mvalkama.fi Rantaralli
7.10.2017
VIRALLINEN LUOKKATULOS
Historic
Naantalin Seudun Ua ry
 
 
 
Luokka 1, Ikäkaudet E, F ja G1 / T, GT, 1-4: enint. 1000cc, vuodet 1969, Lähti:5
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
4
Lepoaho Raine
Fromholdt Petri
KeurUA
RiiUA
Morris Cooper S41:47,7
2
1
Paarala Pekka
Matikainen Virpi
TUA
ALTI
Austin Healey Sprite43:14,4 1:26,71:26,7
3
3
Häggqvist Jukka
Nieminen Kristian
UAU
ParkUA
Sunbeam Imp43:46,3 1:58,631,9

Keskeyttäneet: 2, Heinänen Antti, 4A, Tekninen vika  -   5, Ohrankämmen Jari, 2A, Tekninen vika
*AT-pisteet: 5, Ohrankämmen Jari, 1B, EK-maksimi, 30,0
 
Luokka 2, Ikäkaudet E, F ja G1 / T, GT, 1-4: enint. 1300cc, vuodet 1969, Lähti:3
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
8
Leander Matti
Keskitalo Teppo
HRCF
RiiUA
Ford Escort 1300 GT39:39,1
2
6
Söderqvist Hans-Åke
Sylvan Hans
Ruotsi
Ruotsi
Mini Cooper S43:04,3 3:25,23:25,2
3
7
Koskinen Ari
Kalenius Anni
UUA
UUA
Renault 8 Gordini46:18,1 6:39,03:13,8
 
Luokka 3, Ikäkaudet E, F ja G1 / T, GT, 1-4: enint. 1600cc, vuodet 1969, Lähti:5
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
13
Taipale Markku
Laakso Mikael
E-TMK/UA
RaisUA
Ford Escort Twincam39:15,9
2
12
Nysten Marko
Saaristo Timo
KaUA
KaUA
Ford Cortina Lotus39:53,1 37,237,2
3
11
Salminen Sakari
Salminen Helena
UAU
HRCF
Ford Cortina GT42:56,5 3:40,63:03,4
4
10
Lehtinen Juhani
Lehtinen Petra
HRCF
UAU
Datsun 1600 SSS44:35,1 5:19,21:38,6
5
9
Meronen Jyrki
Temonen Antti
AUK J-äijät
AUK J-äijät
Ford Cortina GT50:09,3*10:53,45:34,2

*AT-pisteet: 9, Meronen Jyrki, 1B, EK-maksimi, 20,0
 
Luokka 4, Ikäkaudet E, F ja G1 / T, GT, 1-4: yli 1600cc, vuodet 1969, Lähti:3
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
15
Berner Juha
Tanninen Jouni
HyUA
HyUA
Plymouth Valiant39:40,5
2
14
Kesseli Raimo
Pyykkö Mikko
HyUA
HyUA
Ford Falcon40:47,9 1:07,41:07,4
3
16
Koski Lasse
Karjala Jussi-Pekka
LaihUA
LaihUA
BMW 2002 TI41:17,4 1:36,929,5
 
Luokka 5, Ikäkaudet G2 ja H1 / 2 ja 4: enint. 1300cc, vuodet 1970-1975, Lähti:3
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
19
Lappalainen Jussi
Hurskainen Rauno
KiuUA
Päij-HUA
Ford Escort 1300 GT38:10,4
2
18
Mikkola Juha
Saarinen Timo
FoSUA
VaToSUA
Toyota Corolla39:31,1 1:20,71:20,7
3
17
Turtia Jari
Turtia Janne
KySUA
KySUA
Wartburg 353 W 00042:15,4 4:05,02:44,3
 
Luokka 6, Ikäkaudet G2 ja H1 / 2 ja 4: enint. 1600cc, vuodet 1970-1975, Lähti:7
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
22
Frilander Mikko
Järvinen Tommi
TeisUA
TeisUA
Sunbeam Avenger 1600 GT38:24,9
2
25
Altti Pekka
Minkkinen Harri
AUK J-äijät
AUK J-äijät
Ford Escort 160040:54,5 2:29,62:29,6
3
24
Sarkimo Juha
Sarkimo Ari
THU-TEAM
THU-TEAM
Ford Escort 160041:03,4 2:38,58,9
4
23
Laine Esa
Härkönen Antti
NHD
UAU
Ford Escort Twincam42:01,2 3:36,357,8

Keskeyttäneet: 20, Paarala Rauno, 6B, Tekninen vika  -   21, Jaakkola Sami, 4A, Uloasajo  -   26, Loppi Kari, 6B, Ulosajo
 
Luokka 7, Ikäkaudet G2 ja H1 / 2 ja 4: yli 1600cc, vuodet 1970-1975, Lähti:6
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
32
Kanerva Janne
Kanerva Harri
AnkUA
AnkUA
Volvo 142 S36:10,1
2
27
Valkonen Heikki
Valkonen Emppu
LMM
LMM
Volvo 14437:26,5 1:16,41:16,4
3
30
Lindholm Bertil
Ritari Pentti
HRCF
HSTT
Volvo 16440:41,6 4:31,53:15,1
4
29
Laakso Markku
Hoppania Markku
LamUA
LamUA
Opel Kadett B46:01,6 9:51,55:20,0
5
28
Malmberg Markku
Malmberg Mika
I-HelUA
I-HelUA
Volvo 142 S48:34,0*12:23,92:32,4

Keskeyttäneet: 31, Hietanen Ilpo, 4A, Kytkin
*AT-pisteet: 28, Malmberg Markku, 4A, Myöhä, 20,0
 
Luokka 8, Ikäkaudet G1, G2, H1, H2 ja I / 1 ja 3: enint. 1300cc, vuodet 1970-1981, Lähti:3
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
33
Karttunen Arttu
Karttunen Veli-Matti
AMM
AMM
Mazda 130042:03,2
2
34
Hakala Markku
Männistö Jari
FoSUA
FoSUA
Toyota Corolla45:15,7 3:12,53:12,5

Keskeyttäneet: 35, Äyräväinen Henry, 4A, Tekninen vika
 
Luokka 9, Ikäkaudet G1, G2, H1, H2 ja I / 1 ja 3: enint. 1600cc, vuodet 1970-1981, Lähti:1
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
36
Blomroos Pertti
Blomroos Esko
WRT RY
WRT RY
Volkswagen Scirocco GTI43:53,8
 
Luokka 10, Ikäkaudet G1, G2, H1, H2 ja I / 1 ja 3: enint. 1300cc, vuodet 1970-1981, Lähti:3
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
39
Sakselin Antero
Hautalahti Raimo
SaloUA
AL-Myrskylä
Ford Escort 200038:42,4
2
37
Salo Juha
Siilimäki Esa
LahUA
LamUA
Ford Escort 200038:56,4 14,014,0

Keskeyttäneet: 38, Salminen Ari, 6B, Ulosajo
 
Luokka 11, Ikäkaudet H2 ja I / 2 ja 4: enint. 1300cc, vuodet 1976-1981, Lähti:3
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
42
Mäkinen Vesa
Hevonkoski Jari
LaihUA
LaihUA
Toyota Starlet39:04,8
2
41
Glad Vesa
Kossi Jenna
NokUA
NokUA
Toyota Starlet39:26,3 21,521,5

Keskeyttäneet: 40, Raittila Seppo, 6B, Rengasrikko
 
Luokka 12, Ikäkaudet H2 ja I / 2 ja 4: enint. 1600cc, vuodet 1976-1981, Lähti:3
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
46
Putila Jyrki
Kärkkäinen Jouni
Leppävirta RT
Leppävirta RT
Talbot Sunbeam TI 1.638:45,0
2
43
Sissala Jari
Lähteenmäki Seppo
VaToSUA
VaToSUA
Talbot Sunbeam TI 1.641:57,4 3:12,43:12,4

Keskeyttäneet: 44, Pakarinen Aimo, 3A, Moottori
 
Luokka 13, Ikäkaudet H2 ja I / 2 ja 4: yli 1600cc, vuodet 1976-1981, Lähti:3
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
47
Hartikka Reijo
Hartikka Roosa
KySUA
KySUA
Opel Kadett C Rallye 2.0E39:25,0

Keskeyttäneet: 48, Sinkkonen Toni, 1B, Perärikko  -   49, Jänisoja Isto, 6C, Tekninen vika
 
Luokka 14, Ikäkaudet J1 ja J2 / N, A, B: enint. 1300cc, vuodet 1982-1990, Lähti:0
 
Luokka 15, Ikäkaudet J1 ja J2 / N, A, B: enint. 1600cc, vuodet 1982-1990, Lähti:2
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
51
Lindroos Esa
Lindroos Anja
AUK J-äijät
AUK J-äijät
Toyota Corolla 1600 GT 2 door (AE86)42:28,7
2
50
Holmberg Kari
Holmberg Kirsi
LahUA
LahUA
Peugeot 205 GTI45:27,3 2:58,62:58,6
 
Luokka 16, Ikäkaudet J1 ja J2 / N, A, B: enint. 2000cc, vuodet 1982-1990, Lähti:1
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
52
Koskela Ilkka
Salmijärvi Katja
TerUA
TerUA
Opel Manta 2.0 E39:35,7
 
Luokka 17, Ikäkaudet J1 ja J2 / N, A, B: yli 2000cc, vuodet 1982-1990, Lähti:2
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
54
Tarvainen Matti.J.
Tuominen Timo
OriUA
SMILE
Mitsubishi Galant VR-4 (EA39A)45:31,6*

Keskeyttäneet: 53, Mustapuro Onni, 3A, Tekninen vika
*AT-pisteet: 54, Tarvainen Matti.J., 2A, Myöhä, 50,0