AutoGlym Ralli
15.7.2017
VIRALLINEN LUOKKATULOS
Yleinen (nuotti)
PR-Racing ry
 
 
 
Luokka 3, FIA R5, Super 2000Rally, FIN R 4WD (sisältää A), WRC-02 luokitellut autot, alkuperäisen FIA-luokituksen mukaiset WRC-autot vuoteen -10 saakka, RRC-autot FIA:n vuoden 2016 sääntöjen mukaisest, Lähti:13
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
2
Veiby Ole Christian
Skaermoen Stig Rune
NOR
NOR
Skoda Fabia R555:24,5
2
7
Arai Hiroki
Macneall Glenn
JP
AU
Ford Fiesta R557:00,5 1:36,01:36,0
3
4
Katsuta Takamoto
Salminen Marko
JP
NoorUA/MK
Ford Fiesta R557:02,9 1:38,42,4
4
11
Hämäläinen Kari
Kapanen Arto
NaSU
PetUA
Skoda Fabia R559:32,6 4:08,12:29,7
5
6
Mänty Marko
Mäkelä Joni
KauhUA
NokUA
Skoda Fabia R51:00:03,1 4:38,630,5
6
9
Burger Kees
Lukka Mikko
RiiUA
NuUA
Skoda Fabia R51:02:00,5 6:36,01:57,4
7
14
Berezkin Gregory
Novikov Evgeny
RUS
RUS
Ford Fiesta R51:03:18,0*7:53,51:17,5
8
10
Stugemo Lars
Lexe Karl-Olof
S
S
Skoda Fabia R51:10:41,9 15:17,47:23,9

Keskeyttäneet: 3, Greensmith Gus, 4B, Ulosajo  -   5, Nordgren Juuso, 8B, Ulosajo  -   8, Huttunen Jari, 7B, Ulosajo  -   13, Virtanen Jouni, 4B, Ulosajo  -   16, Toporov Oleg, 5B, Ulosajo
*AT-pisteet: 14, Berezkin Gregory, 8A, Myöhä, 10,0
 
Luokka 4, FIA N (2016 ja vanhemmat kv-luokituksen mukaiset), FIN N 4WD, FIA R4, Lähti:4
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
18
Selivaara Antti
Salo Jani
SatUA
AlavUA
Subaru Impreza WRX Sti R459:04,1
2
19
Valme Sami
Nordling Kaj
RaisUA
SaloUA
Mitsubishi Lancer E91:03:33,5 4:29,44:29,4
3
20
Pitkäniemi Timo
Holmberg Kirsi
LamUA
LahUA
Subaru Impreza WRX Sti1:03:49,2 4:45,115,7

Keskeyttäneet: 21, Kaikkonen Veli-Matti, 1B, Ulosajo
 
Luokka 5, FIA R1 JA R2B enintään 1600cm³, Lähti:11
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
24
Lindholm Emil
Ottman Jarno
NHD
HyUA
Peugeot 208 R21:00:51,3
2
26
Pietarinen Henrik
Lummaa Juha
SiAk
NokUA
Ford Fiesta1:01:23,0 31,731,7
3
27
Rytkönen Anssi
Koskela Juho-Ville
KoMoKe
TorUA
Peugeot 208 R21:01:46,0 54,723,0
4
28
Kivioja Atte
Haataja Pasi
LahUA
EMSC
Peugeot 208 R21:03:02,4 2:11,11:16,4
5
29
Kopalainen Aleksi
Haapanen Mikko
HämUA
HämUA
Citroën C2 R21:04:37,5 3:46,21:35,1
6
25
Hatakka Tommi
Luhtinen Topi
ImUA
PiekUA
Opel Adam r21:15:51,6 15:00,311:14,1

Keskeyttäneet: 22, Solans Baldo Nil, LÄHTÖ, Tekninen vika  -   23, Rådström Dennis, 2B, Ulosajo  -   30, Öhman Patric, 3A, Tukivarsi  -   31, Lehmussaari Vesa, 1B, Ulosajo  -   32, Tuomisto Henri, 2B, Tekninen vika
 
Luokka 6, Ryhmä N, FIA R3, FIN R, FIA R3T/R3D, Super 1600, Ryhmä N/A (TDi 2-veto) enintään 2000cm³, Lähti:3
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
33
Turunen Jesse
Kallio Kari
K-KUA
UuUA
Honda Civic Type R (EP3)1:00:34,3
2
35
Suvanto Markku
Suvanto Laura
TUA
TUA
Volkswagen Golf 1.8 - 20V1:04:58,3 4:24,04:24,0

Keskeyttäneet: 34, Olkoniemi Jonna, 7B, Ulosajo
 
Luokka 7, Ryhmä F enintään 1300cm³, Lähti:0
 
Luokka 8, Ryhmä F enintään 1600cm³, Lähti:0
 
Luokka 9, Ryhmä F yli 1600cm³, Lähti:8
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
38
Kihlman Jari
Ikonen Tomi
LamUA
NilUA
BMW 125i Coupe1:01:11,6
2
37
Hellström Markus
Nättiaho Tero
SaloUA
SaloUA
Volvo 2401:02:02,8 51,251,2
3
39
Joona Lauri
Saarela Juha
SAU
SAU
BMW 328i1:02:11,2 59,68,4

Keskeyttäneet: 36, Inkilä Jari, LÄHTÖ, Tekninen vika  -   40, Janger Tomi, 4A, Vaihteisto  -   41, Luosmala Tatujussi, 2B, Ulosajo  -   42, Koskinen Janne, 3B, Vetoakseli  -   43, Kopalainen Pentti, 2B, Tekninen vika
 
Luokka 10, V1600, Lähti:0