mvalkama.fi Rantaralli
7.10.2017
EK 1, YLEISKILPAILUN TILANNE
B-juniorit
Naantalin Seudun Ua ry
Rakennusliike K Hämäläinen
 
EK1, 5.94km, nopein: 86.8km/h
SijNroNimiLkTulosEro
1138Nordberg Jussi354:06,4
2137Pietilä Arto354:09,63,2
3135Jalavikko Ari354:10,23,8
4139Suvanto Jarno354:11,04,6
5140Salminen Jari354:11,24,8
6134Pelander Tony354:15,08,6
7131Suojanen Janne344:16,39,9
8141Suvanto Reino354:17,511,1
9133Vyyryläinen Markus344:27,020,6
10132Hakanperä Antti3410:00,05:53,6
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiLk(Sij)TulosEro
1138Nordberg Jussi35(1) 4:06,4
2137Pietilä Arto35(2) 4:09,6 3,2
3135Jalavikko Ari35(3) 4:10,2 3,8
4139Suvanto Jarno35(4) 4:11,0 4,6
5140Salminen Jari35(5) 4:11,2 4,8
6134Pelander Tony35(6) 4:15,0 8,6
7131Suojanen Janne34(1) 4:16,3 9,9
8141Suvanto Reino35(7) 4:17,5 11,1
9133Vyyryläinen Markus34(2) 4:27,0 20,6
10132Hakanperä Antti34(3) 10:30,0*6:23,6

 
Keskeyttäneet: 136, Uusi-Rauva Antti, 1B, Ulosajo
*AT-pisteet: 132, Hakanperä Antti, 1B, EK-maksimi, 30,0

EK2, 5.69km, nopein: 102.9km/h
SijNroNimiLkTulosEro
1138Nordberg Jussi353:19,1
2140Salminen Jari353:22,43,3
3137Pietilä Arto353:25,46,3
4139Suvanto Jarno353:26,97,8
5135Jalavikko Ari353:27,48,3
6134Pelander Tony353:27,98,8
7141Suvanto Reino353:28,99,8
8132Hakanperä Antti343:33,314,2
9131Suojanen Janne343:34,615,5
10133Vyyryläinen Markus343:39,320,2
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiLk(Sij)TulosEro
1138Nordberg Jussi35(1) 7:25,5
2140Salminen Jari35(2) 7:33,6 8,1
3137Pietilä Arto35(3) 7:35,0 9,5
4135Jalavikko Ari35(4) 7:37,6 12,1
5139Suvanto Jarno35(5) 7:37,9 12,4
6134Pelander Tony35(6) 7:42,9 17,4
7141Suvanto Reino35(7) 7:46,4 20,9
8131Suojanen Janne34(1) 7:50,9 25,4
9133Vyyryläinen Markus34(2) 8:06,3 40,8
10132Hakanperä Antti34(3) 14:03,3*6:37,8

 
Keskeyttäneet: 136, Uusi-Rauva Antti, 1B, Ulosajo
*AT-pisteet: 132, Hakanperä Antti, 1B, EK-maksimi, 30,0

EK3, 7.22km, nopein: 97.6km/h
SijNroNimiLkTulosEro
1138Nordberg Jussi354:26,3
2135Jalavikko Ari354:33,06,7
3137Pietilä Arto354:33,26,9
4140Salminen Jari354:33,87,5
5134Pelander Tony354:36,810,5
6132Hakanperä Antti344:39,913,6
7139Suvanto Jarno354:40,314,0
8141Suvanto Reino354:45,319,0
9131Suojanen Janne344:45,719,4
10133Vyyryläinen Markus344:45,919,6
Tilanne EK3:n jälkeen
SijNroNimiLk(Sij)TulosEro
1138Nordberg Jussi35(1) 11:51,8
2140Salminen Jari35(2) 12:07,4 15,6
3137Pietilä Arto35(3) 12:08,2 16,4
4135Jalavikko Ari35(4) 12:10,6 18,8
5139Suvanto Jarno35(5) 12:18,2 26,4
6134Pelander Tony35(6) 12:19,7 27,9
7141Suvanto Reino35(7) 12:31,7 39,9
8131Suojanen Janne34(1) 12:36,6 44,8
9133Vyyryläinen Markus34(2) 12:52,2 1:00,4
10132Hakanperä Antti34(3) 18:43,2*6:51,4

 
Keskeyttäneet: 136, Uusi-Rauva Antti, 1B, Ulosajo
*AT-pisteet: 132, Hakanperä Antti, 1B, EK-maksimi, 30,0

EK4, 5.3km, nopein: 107.7km/h
SijNroNimiLkTulosEro
1138Nordberg Jussi352:57,1
2137Pietilä Arto353:01,14,0
3140Salminen Jari353:02,35,2
4135Jalavikko Ari353:04,17,0
5139Suvanto Jarno353:05,38,2
6134Pelander Tony353:06,49,3
7132Hakanperä Antti343:08,010,9
8141Suvanto Reino353:08,411,3
9133Vyyryläinen Markus343:12,115,0
10131Suojanen Janne343:14,717,6
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiLk(Sij)TulosEro
1138Nordberg Jussi35(1) 14:48,9
2137Pietilä Arto35(2) 15:09,3 20,4
3140Salminen Jari35(3) 15:09,7 20,8
4135Jalavikko Ari35(4) 15:14,7 25,8
5139Suvanto Jarno35(5) 15:23,5 34,6
6134Pelander Tony35(6) 15:26,1 37,2
7141Suvanto Reino35(7) 15:40,1 51,2
8131Suojanen Janne34(1) 15:51,3 1:02,4
9133Vyyryläinen Markus34(2) 16:04,3 1:15,4
10132Hakanperä Antti34(3) 21:51,2*7:02,3

 
Keskeyttäneet: 136, Uusi-Rauva Antti, 1B, Ulosajo
*AT-pisteet: 132, Hakanperä Antti, 1B, EK-maksimi, 30,0

EK5, 12.71km, nopein: 103.3km/h
SijNroNimiLkTulosEro
1138Nordberg Jussi357:22,9
2139Suvanto Jarno357:24,31,4
3140Salminen Jari357:34,411,5
4137Pietilä Arto357:40,317,4
5141Suvanto Reino357:40,918,0
6132Hakanperä Antti347:51,328,4
7134Pelander Tony357:51,328,4
8131Suojanen Janne347:56,533,6
9133Vyyryläinen Markus348:01,438,5
Tilanne EK5:n jälkeen
SijNroNimiLk(Sij)TulosEro
1138Nordberg Jussi35(1) 22:11,8
2140Salminen Jari35(2) 22:44,1 32,3
3139Suvanto Jarno35(3) 22:47,8 36,0
4137Pietilä Arto35(4) 22:49,6 37,8
5134Pelander Tony35(5) 23:17,4 1:05,6
6141Suvanto Reino35(6) 23:21,0 1:09,2
7131Suojanen Janne34(1) 23:47,8 1:36,0
8133Vyyryläinen Markus34(2) 24:05,7 1:53,9
9132Hakanperä Antti34(3) 29:42,5*7:30,7

 
Keskeyttäneet: 135, Jalavikko Ari, 5B, Tekninen vika   -   136, Uusi-Rauva Antti, 1B, Ulosajo
*AT-pisteet: 132, Hakanperä Antti, 1B, EK-maksimi, 30,0

EK6, 26.06km, nopein: 101.2km/h
SijNroNimiLkTulosEro
1138Nordberg Jussi3515:27,2
2140Salminen Jari3515:45,618,4
3139Suvanto Jarno3515:50,323,1
4137Pietilä Arto3515:56,929,7
5132Hakanperä Antti3416:10,443,2
6134Pelander Tony3516:16,749,5
7133Vyyryläinen Markus3416:17,350,1
8141Suvanto Reino3516:17,450,2
9131Suojanen Janne3416:34,31:07,1
Tilanne EK6:n jälkeen
SijNroNimiLk(Sij)TulosEro
1138Nordberg Jussi35(1) 37:39,0
2140Salminen Jari35(2) 38:29,7 50,7
3139Suvanto Jarno35(3) 38:38,1 59,1
4137Pietilä Arto35(4) 38:46,5 1:07,5
5134Pelander Tony35(5) 39:34,1 1:55,1
6141Suvanto Reino35(6) 39:38,4 1:59,4
7131Suojanen Janne34(1) 40:22,1 2:43,1
8133Vyyryläinen Markus34(2) 40:23,0 2:44,0
9132Hakanperä Antti34(3) 45:52,9*8:13,9

 
Keskeyttäneet: 135, Jalavikko Ari, 5B, Tekninen vika   -   136, Uusi-Rauva Antti, 1B, Ulosajo
*AT-pisteet: 132, Hakanperä Antti, 1B, EK-maksimi, 30,0