1:00,4
106Pajuoja Walle6(10) 24:14,4 1:07,2
1119Autio Pasi6(11) 24:44,6 1:37,4
1213Valme Jonna6(12) 24:54,2 1:47,0
1310Jäppinen Petteri6(13) 24:54,9 1:47,7
147Ristilä Riku6(14) 25:41,6 2:34,4
1514Lahtinen Oona6(15) 28:46,9 5:39,7

 
Keskeyttäneet: 9, Pensas Jere, 3B, Tekninen vika   -   12, Kalmi Niko, 3A, Tekninen vika   -   16, Latvala Eetu, 2B, Tekninen vika   -   17, Vähämaa Atte, 2B, Ulosajo   -   18, Ranki Sakari, 1B, Tekninen vika   -   20, Litjo Iiro, 1B, Ulosajo

EK5, 8.48km, nopein: 108.1km/h
SijNroNimiLkTulosEro
15Piironen Ajari64:42,4
28Pajari Sami64:43,61,2
33Röyhkiö Aleksi64:44,31,9
42Kauppi Roni64:44,52,1
515Heino Niklas64:48,96,5
621Hallman Tommi64:49,06,6
74Koski-Lammi Juho64:52,39,9
81Lähdeniemi Arttu64:53,310,9
919Autio Pasi64:57,815,4
106Pajuoja Walle64:59,517,1
117Ristilä Riku65:00,017,6
1213Valme Jonna65:04,221,8
1310Jäppinen Petteri65:06,223,8
1411Ahola Niko65:06,524,1
1514Lahtinen Oona65:23,441,0
Tilanne EK5:n jälkeen
SijNroNimiLk(Sij)TulosEro
18Pajari Sami6(1) 27:50,8
23Röyhkiö Aleksi6(2) 28:04,4 13,6
31Lähdeniemi Arttu6(3) 28:07,4 16,6
42Kauppi Roni6(4) 28:08,7 17,9
55Piironen Ajari6(5) 28:13,4 22,6
64Koski-Lammi Juho6(6) 28:14,7 23,9
721Hallman Tommi6(7) 28:25,0 34,2
815Heino Niklas6(8) 28:48,3 57,5
96Pajuoja Walle6(9) 29:13,9 1:23,1
1011Ahola Niko6(10) 29:14,1 1:23,3
1119Autio Pasi6(11) 29:42,4 1:51,6
1210Jäppinen Petteri6(12) 30:01,1 2:10,3
1313Valme Jonna6(13) 30:08,4*2:17,6
147Ristilä Riku6(14) 30:41,6 2:50,8
1514Lahtinen Oona6(15) 34:10,3 6:19,5

 
Keskeyttäneet: 9, Pensas Jere, 3B, Tekninen vika   -   12, Kalmi Niko, 3A, Tekninen vika   -   16, Latvala Eetu, 2B, Tekninen vika   -   17, Vähämaa Atte, 2B, Ulosajo   -   18, Ranki Sakari, 1B, Tekninen vika   -   20, Litjo Iiro, 1B, Ulosajo
*AT-pisteet: 13, Valme Jonna, 5L, Vilppilähtö, 10,0

EK6, 12.4km, nopein: 107.9km/h
SijNroNimiLkTulosEro
12Kauppi Roni66:53,9
28Pajari Sami66:58,34,4
33Röyhkiö Aleksi66:59,15,2
421Hallman Tommi67:00,56,6
51Lähdeniemi Arttu67:03,59,6
64Koski-Lammi Juho67:06,012,1
715Heino Niklas67:07,313,4
811Ahola Niko67:12,919,0
919Autio Pasi67:15,121,2
105Piironen Ajari67:18,024,1
116Pajuoja Walle67:18,925,0
127Ristilä Riku67:21,027,1
1310Jäppinen Petteri67:25,431,5
1413Valme Jonna67:36,842,9
1514Lahtinen Oona67:52,158,2
Tilanne EK6:n jälkeen
SijNroNimiLk(Sij)TulosEro
18Pajari Sami6(1) 34:49,1
22Kauppi Roni6(2) 35:02,6 13,5
33Röyhkiö Aleksi6(3) 35:03,5 14,4
41Lähdeniemi Arttu6(4) 35:10,9 21,8
54Koski-Lammi Juho6(5) 35:20,7 31,6
621Hallman Tommi6(6) 35:25,5 36,4
75Piironen Ajari6(7) 35:31,4 42,3
815Heino Niklas6(8) 35:55,6 1:06,5
911Ahola Niko6(9) 36:27,0 1:37,9
106Pajuoja Walle6(10) 36:32,8 1:43,7
1119Autio Pasi6(11) 36:57,5 2:08,4
1210Jäppinen Petteri6(12) 37:26,5 2:37,4
1313Valme Jonna6(13) 37:45,2*2:56,1
147Ristilä Riku6(14) 38:02,6 3:13,5
1514Lahtinen Oona6(15) 42:02,4 7:13,3

 
Keskeyttäneet: 9, Pensas Jere, 3B, Tekninen vika   -   12, Kalmi Niko, 3A, Tekninen vika   -   16, Latvala Eetu, 2B, Tekninen vika   -   17, Vähämaa Atte, 2B, Ulosajo   -   18, Ranki Sakari, 1B, Tekninen vika   -   20, Litjo Iiro, 1B, Ulosajo
*AT-pisteet: 13, Valme Jonna, 5L, Vilppilähtö, 10,0

EK7, 11.9km, nopein: 106.2km/h
SijNroNimiLkTulosEro
12Kauppi Roni66:43,3
221Hallman Tommi66:43,70,4
31Lähdeniemi Arttu66:45,21,9
43Röyhkiö Aleksi66:45,92,6
54Koski-Lammi Juho66:46,33,0
68Pajari Sami66:46,43,1
719Autio Pasi66:52,28,9
86Pajuoja Walle66:56,212,9
95Piironen Ajari66:57,213,9
1015Heino Niklas66:59,816,5
1111Ahola Niko67:02,919,6
1210Jäppinen Petteri67:07,023,7
1313Valme Jonna67:13,330,0
1414Lahtinen Oona67:29,446,1
Tilanne EK7:n jälkeen
SijNroNimiLk(Sij)TulosEro
18Pajari Sami6(1) 41:35,5
22Kauppi Roni6(2) 41:45,9 10,4
33Röyhkiö Aleksi6(3) 41:49,4 13,9
41Lähdeniemi Arttu6(4) 41:56,1 20,6
54Koski-Lammi Juho6(5) 42:07,0 31,5
621Hallman Tommi6(6) 42:09,2 33,7
715Heino Niklas6(7) 42:55,4 1:19,9
85Piironen Ajari6(8) 43:28,6*1:53,1
96Pajuoja Walle6(9) 43:29,0 1:53,5
1011Ahola Niko6(10) 43:29,9 1:54,4
1119Autio Pasi6(11) 43:49,7 2:14,2
1210Jäppinen Petteri6(12) 44:33,5 2:58,0
1313Valme Jonna6(13) 44:58,5*3:23,0
1414Lahtinen Oona6(14) 49:31,8 7:56,3

 
Keskeyttäneet: 7, Ristilä Riku, 7B, Ulosajo   -   9, Pensas Jere, 3B, Tekninen vika   -   12, Kalmi Niko, 3A, Tekninen vika   -   16, Latvala Eetu, 2B, Tekninen vika   -   17, Vähämaa Atte, 2B, Ulosajo   -   18, Ranki Sakari, 1B, Tekninen vika   -   20, Litjo Iiro, 1B, Ulosajo
*AT-pisteet: 13, Valme Jonna, 5L, Vilppilähtö, 10,0  -   5, Piironen Ajari, 7A, Ennakko, 1:00,0