mvalkama.fi Rantaralli
7.10.2017
EK 1, YLEISKILPAILUN TILANNE
Yleinen, A-jun, B-jun
Naantalin Seudun Ua ry
Rakennusliike K Hämäläinen
 
EK1, 5.94km, nopein: 94.7km/h
SijNroNimiLkTulosEro
1105Yrjölä Mikke273:45,8
278Valkonen Anssi253:52,36,5
388Paappanen Pasi253:54,89,0
487Ämmälä Jere253:57,111,3
583Hokkanen Hannu254:00,815,0
689Laurila Sami254:00,815,0
768Eerola Erkki244:01,415,6
893Rantasalo Riku264:04,518,7
9107Kononen Olli-Pekka274:06,020,2
1084Nieminen Joni254:06,620,8
1180Nurmi Kai254:07,121,3
12103Varjo Teemu264:07,121,3
13106Kovanen Seppo274:08,823,0
1497Raitanen Kimmo264:09,623,8
1581Näsi Juha254:10,124,3
1674Laine Jukka244:11,025,2
1779Valkonen Matias254:12,026,2
1894Venho Jesse264:13,627,8
1969Aaltonen Kari244:14,028,2
2066Jyränkö Juhani244:14,428,6
2176Laaksonen Juhani244:14,728,9
2286Luoma-aho Anssi254:14,829,0
2382Keskinen Joni254:15,429,6
2485Metsä-Mattila Juha254:15,629,8
2590Koskinen Jani264:16,030,2
2671Liukkonen Juha244:17,431,6
27100Jokela Lauri264:18,032,2
2865Möller Mika244:19,133,3
2996Aspegren Risto264:19,133,3
3075Wiik Stefan244:20,534,7
3167Korpela Matti244:20,835,0
3264Hannu Mika244:22,236,4
33104Koskinen Kalle274:23,137,3
3491Niini Jarno264:24,438,6
3595Koskinen Kimmo264:26,540,7
36102Launonen Marko264:27,241,4
3772Juutilainen Heikki244:27,541,7
3870Turunen Mikko244:28,442,6
3992Oksanen Petri264:28,642,8
4063Varis Timo244:34,748,9
4198Rokka Jani264:35,850,0
4273Haapalainen Kari244:38,352,5
4362Hannu Oskari244:42,957,1
44101Pohjankivi Juha-Pekka264:44,959,1
4599Vepsä Jyrki264:50,61:04,8
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiLk(Sij)TulosEro
1105Yrjölä Mikke27(1) 3:45,8
278Valkonen Anssi25(1) 3:52,3 6,5
388Paappanen Pasi25(2) 3:54,8 9,0
487Ämmälä Jere25(3) 3:57,1 11,3
583Hokkanen Hannu25(4) 4:00,8 15,0
689Laurila Sami25(5) 4:00,8 15,0
768Eerola Erkki24(1) 4:01,4 15,6
893Rantasalo Riku26(1) 4:04,5 18,7
9107Kononen Olli-Pekka27(2) 4:06,0 20,2
1084Nieminen Joni25(6) 4:06,6 20,8
1180Nurmi Kai25(7) 4:07,1 21,3
12103Varjo Teemu26(2) 4:07,1 21,3
13106Kovanen Seppo27(3) 4:08,8 23,0
1497Raitanen Kimmo26(3) 4:09,6 23,8
1581Näsi Juha25(8) 4:10,1 24,3
1674Laine Jukka24(2) 4:11,0 25,2
1779Valkonen Matias25(9) 4:12,0 26,2
1894Venho Jesse26(4) 4:13,6 27,8
1969Aaltonen Kari24(3) 4:14,0 28,2
2066Jyränkö Juhani24(4) 4:14,4 28,6
2176Laaksonen Juhani24(5) 4:14,7 28,9
2286Luoma-aho Anssi25(10) 4:14,8 29,0
2382Keskinen Joni25(11) 4:15,4 29,6
2485Metsä-Mattila Juha25(12) 4:15,6 29,8
2590Koskinen Jani26(5) 4:16,0 30,2
2671Liukkonen Juha24(6) 4:17,4 31,6
27100Jokela Lauri26(6) 4:18,0 32,2
2865Möller Mika24(7) 4:19,1 33,3
2996Aspegren Risto26(7) 4:19,1 33,3
3075Wiik Stefan24(8) 4:20,5 34,7
3167Korpela Matti24(9) 4:20,8 35,0
3264Hannu Mika24(10) 4:22,2 36,4
3391Niini Jarno26(8) 4:24,4 38,6
3495Koskinen Kimmo26(9) 4:26,5 40,7
35102Launonen Marko26(10) 4:27,2 41,4
3672Juutilainen Heikki24(11) 4:27,5 41,7
3770Turunen Mikko24(12) 4:28,4 42,6
3892Oksanen Petri26(11) 4:28,6 42,8
39104Koskinen Kalle27(4) 4:33,1*47,3
4063Varis Timo24(13) 4:34,7 48,9
4198Rokka Jani26(12) 4:35,8 50,0
4273Haapalainen Kari24(14) 4:38,3 52,5
4362Hannu Oskari24(15) 4:42,9 57,1
44101Pohjankivi Juha-Pekka26(13) 4:44,9 59,1
4599Vepsä Jyrki26(14) 4:50,6 1:04,8

 
*AT-pisteet: 104, Koskinen Kalle, 1L, Vilppilähtö, 10,0

EK2, 5.69km, nopein: 108.4km/h
SijNroNimiLkTulosEro
187Ämmälä Jere253:09,0
278Valkonen Anssi253:09,60,6
388Paappanen Pasi253:11,12,1
4106Kovanen Seppo273:15,06,0
5103Varjo Teemu263:17,18,1
689Laurila Sami253:18,59,5
781Näsi Juha253:19,010,0
880Nurmi Kai253:19,110,1
983Hokkanen Hannu253:19,110,1
10107Kononen Olli-Pekka273:20,611,6
1179Valkonen Matias253:21,112,1
1284Nieminen Joni253:22,313,3
1368Eerola Erkki243:23,214,2
1485Metsä-Mattila Juha253:24,315,3
1582Keskinen Joni253:24,615,6
1690Koskinen Jani263:25,016,0
1793Rantasalo Riku263:25,116,1
1886Luoma-aho Anssi253:26,717,7
1976Laaksonen Juhani243:27,218,2
2073Haapalainen Kari243:27,818,8
2197Raitanen Kimmo263:28,519,5
2269Aaltonen Kari243:29,520,5
2374Laine Jukka243:30,021,0
2466Jyränkö Juhani243:31,122,1
25100Jokela Lauri263:32,323,3
2665Möller Mika243:32,623,6
2771Liukkonen Juha243:33,724,7
2875Wiik Stefan243:34,725,7
2967Korpela Matti243:35,126,1
3064Hannu Mika243:36,927,9
3191Niini Jarno263:37,928,9
32104Koskinen Kalle273:38,529,5
3372Juutilainen Heikki243:38,829,8
3496Aspegren Risto263:40,031,0
35102Launonen Marko263:41,832,8
3670Turunen Mikko243:42,333,3
3792Oksanen Petri263:42,333,3
3895Koskinen Kimmo263:43,434,4
3998Rokka Jani263:48,839,8
40101Pohjankivi Juha-Pekka263:51,042,0
4199Vepsä Jyrki263:54,545,5
4262Hannu Oskari244:15,91:06,9
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiLk(Sij)TulosEro
178Valkonen Anssi25(1) 7:01,9
288Paappanen Pasi25(2) 7:05,9 4,0
387Ämmälä Jere25(3) 7:06,1 4,2
489Laurila Sami25(4) 7:19,3 17,4
583Hokkanen Hannu25(5) 7:19,9 18,0
6106Kovanen Seppo27(1) 7:23,8 21,9
7103Varjo Teemu26(1) 7:24,2 22,3
868Eerola Erkki24(1) 7:24,6 22,7
980Nurmi Kai25(6) 7:26,2 24,3
10107Kononen Olli-Pekka27(2) 7:26,6 24,7
1184Nieminen Joni25(7) 7:28,9 27,0
1281Näsi Juha25(8) 7:29,1 27,2
1393Rantasalo Riku26(2) 7:29,6 27,7
1479Valkonen Matias25(9) 7:33,1 31,2
1597Raitanen Kimmo26(3) 7:38,1 36,2
1685Metsä-Mattila Juha25(10) 7:39,9 38,0
1782Keskinen Joni25(11) 7:40,0 38,1
1874Laine Jukka24(2) 7:41,0 39,1
1990Koskinen Jani26(4) 7:41,0 39,1
2086Luoma-aho Anssi25(12) 7:41,5 39,6
2176Laaksonen Juhani24(3) 7:41,9 40,0
2269Aaltonen Kari24(4) 7:43,5 41,6
2366Jyränkö Juhani24(5) 7:45,5 43,6
24100Jokela Lauri26(5) 7:50,3 48,4
2571Liukkonen Juha24(6) 7:51,1 49,2
2665Möller Mika24(7) 7:51,7 49,8
2775Wiik Stefan24(8) 7:55,2 53,3
2867Korpela Matti24(9) 7:55,9 54,0
2964Hannu Mika24(10) 7:59,1 57,2
3096Aspegren Risto26(6) 7:59,1 57,2
3191Niini Jarno26(7) 8:02,3 1:00,4
32102Launonen Marko26(8) 8:09,0 1:07,1
3395Koskinen Kimmo26(9) 8:09,9 1:08,0
3470Turunen Mikko24(11) 8:10,7 1:08,8
3592Oksanen Petri26(10) 8:10,9 1:09,0
36104Koskinen Kalle27(3) 8:11,6*1:09,7
3773Haapalainen Kari24(12) 8:16,1*1:14,2
3898Rokka Jani26(11) 8:24,6 1:22,7
39101Pohjankivi Juha-Pekka26(12) 8:35,9 1:34,0
4099Vepsä Jyrki26(13) 8:45,1 1:43,2
4162Hannu Oskari24(13) 8:58,8 1:56,9
4272Juutilainen Heikki24(14) 9:06,3*2:04,4

 
Keskeyttäneet: 63, Varis Timo, 2A, Tekninen vika   -   94, Venho Jesse, 2B, Ulosajo   -   105, Yrjölä Mikke, 2B, Tekninen vika
*AT-pisteet: 73, Haapalainen Kari, 2L, Vilppilähtö, 10,0  -   72, Juutilainen Heikki, 2A, Ennakko, 1:00,0  -   104, Koskinen Kalle, 1L, Vilppilähtö, 10,0

EK3, 7.22km, nopein: 98.6km/h
SijNroNimiLkTulosEro
1106Kovanen Seppo274:23,7
288Paappanen Pasi254:25,41,7
3103Varjo Teemu264:27,03,3
484Nieminen Joni254:27,23,5
583Hokkanen Hannu254:27,43,7
678Valkonen Anssi254:28,14,4
789Laurila Sami254:28,34,6
893Rantasalo Riku264:28,34,6
968Eerola Erkki244:29,65,9
10107Kononen Olli-Pekka274:31,27,5
1180Nurmi Kai254:32,18,4
1269Aaltonen Kari244:35,712,0
1385Metsä-Mattila Juha254:35,812,1
1486Luoma-aho Anssi254:37,213,5
1597Raitanen Kimmo264:39,215,5
1676Laaksonen Juhani244:42,418,7
1773Haapalainen Kari244:42,919,2
1874Laine Jukka244:43,619,9
1975Wiik Stefan244:43,820,1
2065Möller Mika244:44,520,8
2171Liukkonen Juha244:45,021,3
2279Valkonen Matias254:46,022,3
23104Koskinen Kalle274:48,324,6
2482Keskinen Joni254:49,125,4
2564Hannu Mika244:49,425,7
2666Jyränkö Juhani244:52,528,8
2791Niini Jarno264:54,530,8
2892Oksanen Petri264:56,232,5
29102Launonen Marko264:56,532,8
3095Koskinen Kimmo264:58,334,6
31100Jokela Lauri264:58,334,6
3296Aspegren Risto264:59,135,4
3398Rokka Jani265:03,639,9
3462Hannu Oskari245:07,043,3
3570Turunen Mikko245:10,046,3
3699Vepsä Jyrki265:13,449,7
3772Juutilainen Heikki245:16,853,1
38101Pohjankivi Juha-Pekka265:26,11:02,4
3990Koskinen Jani266:05,31:41,6
Tilanne EK3:n jälkeen
SijNroNimiLk(Sij)TulosEro
178Valkonen Anssi25(1) 11:30,0
288Paappanen Pasi25(2) 11:31,3 1,3
383Hokkanen Hannu25(3) 11:47,3 17,3
4106Kovanen Seppo27(1) 11:47,5 17,5
589Laurila Sami25(4) 11:47,6 17,6
6103Varjo Teemu26(1) 11:51,2 21,2
768Eerola Erkki24(1) 11:54,2 24,2
884Nieminen Joni25(5) 11:56,1 26,1
9107Kononen Olli-Pekka27(2) 11:57,8 27,8
1093Rantasalo Riku26(2) 11:57,9 27,9
1180Nurmi Kai25(6) 11:58,3 28,3
1285Metsä-Mattila Juha25(7) 12:15,7 45,7
1397Raitanen Kimmo26(3) 12:17,3 47,3
1486Luoma-aho Anssi25(8) 12:18,7 48,7
1579Valkonen Matias25(9) 12:19,1 49,1
1669Aaltonen Kari24(2) 12:19,2 49,2
1776Laaksonen Juhani24(3) 12:24,3 54,3
1874Laine Jukka24(4) 12:24,6 54,6
1982Keskinen Joni25(10) 12:29,1 59,1
2071Liukkonen Juha24(5) 12:36,1 1:06,1
2165Möller Mika24(6) 12:36,2 1:06,2
2266Jyränkö Juhani24(7) 12:38,0 1:08,0
2375Wiik Stefan24(8) 12:39,0 1:09,0
2464Hannu Mika24(9) 12:48,5 1:18,5
25100Jokela Lauri26(4) 12:48,6 1:18,6
2691Niini Jarno26(5) 12:56,8 1:26,8
2796Aspegren Risto26(6) 12:58,2 1:28,2
2873Haapalainen Kari24(10) 12:59,0*1:29,0
29104Koskinen Kalle27(3) 12:59,9*1:29,9
30102Launonen Marko26(7) 13:05,5 1:35,5
3192Oksanen Petri26(8) 13:07,1 1:37,1
3295Koskinen Kimmo26(9) 13:08,2 1:38,2
3370Turunen Mikko24(11) 13:20,7 1:50,7
3498Rokka Jani26(10) 13:28,2 1:58,2
3590Koskinen Jani26(11) 13:46,3 2:16,3
3699Vepsä Jyrki26(12) 13:58,5 2:28,5
37101Pohjankivi Juha-Pekka26(13) 14:02,0 2:32,0
3862Hannu Oskari24(12) 14:05,8 2:35,8
3972Juutilainen Heikki24(13) 14:23,1*2:53,1

 
Keskeyttäneet: 63, Varis Timo, 2A, Tekninen vika   -   67, Korpela Matti, 3B, Uloasajo   -   81, Näsi Juha, 3B, Ulosajo   -   87, Ämmälä Jere, 3B, Ulosajo   -   94, Venho Jesse, 2B, Ulosajo   -   105, Yrjölä Mikke, 2B, Tekninen vika
*AT-pisteet: 73, Haapalainen Kari, 2L, Vilppilähtö, 10,0  -   72, Juutilainen Heikki, 2A, Ennakko, 1:00,0  -   104, Koskinen Kalle, 1L, Vilppilähtö, 10,0

EK4, 5.3km, nopein: 111.9km/h
SijNroNimiLkTulosEro
178Valkonen Anssi252:50,5
2103Varjo Teemu262:58,58,0
3106Kovanen Seppo273:00,29,7
488Paappanen Pasi253:01,210,7
589Laurila Sami253:01,711,2
683Hokkanen Hannu253:02,211,7
768Eerola Erkki243:03,212,7
884Nieminen Joni253:03,813,3
985Metsä-Mattila Juha253:03,813,3
1093Rantasalo Riku263:04,213,7
1179Valkonen Matias253:04,614,1
12107Kononen Olli-Pekka273:05,715,2
1386Luoma-aho Anssi253:05,815,3
1480Nurmi Kai253:07,116,6
1569Aaltonen Kari243:07,216,7
1697Raitanen Kimmo263:08,017,5
1776Laaksonen Juhani243:10,520,0
1865Möller Mika243:12,522,0
19100Jokela Lauri263:12,622,1
2073Haapalainen Kari243:13,623,1
2174Laine Jukka243:13,623,1
2275Wiik Stefan243:13,923,4
23104Koskinen Kalle273:14,323,8
2466Jyränkö Juhani243:14,524,0
2571Liukkonen Juha243:17,727,2
2672Juutilainen Heikki243:18,127,6
2791Niini Jarno263:18,327,8
2890Koskinen Jani263:18,828,3
2995Koskinen Kimmo263:19,629,1
3070Turunen Mikko243:20,129,6
3164Hannu Mika243:20,930,4
3292Oksanen Petri263:21,330,8
3396Aspegren Risto263:21,831,3
34102Launonen Marko263:24,433,9
35101Pohjankivi Juha-Pekka263:25,635,1
3698Rokka Jani263:28,037,5
3799Vepsä Jyrki263:31,040,5
3862Hannu Oskari243:36,746,2
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiLk(Sij)TulosEro
178Valkonen Anssi25(1) 14:20,5
288Paappanen Pasi25(2) 14:32,5 12,0
3106Kovanen Seppo27(1) 14:47,7 27,2
489Laurila Sami25(3) 14:49,3 28,8
583Hokkanen Hannu25(4) 14:49,5 29,0
6103Varjo Teemu26(1) 14:49,7 29,2
768Eerola Erkki24(1) 14:57,4 36,9
884Nieminen Joni25(5) 14:59,9 39,4
993Rantasalo Riku26(2) 15:02,1 41,6
10107Kononen Olli-Pekka27(2) 15:03,5 43,0
1180Nurmi Kai25(6) 15:05,4 44,9
1285Metsä-Mattila Juha25(7) 15:19,5 59,0
1379Valkonen Matias25(8) 15:23,7 1:03,2
1486Luoma-aho Anssi25(9) 15:24,5 1:04,0
1597Raitanen Kimmo26(3) 15:25,3 1:04,8
1669Aaltonen Kari24(2) 15:26,4 1:05,9
1776Laaksonen Juhani24(3) 15:34,8 1:14,3
1874Laine Jukka24(4) 15:38,2 1:17,7
1965Möller Mika24(5) 15:48,7 1:28,2
2066Jyränkö Juhani24(6) 15:52,5 1:32,0
2175Wiik Stefan24(7) 15:52,9 1:32,4
2271Liukkonen Juha24(8) 15:53,8 1:33,3
23100Jokela Lauri26(4) 16:01,2 1:40,7
2464Hannu Mika24(9) 16:09,4 1:48,9
2573Haapalainen Kari24(10) 16:12,6*1:52,1
26104Koskinen Kalle27(3) 16:14,2*1:53,7
2791Niini Jarno26(5) 16:15,1 1:54,6
2896Aspegren Risto26(6) 16:20,0 1:59,5
2995Koskinen Kimmo26(7) 16:27,8 2:07,3
3092Oksanen Petri26(8) 16:28,4 2:07,9
31102Launonen Marko26(9) 16:29,9 2:09,4
3270Turunen Mikko24(11) 16:40,8 2:20,3
3398Rokka Jani26(10) 16:56,2 2:35,7
3490Koskinen Jani26(11) 17:05,1 2:44,6
35101Pohjankivi Juha-Pekka26(12) 17:27,6 3:07,1
3699Vepsä Jyrki26(13) 17:29,5 3:09,0
3772Juutilainen Heikki24(12) 17:41,2*3:20,7
3862Hannu Oskari24(13) 17:42,5 3:22,0

 
Keskeyttäneet: 63, Varis Timo, 2A, Tekninen vika   -   67, Korpela Matti, 3B, Uloasajo   -   81, Näsi Juha, 3B, Ulosajo   -   82, Keskinen Joni, 4A, Kytkin   -   87, Ämmälä Jere, 3B, Ulosajo   -   94, Venho Jesse, 2B, Ulosajo   -   105, Yrjölä Mikke, 2B, Tekninen vika
*AT-pisteet: 72, Juutilainen Heikki, 2A, Ennakko, 1:00,0  -   104, Koskinen Kalle, 1L, Vilppilähtö, 10,0  -   73, Haapalainen Kari, 2L, Vilppilähtö, 10,0

EK5, 12.71km, nopein: 107.8km/h
SijNroNimiLkTulosEro
178Valkonen Anssi257:04,5
283Hokkanen Hannu257:10,25,7
393Rantasalo Riku267:22,017,5
4103Varjo Teemu267:23,919,4
589Laurila Sami257:25,020,5
688Paappanen Pasi257:27,022,5
784Nieminen Joni257:30,225,7
885Metsä-Mattila Juha257:30,325,8
968Eerola Erkki247:31,126,6
10107Kononen Olli-Pekka277:37,833,3
11106Kovanen Seppo277:38,834,3
1286Luoma-aho Anssi257:40,235,7
1380Nurmi Kai257:40,636,1
1474Laine Jukka247:47,543,0
1569Aaltonen Kari247:50,145,6
1665Möller Mika247:51,346,8
1797Raitanen Kimmo267:56,351,8
1873Haapalainen Kari247:57,452,9
1975Wiik Stefan247:59,354,8
2090Koskinen Jani268:01,156,6
21104Koskinen Kalle278:03,158,6
2271Liukkonen Juha248:04,91:00,4
2376Laaksonen Juhani248:04,91:00,4
2491Niini Jarno268:05,11:00,6
2592Oksanen Petri268:09,01:04,5
2664Hannu Mika248:11,91:07,4
2796Aspegren Risto268:12,51:08,0
2895Koskinen Kimmo268:17,01:12,5
2972Juutilainen Heikki248:17,21:12,7
3066Jyränkö Juhani248:19,41:14,9
31102Launonen Marko268:21,01:16,5
3298Rokka Jani268:25,91:21,4
33101Pohjankivi Juha-Pekka268:26,11:21,6
3499Vepsä Jyrki268:43,61:39,1
3562Hannu Oskari248:46,61:42,1
36100Jokela Lauri269:14,12:09,6
3770Turunen Mikko2412:42,15:37,6
Tilanne EK5:n jälkeen
SijNroNimiLk(Sij)TulosEro
178Valkonen Anssi25(1) 21:25,0
288Paappanen Pasi25(2) 21:59,5 34,5
383Hokkanen Hannu25(3) 22:09,7*44,7
4103Varjo Teemu26(1) 22:13,6 48,6
589Laurila Sami25(4) 22:14,3 49,3
693Rantasalo Riku26(2) 22:24,1 59,1
7106Kovanen Seppo27(1) 22:26,5 1:01,5
868Eerola Erkki24(1) 22:28,5 1:03,5
984Nieminen Joni25(5) 22:30,1 1:05,1
10107Kononen Olli-Pekka27(2) 22:41,3 1:16,3
1180Nurmi Kai25(6) 22:46,0 1:21,0
1285Metsä-Mattila Juha25(7) 22:49,8 1:24,8
1386Luoma-aho Anssi25(8) 23:04,7 1:39,7
1469Aaltonen Kari24(2) 23:16,5 1:51,5
1597Raitanen Kimmo26(3) 23:21,6 1:56,6
1674Laine Jukka24(3) 23:25,7 2:00,7
1776Laaksonen Juhani24(4) 23:39,7 2:14,7
1865Möller Mika24(5) 23:40,0 2:15,0
1975Wiik Stefan24(6) 23:52,2 2:27,2
2071Liukkonen Juha24(7) 23:58,7 2:33,7
2173Haapalainen Kari24(8) 24:10,0*2:45,0
2266Jyränkö Juhani24(9) 24:11,9 2:46,9
23104Koskinen Kalle27(3) 24:17,3*2:52,3
2491Niini Jarno26(4) 24:20,2 2:55,2
2564Hannu Mika24(10) 24:21,3 2:56,3
2696Aspegren Risto26(5) 24:32,5 3:07,5
2792Oksanen Petri26(6) 24:37,4 3:12,4
2895Koskinen Kimmo26(7) 24:44,8 3:19,8
29102Launonen Marko26(8) 24:50,9 3:25,9
3090Koskinen Jani26(9) 25:06,2 3:41,2
31100Jokela Lauri26(10) 25:15,3 3:50,3
3298Rokka Jani26(11) 25:22,1 3:57,1
33101Pohjankivi Juha-Pekka26(12) 25:53,7 4:28,7
3472Juutilainen Heikki24(11) 25:58,4*4:33,4
3599Vepsä Jyrki26(13) 26:13,1 4:48,1
3662Hannu Oskari24(12) 26:29,1 5:04,1
3770Turunen Mikko24(13) 29:22,9 7:57,9

 
Keskeyttäneet: 63, Varis Timo, 2A, Tekninen vika   -   67, Korpela Matti, 3B, Uloasajo   -   79, Valkonen Matias, 5B, Ulosajo   -   81, Näsi Juha, 3B, Ulosajo   -   82, Keskinen Joni, 4A, Kytkin   -   87, Ämmälä Jere, 3B, Ulosajo   -   94, Venho Jesse, 2B, Ulosajo   -   105, Yrjölä Mikke, 2B, Tekninen vika
*AT-pisteet: 72, Juutilainen Heikki, 2A, Ennakko, 1:00,0  -   104, Koskinen Kalle, 1L, Vilppilähtö, 10,0  -   83, Hokkanen Hannu, 5L, Vilppilähtö, 10,0  -   73, Haapalainen Kari, 2L, Vilppilähtö, 10,0

EK6, 26.06km, nopein: 102.6km/h
SijNroNimiLkTulosEro
178Valkonen Anssi2515:14,6
288Paappanen Pasi2515:14,90,3
389Laurila Sami2515:19,65,0
483Hokkanen Hannu2515:26,712,1
5103Varjo Teemu2615:31,617,0
693Rantasalo Riku2615:33,619,0
7106Kovanen Seppo2715:33,619,0
885Metsä-Mattila Juha2515:48,233,6
968Eerola Erkki2415:51,036,4
1086Luoma-aho Anssi2515:55,440,8
11107Kononen Olli-Pekka2716:05,851,2
1269Aaltonen Kari2416:13,859,2
1373Haapalainen Kari2416:13,959,3
1484Nieminen Joni2516:18,21:03,6
1590Koskinen Jani2616:22,91:08,3
1671Liukkonen Juha2416:28,21:13,6
1775Wiik Stefan2416:34,61:20,0
1874Laine Jukka2416:35,61:21,0
1997Raitanen Kimmo2616:41,81:27,2
2064Hannu Mika2416:42,51:27,9
21104Koskinen Kalle2716:42,51:27,9
2265Möller Mika2416:51,41:36,8
2392Oksanen Petri2616:53,11:38,5
2466Jyränkö Juhani2416:54,11:39,5
2591Niini Jarno2616:56,71:42,1
26102Launonen Marko2617:04,81:50,2
2798Rokka Jani2617:18,42:03,8
2870Turunen Mikko2417:40,12:25,5
2999Vepsä Jyrki2618:24,33:09,7
3095Koskinen Kimmo2618:30,03:15,4
3176Laaksonen Juhani2418:44,73:30,1
32101Pohjankivi Juha-Pekka2621:02,15:47,5
3362Hannu Oskari2421:43,96:29,3
Tilanne EK6:n jälkeen
SijNroNimiLk(Sij)TulosEro
178Valkonen Anssi25(1) 36:39,6
288Paappanen Pasi25(2) 37:14,4 34,8
389Laurila Sami25(3) 37:33,9 54,3
483Hokkanen Hannu25(4) 37:36,4*56,8
5103Varjo Teemu26(1) 37:45,2 1:05,6
693Rantasalo Riku26(2) 37:57,7 1:18,1
7106Kovanen Seppo27(1) 38:00,1 1:20,5
868Eerola Erkki24(1) 38:19,5 1:39,9
985Metsä-Mattila Juha25(5) 38:38,0 1:58,4
10107Kononen Olli-Pekka27(2) 38:47,1 2:07,5
1184Nieminen Joni25(6) 38:48,3 2:08,7
1286Luoma-aho Anssi25(7) 39:00,1 2:20,5
1369Aaltonen Kari24(2) 39:30,3 2:50,7
1474Laine Jukka24(3) 40:01,3 3:21,7
1597Raitanen Kimmo26(3) 40:03,4 3:23,8
1673Haapalainen Kari24(4) 40:23,9*3:44,3
1775Wiik Stefan24(5) 40:26,8 3:47,2
1871Liukkonen Juha24(6) 40:26,9 3:47,3
1965Möller Mika24(7) 40:31,4 3:51,8
20104Koskinen Kalle27(3) 40:59,8*4:20,2
2164Hannu Mika24(8) 41:03,8 4:24,2
2266Jyränkö Juhani24(9) 41:06,0 4:26,4
2391Niini Jarno26(4) 41:16,9 4:37,3
2490Koskinen Jani26(5) 41:29,1 4:49,5
2592Oksanen Petri26(6) 41:30,5 4:50,9
26102Launonen Marko26(7) 41:55,7 5:16,1
2776Laaksonen Juhani24(10) 42:24,4 5:44,8
2898Rokka Jani26(8) 42:40,5 6:00,9
2995Koskinen Kimmo26(9) 43:14,8 6:35,2
3099Vepsä Jyrki26(10) 44:37,4 7:57,8
31101Pohjankivi Juha-Pekka26(11) 46:55,8 10:16,2
3270Turunen Mikko24(11) 47:03,0 10:23,4
3362Hannu Oskari24(12) 48:13,0 11:33,4

 
Keskeyttäneet: 63, Varis Timo, 2A, Tekninen vika   -   67, Korpela Matti, 3B, Uloasajo   -   72, Juutilainen Heikki, 6B, Vetonivel   -   79, Valkonen Matias, 5B, Ulosajo   -   80, Nurmi Kai, 6B, Ulosajo   -   81, Näsi Juha, 3B, Ulosajo   -   82, Keskinen Joni, 4A, Kytkin   -   87, Ämmälä Jere, 3B, Ulosajo   -   94, Venho Jesse, 2B, Ulosajo   -   96, Aspegren Risto, 6B, Kaasuvaijeri   -   100, Jokela Lauri, 6A, Tekninen vika   -   105, Yrjölä Mikke, 2B, Tekninen vika
*AT-pisteet: 72, Juutilainen Heikki, 2A, Ennakko, 1:00,0  -   104, Koskinen Kalle, 1L, Vilppilähtö, 10,0  -   83, Hokkanen Hannu, 5L, Vilppilähtö, 10,0  -   73, Haapalainen Kari, 2L, Vilppilähtö, 10,0