Porvoon Autopalvelu Hankiralli
4.3.2017
EK 1, YLEISKILPAILUN TILANNE
B-juniorit
Porvoon Seudun UA
Tammelan Tasorakennus
 
EK1, 14.1km, nopein: 98.7km/h
SijNroNimiLkTulosEro
1164Kohtaniemi Jarkko378:34,2
2161Bussman Lasse379:04,930,7
3175VESALA TEEMU379:18,344,1
4163Hyttinen Sami379:19,044,8
5166LAURILA SAMI379:19,345,1
6171Reinikainen Jarmo379:22,548,3
7173Utukka Pasi379:37,71:03,5
8172Storbjörk Marcus379:40,71:06,5
9160Tyllinen Jenna369:41,71:07,5
10167Majander Daniel379:42,61:08,4
11162Heikkilä Asko379:44,71:10,5
12169Martikainen Mika379:57,81:23,6
13168Manninen Tuomas3710:05,51:31,3
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiLk(Sij)TulosEro
1164Kohtaniemi Jarkko37(1) 8:34,2
2161Bussman Lasse37(2) 9:04,9 30,7
3175VESALA TEEMU37(3) 9:18,3 44,1
4163Hyttinen Sami37(4) 9:19,0 44,8
5166LAURILA SAMI37(5) 9:19,3 45,1
6171Reinikainen Jarmo37(6) 9:22,5 48,3
7173Utukka Pasi37(7) 9:37,7 1:03,5
8172Storbjörk Marcus37(8) 9:40,7 1:06,5
9160Tyllinen Jenna36(1) 9:41,7 1:07,5
10167Majander Daniel37(9) 9:42,6 1:08,4
11162Heikkilä Asko37(10) 9:44,7 1:10,5
12169Martikainen Mika37(11) 9:57,8 1:23,6
13168Manninen Tuomas37(12) 10:05,5 1:31,3


Keskeyttäneet: 165, Laine Lauri, 1B, Tekninen vika
*AT-pisteet: 165, Laine Lauri, 1B, EK-maksimi, 3:00,0

EK2, 9.91km, nopein: 105.5km/h
SijNroNimiLkTulosEro
1161Bussman Lasse375:38,1
2164Kohtaniemi Jarkko375:38,40,3
3166LAURILA SAMI375:56,918,8
4171Reinikainen Jarmo375:57,319,2
5175VESALA TEEMU376:01,623,5
6163Hyttinen Sami376:04,426,3
7173Utukka Pasi376:10,232,1
8172Storbjörk Marcus376:15,237,1
9160Tyllinen Jenna366:15,837,7
10169Martikainen Mika376:20,442,3
11167Majander Daniel376:25,147,0
12162Heikkilä Asko376:26,948,8
13168Manninen Tuomas376:34,756,6
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiLk(Sij)TulosEro
1164Kohtaniemi Jarkko37(1) 14:12,6
2161Bussman Lasse37(2) 14:43,0 30,4
3166LAURILA SAMI37(3) 15:16,2 1:03,6
4171Reinikainen Jarmo37(4) 15:19,8 1:07,2
5175VESALA TEEMU37(5) 15:19,9 1:07,3
6163Hyttinen Sami37(6) 15:23,4 1:10,8
7173Utukka Pasi37(7) 15:47,9 1:35,3
8172Storbjörk Marcus37(8) 15:55,9 1:43,3
9160Tyllinen Jenna36(1) 15:57,5 1:44,9
10167Majander Daniel37(9) 16:07,7 1:55,1
11162Heikkilä Asko37(10) 16:11,6 1:59,0
12169Martikainen Mika37(11) 16:18,2 2:05,6
13168Manninen Tuomas37(12) 16:40,2 2:27,6


Keskeyttäneet: 165, Laine Lauri, 1B, Tekninen vika
*AT-pisteet: 165, Laine Lauri, 1B, EK-maksimi, 3:00,0

EK3, 6.38km, nopein: 108.5km/h
SijNroNimiLkTulosEro
1164Kohtaniemi Jarkko373:31,6
2161Bussman Lasse373:32,10,5
3175VESALA TEEMU373:43,311,7
4163Hyttinen Sami373:44,212,6
5171Reinikainen Jarmo373:44,412,8
6166LAURILA SAMI373:44,613,0
7173Utukka Pasi373:49,017,4
8160Tyllinen Jenna363:50,118,5
9172Storbjörk Marcus373:52,520,9
10162Heikkilä Asko373:53,922,3
11169Martikainen Mika373:59,928,3
12168Manninen Tuomas374:08,336,7
13167Majander Daniel374:19,848,2
Tilanne EK3:n jälkeen
SijNroNimiLk(Sij)TulosEro
1164Kohtaniemi Jarkko37(1) 17:44,2
2161Bussman Lasse37(2) 18:15,1 30,9
3166LAURILA SAMI37(3) 19:00,8 1:16,6
4175VESALA TEEMU37(4) 19:03,2 1:19,0
5171Reinikainen Jarmo37(5) 19:04,2 1:20,0
6163Hyttinen Sami37(6) 19:07,6 1:23,4
7173Utukka Pasi37(7) 19:36,9 1:52,7
8160Tyllinen Jenna36(1) 19:47,6 2:03,4
9172Storbjörk Marcus37(8) 19:48,4 2:04,2
10162Heikkilä Asko37(9) 20:05,5 2:21,3
11169Martikainen Mika37(10) 20:18,1 2:33,9
12167Majander Daniel37(11) 20:27,5 2:43,3
13168Manninen Tuomas37(12) 20:48,5 3:04,3


Keskeyttäneet: 165, Laine Lauri, 1B, Tekninen vika
*AT-pisteet: 165, Laine Lauri, 1B, EK-maksimi, 3:00,0

EK4, 3.72km, nopein: 93.2km/h
SijNroNimiLkTulosEro
1164Kohtaniemi Jarkko372:23,7
2161Bussman Lasse372:29,45,7
3167Majander Daniel372:31,57,8
4163Hyttinen Sami372:33,810,1
5166LAURILA SAMI372:33,810,1
6175VESALA TEEMU372:34,711,0
7171Reinikainen Jarmo372:37,413,7
8172Storbjörk Marcus372:38,114,4
9173Utukka Pasi372:39,115,4
10169Martikainen Mika372:43,019,3
11160Tyllinen Jenna362:43,419,7
12162Heikkilä Asko372:48,925,2
13168Manninen Tuomas372:52,829,1
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiLk(Sij)TulosEro
1164Kohtaniemi Jarkko37(1) 20:07,9
2161Bussman Lasse37(2) 20:44,5 36,6
3166LAURILA SAMI37(3) 21:34,6 1:26,7
4175VESALA TEEMU37(4) 21:37,9 1:30,0
5163Hyttinen Sami37(5) 21:41,4 1:33,5
6171Reinikainen Jarmo37(6) 21:41,6 1:33,7
7173Utukka Pasi37(7) 22:16,0 2:08,1
8172Storbjörk Marcus37(8) 22:26,5 2:18,6
9160Tyllinen Jenna36(1) 22:31,0 2:23,1
10162Heikkilä Asko37(9) 22:54,4 2:46,5
11167Majander Daniel37(10) 22:59,0 2:51,1
12169Martikainen Mika37(11) 23:01,1 2:53,2
13168Manninen Tuomas37(12) 23:41,3 3:33,4


Keskeyttäneet: 165, Laine Lauri, 1B, Tekninen vika
*AT-pisteet: 165, Laine Lauri, 1B, EK-maksimi, 3:00,0

EK5, 3.6km, nopein: 91.7km/h
SijNroNimiLkTulosEro
1164Kohtaniemi Jarkko372:21,3
2161Bussman Lasse372:23,42,1
3166LAURILA SAMI372:28,26,9
4163Hyttinen Sami372:30,89,5
5175VESALA TEEMU372:31,19,8
6167Majander Daniel372:32,511,2
7171Reinikainen Jarmo372:32,611,3
8160Tyllinen Jenna362:34,112,8
9172Storbjörk Marcus372:36,815,5
10169Martikainen Mika372:37,616,3
11173Utukka Pasi372:37,616,3
12168Manninen Tuomas372:38,317,0
13162Heikkilä Asko372:41,019,7
Tilanne EK5:n jälkeen
SijNroNimiLk(Sij)TulosEro
1164Kohtaniemi Jarkko37(1) 22:29,2
2161Bussman Lasse37(2) 23:07,9 38,7
3166LAURILA SAMI37(3) 24:02,8 1:33,6
4175VESALA TEEMU37(4) 24:09,0 1:39,8
5163Hyttinen Sami37(5) 24:12,2 1:43,0
6171Reinikainen Jarmo37(6) 24:14,2 1:45,0
7173Utukka Pasi37(7) 24:53,6 2:24,4
8172Storbjörk Marcus37(8) 25:03,3 2:34,1
9160Tyllinen Jenna36(1) 25:05,1 2:35,9
10167Majander Daniel37(9) 25:31,5 3:02,3
11162Heikkilä Asko37(10) 25:35,4 3:06,2
12169Martikainen Mika37(11) 25:38,7 3:09,5
13168Manninen Tuomas37(12) 26:19,6 3:50,4


Keskeyttäneet: 165, Laine Lauri, 1B, Tekninen vika
*AT-pisteet: 165, Laine Lauri, 1B, EK-maksimi, 3:00,0

EK6, 13.8km, nopein: 102.3km/h
SijNroNimiLkTulosEro
1164Kohtaniemi Jarkko378:05,6
2166LAURILA SAMI378:16,410,8
3161Bussman Lasse378:26,020,4
4173Utukka Pasi378:43,537,9
5175VESALA TEEMU378:45,539,9
6172Storbjörk Marcus378:48,943,3
7160Tyllinen Jenna368:57,952,3
8169Martikainen Mika378:59,654,0
9162Heikkilä Asko379:08,21:02,6
10171Reinikainen Jarmo379:12,01:06,4
11168Manninen Tuomas379:19,41:13,8
12167Majander Daniel379:21,11:15,5
Tilanne EK6:n jälkeen
SijNroNimiLk(Sij)TulosEro
1164Kohtaniemi Jarkko37(1) 30:34,8
2161Bussman Lasse37(2) 31:33,9 59,1
3166LAURILA SAMI37(3) 32:19,2 1:44,4
4175VESALA TEEMU37(4) 32:54,5 2:19,7
5171Reinikainen Jarmo37(5) 33:26,2 2:51,4
6173Utukka Pasi37(6) 33:37,1 3:02,3
7172Storbjörk Marcus37(7) 33:52,2 3:17,4
8160Tyllinen Jenna36(1) 34:03,0 3:28,2
9169Martikainen Mika37(8) 34:38,3 4:03,5
10162Heikkilä Asko37(9) 34:43,6 4:08,8
11167Majander Daniel37(10) 34:52,6 4:17,8
12168Manninen Tuomas37(11) 35:39,0 5:04,2


Keskeyttäneet: 163, Hyttinen Sami, 6A, Tekninen vika   -   165, Laine Lauri, 1B, Tekninen vika
*AT-pisteet: 165, Laine Lauri, 1B, EK-maksimi, 3:00,0

EK7, 3.36km, nopein: 76.2km/h
SijNroNimiLkTulosEro
1161Bussman Lasse372:38,8
2166LAURILA SAMI372:43,04,2
3168Manninen Tuomas372:46,67,8
4173Utukka Pasi372:48,79,9
5162Heikkilä Asko372:49,110,3
6175VESALA TEEMU372:50,411,6
7169Martikainen Mika372:52,613,8
8171Reinikainen Jarmo372:53,214,4
9172Storbjörk Marcus372:53,614,8
10160Tyllinen Jenna362:54,415,6
11167Majander Daniel372:55,716,9
Tilanne EK7:n jälkeen
SijNroNimiLk(Sij)TulosEro
1161Bussman Lasse37(1) 34:12,7
2166LAURILA SAMI37(2) 35:02,2 49,5
3175VESALA TEEMU37(3) 35:44,9 1:32,2
4171Reinikainen Jarmo37(4) 36:19,4 2:06,7
5173Utukka Pasi37(5) 36:25,8 2:13,1
6172Storbjörk Marcus37(6) 36:45,8 2:33,1
7160Tyllinen Jenna36(1) 36:57,4 2:44,7
8169Martikainen Mika37(7) 37:30,9 3:18,2
9162Heikkilä Asko37(8) 37:32,7 3:20,0
10167Majander Daniel37(9) 37:48,3 3:35,6
11168Manninen Tuomas37(10) 38:25,6 4:12,9


Keskeyttäneet: 163, Hyttinen Sami, 6A, Tekninen vika   -   164, Kohtaniemi Jarkko, 7B, Tekninen vika   -   165, Laine Lauri, 1B, Tekninen vika
*AT-pisteet: 165, Laine Lauri, 1B, EK-maksimi, 3:00,0