mvalkama.fi Rantaralli
7.10.2017
EK 1, YLEISKILPAILUN TILANNE
Historic
Naantalin Seudun Ua ry
Rakennusliike K Hämäläinen
 
EK1, 5.94km, nopein: 92.4km/h
SijNroNimiLkTulosEro
132Kanerva Janne73:51,4
227Valkonen Heikki74:02,811,4
319Lappalainen Jussi54:03,111,7
439Sakselin Antero104:03,512,1
512Nysten Marko34:03,612,2
618Mikkola Juha54:04,112,7
722Frilander Mikko64:04,413,0
840Raittila Seppo114:04,713,3
941Glad Vesa114:04,913,5
1026Loppi Kari64:05,514,1
1113Taipale Markku34:07,015,6
1246Putila Jyrki124:07,616,2
1325Altti Pekka64:07,816,4
1452Koskela Ilkka164:08,216,8
1549Jänisoja Isto134:09,418,0
1621Jaakkola Sami64:10,018,6
1747Hartikka Reijo134:10,018,6
188Leander Matti24:10,218,8
1937Salo Juha104:10,218,8
2042Mäkinen Vesa114:10,218,8
2120Paarala Rauno64:12,421,0
2215Berner Juha44:15,524,1
2331Hietanen Ilpo74:17,626,2
2443Sissala Jari124:19,227,8
2523Laine Esa64:19,428,0
2614Kesseli Raimo44:20,328,9
2716Koski Lasse44:20,529,1
284Lepoaho Raine14:20,729,3
2930Lindholm Bertil74:21,930,5
3024Sarkimo Juha64:23,932,5
3117Turtia Jari54:24,132,7
3211Salminen Sakari34:24,533,1
3351Lindroos Esa154:24,733,3
3428Malmberg Markku74:26,935,5
3554Tarvainen Matti.J.174:27,436,0
3638Salminen Ari104:28,837,4
3733Karttunen Arttu84:29,037,6
381Paarala Pekka14:29,738,3
3936Blomroos Pertti94:31,740,3
403Häggqvist Jukka14:32,040,6
416Söderqvist Hans-Åke24:34,042,6
4234Hakala Markku84:37,145,7
4350Holmberg Kari154:40,449,0
4410Lehtinen Juhani34:41,349,9
452Heinänen Antti14:43,452,0
4644Pakarinen Aimo124:50,459,0
477Koskinen Ari24:55,61:04,2
4853Mustapuro Onni175:29,51:38,1
4935Äyräväinen Henry85:57,92:06,5
5029Laakso Markku76:31,32:39,9
515Ohrankämmen Jari110:00,06:08,6
529Meronen Jyrki310:00,06:08,6
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiLk(Sij)TulosEro
132Kanerva Janne7(1) 3:51,4
227Valkonen Heikki7(2) 4:02,8 11,4
319Lappalainen Jussi5(1) 4:03,1 11,7
439Sakselin Antero10(1) 4:03,5 12,1
512Nysten Marko3(1) 4:03,6 12,2
618Mikkola Juha5(2) 4:04,1 12,7
722Frilander Mikko6(1) 4:04,4 13,0
840Raittila Seppo11(1) 4:04,7 13,3
941Glad Vesa11(2) 4:04,9 13,5
1026Loppi Kari6(2) 4:05,5 14,1
1113Taipale Markku3(2) 4:07,0 15,6
1246Putila Jyrki12(1) 4:07,6 16,2
1325Altti Pekka6(3) 4:07,8 16,4
1452Koskela Ilkka16(1) 4:08,2 16,8
1549Jänisoja Isto13(1) 4:09,4 18,0
1621Jaakkola Sami6(4) 4:10,0 18,6
1747Hartikka Reijo13(2) 4:10,0 18,6
188Leander Matti2(1) 4:10,2 18,8
1937Salo Juha10(2) 4:10,2 18,8
2042Mäkinen Vesa11(3) 4:10,2 18,8
2120Paarala Rauno6(5) 4:12,4 21,0
2215Berner Juha4(1) 4:15,5 24,1
2331Hietanen Ilpo7(3) 4:17,6 26,2
2443Sissala Jari12(2) 4:19,2 27,8
2523Laine Esa6(6) 4:19,4 28,0
2614Kesseli Raimo4(2) 4:20,3 28,9
2716Koski Lasse4(3) 4:20,5 29,1
284Lepoaho Raine1(1) 4:20,7 29,3
2930Lindholm Bertil7(4) 4:21,9 30,5
3024Sarkimo Juha6(7) 4:23,9 32,5
3117Turtia Jari5(3) 4:24,1 32,7
3211Salminen Sakari3(3) 4:24,5 33,1
3351Lindroos Esa15(1) 4:24,7 33,3
3428Malmberg Markku7(5) 4:26,9 35,5
3554Tarvainen Matti.J.17(1) 4:27,4 36,0
3638Salminen Ari10(3) 4:28,8 37,4
3733Karttunen Arttu8(1) 4:29,0 37,6
381Paarala Pekka1(2) 4:29,7 38,3
3936Blomroos Pertti9(1) 4:31,7 40,3
403Häggqvist Jukka1(3) 4:32,0 40,6
416Söderqvist Hans-Åke2(2) 4:34,0 42,6
4234Hakala Markku8(2) 4:37,1 45,7
4350Holmberg Kari15(2) 4:40,4 49,0
4410Lehtinen Juhani3(4) 4:41,3 49,9
452Heinänen Antti1(4) 4:43,4 52,0
4644Pakarinen Aimo12(3) 4:50,4 59,0
477Koskinen Ari2(3) 4:55,6 1:04,2
4853Mustapuro Onni17(2) 5:29,5 1:38,1
4935Äyräväinen Henry8(3) 5:57,9 2:06,5
5029Laakso Markku7(6) 6:31,3 2:39,9
519Meronen Jyrki3(5) 10:20,0*6:28,6
525Ohrankämmen Jari1(5) 10:30,0*6:38,6

 
Keskeyttäneet: 48, Sinkkonen Toni, 1B, Perärikko
*AT-pisteet: 5, Ohrankämmen Jari, 1B, EK-maksimi, 30,0  -   9, Meronen Jyrki, 1B, EK-maksimi, 20,0

EK2, 5.69km, nopein: 108.2km/h
SijNroNimiLkTulosEro
132Kanerva Janne73:09,3
231Hietanen Ilpo73:16,57,2
327Valkonen Heikki73:17,07,7
419Lappalainen Jussi53:18,99,6
540Raittila Seppo113:19,19,8
639Sakselin Antero103:20,110,8
722Frilander Mikko63:20,711,4
826Loppi Kari63:20,911,6
912Nysten Marko33:21,712,4
1025Altti Pekka63:22,313,0
1137Salo Juha103:22,413,1
1241Glad Vesa113:23,013,7
138Leander Matti23:23,314,0
1442Mäkinen Vesa113:23,714,4
1518Mikkola Juha53:24,715,4
1652Koskela Ilkka163:24,815,5
1720Paarala Rauno63:24,915,6
1821Jaakkola Sami63:24,915,6
1946Putila Jyrki123:25,716,4
2013Taipale Markku33:27,618,3
2115Berner Juha43:28,218,9
2249Jänisoja Isto133:28,218,9
2347Hartikka Reijo133:28,619,3
2429Laakso Markku73:29,820,5
2514Kesseli Raimo43:32,623,3
2630Lindholm Bertil73:33,023,7
2751Lindroos Esa153:34,825,5
284Lepoaho Raine13:35,125,8
2911Salminen Sakari33:35,526,2
3043Sissala Jari123:35,826,5
3116Koski Lasse43:36,026,7
3224Sarkimo Juha63:39,129,8
3328Malmberg Markku73:42,333,0
3438Salminen Ari103:42,633,3
356Söderqvist Hans-Åke23:43,033,7
3633Karttunen Arttu83:43,233,9
371Paarala Pekka13:45,836,5
3817Turtia Jari53:45,936,6
393Häggqvist Jukka13:47,037,7
4023Laine Esa63:47,938,6
4136Blomroos Pertti93:48,439,1
4234Hakala Markku83:50,341,0
4335Äyräväinen Henry83:51,342,0
4410Lehtinen Juhani33:52,643,3
4550Holmberg Kari153:55,546,2
462Heinänen Antti13:55,746,4
4753Mustapuro Onni173:58,449,1
489Meronen Jyrki33:59,950,6
497Koskinen Ari24:06,657,3
5054Tarvainen Matti.J.174:18,21:08,9
5144Pakarinen Aimo125:37,02:27,7
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiLk(Sij)TulosEro
132Kanerva Janne7(1) 7:00,7
227Valkonen Heikki7(2) 7:19,8 19,1
319Lappalainen Jussi5(1) 7:22,0 21,3
439Sakselin Antero10(1) 7:23,6 22,9
540Raittila Seppo11(1) 7:23,8 23,1
622Frilander Mikko6(1) 7:25,1 24,4
712Nysten Marko3(1) 7:25,3 24,6
826Loppi Kari6(2) 7:26,4 25,7
941Glad Vesa11(2) 7:27,9 27,2
1018Mikkola Juha5(2) 7:28,8 28,1
1125Altti Pekka6(3) 7:30,1 29,4
1237Salo Juha10(2) 7:32,6 31,9
1352Koskela Ilkka16(1) 7:33,0 32,3
1446Putila Jyrki12(1) 7:33,3 32,6
158Leander Matti2(1) 7:33,5 32,8
1642Mäkinen Vesa11(3) 7:33,9 33,2
1731Hietanen Ilpo7(3) 7:34,1 33,4
1813Taipale Markku3(2) 7:34,6 33,9
1921Jaakkola Sami6(4) 7:34,9 34,2
2020Paarala Rauno6(5) 7:37,3 36,6
2149Jänisoja Isto13(1) 7:37,6 36,9
2247Hartikka Reijo13(2) 7:38,6 37,9
2315Berner Juha4(1) 7:43,7 43,0
2414Kesseli Raimo4(2) 7:52,9 52,2
2530Lindholm Bertil7(4) 7:54,9 54,2
2643Sissala Jari12(2) 7:55,0 54,3
274Lepoaho Raine1(1) 7:55,8 55,1
2816Koski Lasse4(3) 7:56,5 55,8
2951Lindroos Esa15(1) 7:59,5 58,8
3011Salminen Sakari3(3) 8:00,0 59,3
3124Sarkimo Juha6(6) 8:03,0 1:02,3
3223Laine Esa6(7) 8:07,3 1:06,6
3328Malmberg Markku7(5) 8:09,2 1:08,5
3417Turtia Jari5(3) 8:10,0 1:09,3
3538Salminen Ari10(3) 8:11,4 1:10,7
3633Karttunen Arttu8(1) 8:12,2 1:11,5
371Paarala Pekka1(2) 8:15,5 1:14,8
386Söderqvist Hans-Åke2(2) 8:17,0 1:16,3
393Häggqvist Jukka1(3) 8:19,0 1:18,3
4036Blomroos Pertti9(1) 8:20,1 1:19,4
4134Hakala Markku8(2) 8:27,4 1:26,7
4210Lehtinen Juhani3(4) 8:33,9 1:33,2
4350Holmberg Kari15(2) 8:35,9 1:35,2
442Heinänen Antti1(4) 8:39,1 1:38,4
457Koskinen Ari2(3) 9:02,2 2:01,5
4653Mustapuro Onni17(1) 9:27,9 2:27,2
4754Tarvainen Matti.J.17(2) 9:35,6*2:34,9
4835Äyräväinen Henry8(3) 9:49,2 2:48,5
4929Laakso Markku7(6) 10:01,1 3:00,4
5044Pakarinen Aimo12(3) 10:27,4 3:26,7
519Meronen Jyrki3(5) 14:19,9*7:19,2

 
Keskeyttäneet: 5, Ohrankämmen Jari, 2A, Tekninen vika   -   48, Sinkkonen Toni, 1B, Perärikko
*AT-pisteet: 5, Ohrankämmen Jari, 1B, EK-maksimi, 30,0  -   54, Tarvainen Matti.J., 2A, Myöhä, 50,0  -   9, Meronen Jyrki, 1B, EK-maksimi, 20,0

EK3, 7.22km, nopein: 101km/h
SijNroNimiLkTulosEro
132Kanerva Janne74:17,4
227Valkonen Heikki74:27,39,9
319Lappalainen Jussi54:29,912,5
426Loppi Kari64:30,413,0
546Putila Jyrki124:32,715,3
622Frilander Mikko64:34,617,2
740Raittila Seppo114:35,818,4
847Hartikka Reijo134:36,819,4
949Jänisoja Isto134:37,920,5
1029Laakso Markku74:38,821,4
1118Mikkola Juha54:39,321,9
1215Berner Juha44:39,922,5
138Leander Matti24:42,324,9
1439Sakselin Antero104:43,225,8
1552Koskela Ilkka164:46,028,6
1624Sarkimo Juha64:48,531,1
1714Kesseli Raimo44:48,931,5
1830Lindholm Bertil74:50,433,0
194Lepoaho Raine14:50,533,1
2043Sissala Jari124:53,836,4
2133Karttunen Arttu84:54,437,0
2213Taipale Markku34:57,039,6
2323Laine Esa64:57,940,5
2442Mäkinen Vesa114:58,641,2
2536Blomroos Pertti94:59,241,8
2637Salo Juha105:01,644,2
2738Salminen Ari105:04,246,8
281Paarala Pekka15:07,249,8
2941Glad Vesa115:07,550,1
306Söderqvist Hans-Åke25:08,250,8
3116Koski Lasse45:08,451,0
329Meronen Jyrki35:09,652,2
333Häggqvist Jukka15:09,952,5
3412Nysten Marko35:11,153,7
3517Turtia Jari55:12,555,1
362Heinänen Antti15:14,356,9
3750Holmberg Kari155:21,21:03,8
3811Salminen Sakari35:22,21:04,8
3951Lindroos Esa155:22,91:05,5
407Koskinen Ari25:26,11:08,7
4131Hietanen Ilpo75:38,21:20,8
4220Paarala Rauno65:41,81:24,4
4310Lehtinen Juhani35:42,51:25,1
4454Tarvainen Matti.J.175:49,51:32,1
4534Hakala Markku85:52,71:35,3
4635Äyräväinen Henry86:08,91:51,5
4721Jaakkola Sami66:09,11:51,7
4825Altti Pekka66:40,12:22,7
4928Malmberg Markku710:21,56:04,1
Tilanne EK3:n jälkeen
SijNroNimiLk(Sij)TulosEro
132Kanerva Janne7(1) 11:18,1
227Valkonen Heikki7(2) 11:47,1 29,0
319Lappalainen Jussi5(1) 11:51,9 33,8
426Loppi Kari6(1) 11:56,8 38,7
540Raittila Seppo11(1) 11:59,6 41,5
622Frilander Mikko6(2) 11:59,7 41,6
746Putila Jyrki12(1) 12:06,0 47,9
839Sakselin Antero10(1) 12:06,8 48,7
918Mikkola Juha5(2) 12:08,1 50,0
1047Hartikka Reijo13(1) 12:15,4 57,3
1149Jänisoja Isto13(2) 12:15,5 57,4
128Leander Matti2(1) 12:15,8 57,7
1352Koskela Ilkka16(1) 12:19,0 1:00,9
1415Berner Juha4(1) 12:23,6 1:05,5
1513Taipale Markku3(1) 12:31,6 1:13,5
1642Mäkinen Vesa11(2) 12:32,5 1:14,4
1737Salo Juha10(2) 12:34,2 1:16,1
1841Glad Vesa11(3) 12:35,4 1:17,3
1912Nysten Marko3(2) 12:36,4 1:18,3
2014Kesseli Raimo4(2) 12:41,8 1:23,7
2130Lindholm Bertil7(3) 12:45,3 1:27,2
224Lepoaho Raine1(1) 12:46,3 1:28,2
2343Sissala Jari12(2) 12:48,8 1:30,7
2424Sarkimo Juha6(3) 12:51,5 1:33,4
2516Koski Lasse4(3) 13:04,9 1:46,8
2623Laine Esa6(4) 13:05,2 1:47,1
2733Karttunen Arttu8(1) 13:06,6 1:48,5
2831Hietanen Ilpo7(4) 13:12,3 1:54,2
2938Salminen Ari10(3) 13:15,6 1:57,5
3020Paarala Rauno6(5) 13:19,1 2:01,0
3136Blomroos Pertti9(1) 13:19,3 2:01,2
3211Salminen Sakari3(3) 13:22,2 2:04,1
3351Lindroos Esa15(1) 13:22,4 2:04,3
3417Turtia Jari5(3) 13:22,5 2:04,4
351Paarala Pekka1(2) 13:22,7 2:04,6
366Söderqvist Hans-Åke2(2) 13:25,2 2:07,1
373Häggqvist Jukka1(3) 13:28,9 2:10,8
3821Jaakkola Sami6(6) 13:44,0 2:25,9
392Heinänen Antti1(4) 13:53,4 2:35,3
4050Holmberg Kari15(2) 13:57,1 2:39,0
4125Altti Pekka6(7) 14:10,2 2:52,1
4210Lehtinen Juhani3(4) 14:16,4 2:58,3
4334Hakala Markku8(2) 14:20,1 3:02,0
447Koskinen Ari2(3) 14:28,3 3:10,2
4529Laakso Markku7(5) 14:39,9 3:21,8
4654Tarvainen Matti.J.17(1) 15:25,1*4:07,0
4735Äyräväinen Henry8(3) 15:58,1 4:40,0
4828Malmberg Markku7(6) 18:30,7 7:12,6
499Meronen Jyrki3(5) 19:29,5*8:11,4

 
Keskeyttäneet: 5, Ohrankämmen Jari, 2A, Tekninen vika   -   44, Pakarinen Aimo, 3A, Moottori   -   48, Sinkkonen Toni, 1B, Perärikko   -   53, Mustapuro Onni, 3A, Tekninen vika
*AT-pisteet: 5, Ohrankämmen Jari, 1B, EK-maksimi, 30,0  -   54, Tarvainen Matti.J., 2A, Myöhä, 50,0  -   9, Meronen Jyrki, 1B, EK-maksimi, 20,0

EK4, 5.3km, nopein: 106.7km/h
SijNroNimiLkTulosEro
132Kanerva Janne72:58,8
227Valkonen Heikki73:01,02,2
322Frilander Mikko63:01,62,8
441Glad Vesa113:03,95,1
526Loppi Kari63:06,07,2
646Putila Jyrki123:06,67,8
739Sakselin Antero103:06,88,0
812Nysten Marko33:07,38,5
919Lappalainen Jussi53:08,19,3
1052Koskela Ilkka163:08,39,5
118Leander Matti23:08,810,0
1249Jänisoja Isto133:09,010,2
1313Taipale Markku33:10,311,5
1447Hartikka Reijo133:10,311,5
1515Berner Juha43:10,411,6
1625Altti Pekka63:10,611,8
1742Mäkinen Vesa113:10,711,9
1818Mikkola Juha53:11,312,5
1940Raittila Seppo113:11,712,9
2037Salo Juha103:11,813,0
2120Paarala Rauno63:13,414,6
2229Laakso Markku73:14,816,0
2314Kesseli Raimo43:16,517,7
2416Koski Lasse43:19,020,2
2530Lindholm Bertil73:19,320,5
2643Sissala Jari123:19,720,9
2724Sarkimo Juha63:19,921,1
2811Salminen Sakari33:20,121,3
294Lepoaho Raine13:21,722,9
3051Lindroos Esa153:23,624,8
3117Turtia Jari53:25,026,2
3233Karttunen Arttu83:25,626,8
333Häggqvist Jukka13:26,828,0
3423Laine Esa63:27,428,6
3536Blomroos Pertti93:27,628,8
3638Salminen Ari103:28,629,8
376Söderqvist Hans-Åke23:29,330,5
3828Malmberg Markku73:31,933,1
3910Lehtinen Juhani33:35,036,2
401Paarala Pekka13:35,436,6
419Meronen Jyrki33:38,739,9
427Koskinen Ari23:40,741,9
4334Hakala Markku83:40,842,0
4450Holmberg Kari153:44,645,8
4554Tarvainen Matti.J.173:48,950,1
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiLk(Sij)TulosEro
132Kanerva Janne7(1) 14:16,9
227Valkonen Heikki7(2) 14:48,1 31,2
319Lappalainen Jussi5(1) 15:00,0 43,1
422Frilander Mikko6(1) 15:01,3 44,4
526Loppi Kari6(2) 15:02,8 45,9
640Raittila Seppo11(1) 15:11,3 54,4
746Putila Jyrki12(1) 15:12,6 55,7
839Sakselin Antero10(1) 15:13,6 56,7
918Mikkola Juha5(2) 15:19,4 1:02,5
1049Jänisoja Isto13(1) 15:24,5 1:07,6
118Leander Matti2(1) 15:24,6 1:07,7
1247Hartikka Reijo13(2) 15:25,7 1:08,8
1352Koskela Ilkka16(1) 15:27,3 1:10,4
1415Berner Juha4(1) 15:34,0 1:17,1
1541Glad Vesa11(2) 15:39,3 1:22,4
1613Taipale Markku3(1) 15:41,9 1:25,0
1742Mäkinen Vesa11(3) 15:43,2 1:26,3
1812Nysten Marko3(2) 15:43,7 1:26,8
1937Salo Juha10(2) 15:46,0 1:29,1
2014Kesseli Raimo4(2) 15:58,3 1:41,4
2130Lindholm Bertil7(3) 16:04,6 1:47,7
224Lepoaho Raine1(1) 16:08,0 1:51,1
2343Sissala Jari12(2) 16:08,5 1:51,6
2424Sarkimo Juha6(3) 16:11,4 1:54,5
2516Koski Lasse4(3) 16:23,9 2:07,0
2633Karttunen Arttu8(1) 16:32,2 2:15,3
2720Paarala Rauno6(4) 16:32,5 2:15,6
2823Laine Esa6(5) 16:32,6 2:15,7
2911Salminen Sakari3(3) 16:42,3 2:25,4
3038Salminen Ari10(3) 16:44,2 2:27,3
3151Lindroos Esa15(1) 16:46,0 2:29,1
3236Blomroos Pertti9(1) 16:46,9 2:30,0
3317Turtia Jari5(3) 16:47,5 2:30,6
346Söderqvist Hans-Åke2(2) 16:54,5 2:37,6
353Häggqvist Jukka1(2) 16:55,7 2:38,8
361Paarala Pekka1(3) 16:58,1 2:41,2
3725Altti Pekka6(6) 17:20,8 3:03,9
3850Holmberg Kari15(2) 17:41,7 3:24,8
3910Lehtinen Juhani3(4) 17:51,4 3:34,5
4029Laakso Markku7(4) 17:54,7 3:37,8
4134Hakala Markku8(2) 18:00,9 3:44,0
427Koskinen Ari2(3) 18:09,0 3:52,1
4354Tarvainen Matti.J.17(1) 19:14,0*4:57,1
4428Malmberg Markku7(5) 22:22,6*8:05,7
459Meronen Jyrki3(5) 23:08,2*8:51,3

 
Keskeyttäneet: 2, Heinänen Antti, 4A, Tekninen vika   -   5, Ohrankämmen Jari, 2A, Tekninen vika   -   21, Jaakkola Sami, 4A, Uloasajo   -   31, Hietanen Ilpo, 4A, Kytkin   -   35, Äyräväinen Henry, 4A, Tekninen vika   -   44, Pakarinen Aimo, 3A, Moottori   -   48, Sinkkonen Toni, 1B, Perärikko   -   53, Mustapuro Onni, 3A, Tekninen vika
*AT-pisteet: 5, Ohrankämmen Jari, 1B, EK-maksimi, 30,0  -   54, Tarvainen Matti.J., 2A, Myöhä, 50,0  -   28, Malmberg Markku, 4A, Myöhä, 20,0  -   9, Meronen Jyrki, 1B, EK-maksimi, 20,0

EK5, 12.71km, nopein: 108.8km/h
SijNroNimiLkTulosEro
132Kanerva Janne77:00,5
227Valkonen Heikki77:16,816,3
319Lappalainen Jussi57:25,725,2
426Loppi Kari67:29,228,7
541Glad Vesa117:29,228,7
637Salo Juha107:31,631,1
739Sakselin Antero107:33,332,8
842Mäkinen Vesa117:33,633,1
922Frilander Mikko67:34,233,7
1025Altti Pekka67:34,934,4
1113Taipale Markku37:36,536,0
1246Putila Jyrki127:36,536,0
1347Hartikka Reijo137:39,038,5
1449Jänisoja Isto137:41,240,7
1552Koskela Ilkka167:43,042,5
1612Nysten Marko37:45,545,0
1740Raittila Seppo117:45,945,4
1815Berner Juha47:48,748,2
1918Mikkola Juha57:51,851,3
2020Paarala Rauno67:55,855,3
218Leander Matti27:56,556,0
2230Lindholm Bertil77:59,358,8
2314Kesseli Raimo48:02,91:02,4
2424Sarkimo Juha68:07,21:06,7
2516Koski Lasse48:10,11:09,6
2636Blomroos Pertti98:10,21:09,7
274Lepoaho Raine18:10,51:10,0
2833Karttunen Arttu88:10,51:10,0
2917Turtia Jari58:13,71:13,2
3011Salminen Sakari38:14,31:13,8
3143Sissala Jari128:20,31:19,8
3238Salminen Ari108:22,61:22,1
333Häggqvist Jukka18:23,21:22,7
3423Laine Esa68:25,31:24,8
3528Malmberg Markku78:25,51:25,0
366Söderqvist Hans-Åke28:30,31:29,8
371Paarala Pekka18:30,41:29,9
3851Lindroos Esa158:31,61:31,1
399Meronen Jyrki38:35,21:34,7
4034Hakala Markku88:47,41:46,9
4110Lehtinen Juhani38:50,01:49,5
4254Tarvainen Matti.J.178:50,71:50,2
4350Holmberg Kari159:00,31:59,8
447Koskinen Ari29:02,42:01,9
4529Laakso Markku79:02,92:02,4
Tilanne EK5:n jälkeen
SijNroNimiLk(Sij)TulosEro
132Kanerva Janne7(1) 21:17,4
227Valkonen Heikki7(2) 22:04,9 47,5
319Lappalainen Jussi5(1) 22:25,7 1:08,3
426Loppi Kari6(1) 22:32,0 1:14,6
522Frilander Mikko6(2) 22:35,5 1:18,1
639Sakselin Antero10(1) 22:46,9 1:29,5
746Putila Jyrki12(1) 22:49,1 1:31,7
840Raittila Seppo11(1) 22:57,2 1:39,8
947Hartikka Reijo13(1) 23:04,7 1:47,3
1049Jänisoja Isto13(2) 23:05,7 1:48,3
1141Glad Vesa11(2) 23:08,5 1:51,1
1252Koskela Ilkka16(1) 23:10,3 1:52,9
1318Mikkola Juha5(2) 23:11,2 1:53,8
1442Mäkinen Vesa11(3) 23:16,8 1:59,4
1537Salo Juha10(2) 23:17,6 2:00,2
1613Taipale Markku3(1) 23:18,4 2:01,0
178Leander Matti2(1) 23:21,1 2:03,7
1815Berner Juha4(1) 23:22,7 2:05,3
1912Nysten Marko3(2) 23:29,2 2:11,8
2014Kesseli Raimo4(2) 24:01,2 2:43,8
2130Lindholm Bertil7(3) 24:03,9 2:46,5
224Lepoaho Raine1(1) 24:18,5 3:01,1
2324Sarkimo Juha6(3) 24:18,6 3:01,2
2420Paarala Rauno6(4) 24:28,3 3:10,9
2543Sissala Jari12(2) 24:28,8 3:11,4
2616Koski Lasse4(3) 24:34,0 3:16,6
2733Karttunen Arttu8(1) 24:42,7 3:25,3
2825Altti Pekka6(5) 24:55,7 3:38,3
2911Salminen Sakari3(3) 24:56,6 3:39,2
3036Blomroos Pertti9(1) 24:57,1 3:39,7
3123Laine Esa6(6) 24:57,9 3:40,5
3217Turtia Jari5(3) 25:01,2 3:43,8
3338Salminen Ari10(3) 25:06,8 3:49,4
3451Lindroos Esa15(1) 25:17,6 4:00,2
353Häggqvist Jukka1(2) 25:18,9 4:01,5
366Söderqvist Hans-Åke2(2) 25:24,8 4:07,4
371Paarala Pekka1(3) 25:28,5 4:11,1
3810Lehtinen Juhani3(4) 26:41,4 5:24,0
3950Holmberg Kari15(2) 26:42,0 5:24,6
4034Hakala Markku8(2) 26:48,3 5:30,9
4129Laakso Markku7(4) 26:57,6 5:40,2
427Koskinen Ari2(3) 27:11,4 5:54,0
4354Tarvainen Matti.J.17(1) 28:04,7*6:47,3
4428Malmberg Markku7(5) 30:48,1*9:30,7
459Meronen Jyrki3(5) 31:43,4*10:26,0

 
Keskeyttäneet: 2, Heinänen Antti, 4A, Tekninen vika   -   5, Ohrankämmen Jari, 2A, Tekninen vika   -   21, Jaakkola Sami, 4A, Uloasajo   -   31, Hietanen Ilpo, 4A, Kytkin   -   35, Äyräväinen Henry, 4A, Tekninen vika   -   44, Pakarinen Aimo, 3A, Moottori   -   48, Sinkkonen Toni, 1B, Perärikko   -   53, Mustapuro Onni, 3A, Tekninen vika
*AT-pisteet: 5, Ohrankämmen Jari, 1B, EK-maksimi, 30,0  -   54, Tarvainen Matti.J., 2A, Myöhä, 50,0  -   28, Malmberg Markku, 4A, Myöhä, 20,0  -   9, Meronen Jyrki, 1B, EK-maksimi, 20,0

EK6, 26.06km, nopein: 105.1km/h
SijNroNimiLkTulosEro
132Kanerva Janne714:52,7
227Valkonen Heikki715:21,628,9
337Salo Juha1015:38,846,1
419Lappalainen Jussi515:44,752,0
542Mäkinen Vesa1115:48,055,3
622Frilander Mikko615:49,456,7
739Sakselin Antero1015:55,51:02,8
846Putila Jyrki1215:55,91:03,2
913Taipale Markku315:57,51:04,8
1025Altti Pekka615:58,81:06,1
1115Berner Juha416:17,81:25,1
1241Glad Vesa1116:17,81:25,1
138Leander Matti216:18,01:25,3
1418Mikkola Juha516:19,91:27,2
1547Hartikka Reijo1316:20,31:27,6
1612Nysten Marko316:23,91:31,2
1752Koskela Ilkka1616:25,41:32,7
1830Lindholm Bertil716:37,71:45,0
1916Koski Lasse416:43,41:50,7
2024Sarkimo Juha616:44,81:52,1
2114Kesseli Raimo416:46,71:54,0
2223Laine Esa617:03,32:10,6
2351Lindroos Esa1517:11,12:18,4
2417Turtia Jari517:14,22:21,5
2533Karttunen Arttu817:20,52:27,8
2654Tarvainen Matti.J.1717:26,92:34,2
2743Sissala Jari1217:28,62:35,9
284Lepoaho Raine117:29,22:36,5
296Söderqvist Hans-Åke217:39,52:46,8
301Paarala Pekka117:45,92:53,2
3128Malmberg Markku717:45,92:53,2
3210Lehtinen Juhani317:53,73:01,0
3311Salminen Sakari317:59,93:07,2
349Meronen Jyrki318:25,93:33,2
353Häggqvist Jukka118:27,43:34,7
3634Hakala Markku818:27,43:34,7
3750Holmberg Kari1518:45,33:52,6
3836Blomroos Pertti918:56,74:04,0
3929Laakso Markku719:04,04:11,3
407Koskinen Ari219:06,74:14,0
4149Jänisoja Isto1322:02,47:09,7
Tilanne EK6:n jälkeen
SijNroNimiLk(Sij)TulosEro
132Kanerva Janne7(1) 36:10,1
227Valkonen Heikki7(2) 37:26,5 1:16,4
319Lappalainen Jussi5(1) 38:10,4 2:00,3
422Frilander Mikko6(1) 38:24,9 2:14,8
539Sakselin Antero10(1) 38:42,4 2:32,3
646Putila Jyrki12(1) 38:45,0 2:34,9
737Salo Juha10(2) 38:56,4 2:46,3
842Mäkinen Vesa11(1) 39:04,8 2:54,7
913Taipale Markku3(1) 39:15,9 3:05,8
1047Hartikka Reijo13(1) 39:25,0 3:14,9
1141Glad Vesa11(2) 39:26,3 3:16,2
1218Mikkola Juha5(2) 39:31,1 3:21,0
1352Koskela Ilkka16(1) 39:35,7 3:25,6
148Leander Matti2(1) 39:39,1 3:29,0
1515Berner Juha4(1) 39:40,5 3:30,4
1612Nysten Marko3(2) 39:53,1 3:43,0
1730Lindholm Bertil7(3) 40:41,6 4:31,5
1814Kesseli Raimo4(2) 40:47,9 4:37,8
1925Altti Pekka6(2) 40:54,5 4:44,4
2024Sarkimo Juha6(3) 41:03,4 4:53,3
2116Koski Lasse4(3) 41:17,4 5:07,3
224Lepoaho Raine1(1) 41:47,7 5:37,6
2343Sissala Jari12(2) 41:57,4 5:47,3
2423Laine Esa6(4) 42:01,2 5:51,1
2533Karttunen Arttu8(1) 42:03,2 5:53,1
2617Turtia Jari5(3) 42:15,4 6:05,3
2751Lindroos Esa15(1) 42:28,7 6:18,6
2811Salminen Sakari3(3) 42:56,5 6:46,4
296Söderqvist Hans-Åke2(2) 43:04,3 6:54,2
301Paarala Pekka1(2) 43:14,4 7:04,3
313Häggqvist Jukka1(3) 43:46,3 7:36,2
3236Blomroos Pertti9(1) 43:53,8 7:43,7
3310Lehtinen Juhani3(4) 44:35,1 8:25,0
3449Jänisoja Isto13(2) 45:08,1 8:58,0
3534Hakala Markku8(2) 45:15,7 9:05,6
3650Holmberg Kari15(2) 45:27,3 9:17,2
3754Tarvainen Matti.J.17(1) 45:31,6*9:21,5
3829Laakso Markku7(4) 46:01,6 9:51,5
397Koskinen Ari2(3) 46:18,1 10:08,0
4028Malmberg Markku7(5) 48:34,0*12:23,9
419Meronen Jyrki3(5) 50:09,3*13:59,2

 
Keskeyttäneet: 2, Heinänen Antti, 4A, Tekninen vika   -   5, Ohrankämmen Jari, 2A, Tekninen vika   -   20, Paarala Rauno, 6B, Tekninen vika   -   21, Jaakkola Sami, 4A, Uloasajo   -   26, Loppi Kari, 6B, Ulosajo   -   31, Hietanen Ilpo, 4A, Kytkin   -   35, Äyräväinen Henry, 4A, Tekninen vika   -   38, Salminen Ari, 6B, Ulosajo   -   40, Raittila Seppo, 6B, Rengasrikko   -   44, Pakarinen Aimo, 3A, Moottori   -   48, Sinkkonen Toni, 1B, Perärikko   -   53, Mustapuro Onni, 3A, Tekninen vika
*AT-pisteet: 5, Ohrankämmen Jari, 1B, EK-maksimi, 30,0  -   54, Tarvainen Matti.J., 2A, Myöhä, 50,0  -   28, Malmberg Markku, 4A, Myöhä, 20,0  -   9, Meronen Jyrki, 1B, EK-maksimi, 20,0