Telakone Ralli
EK 1, YLEISKILPAILUN TILANNE
V1600 ja Trophy
Kyrön seudun UA
Teknos
 
EK1, 11.15km, nopein: 94.2km/h
SijNroNimiLkTulosEro
114Yrjölä Mikke67:06,1
219Joona Lauri77:07,81,7
317Pimiä Petri77:19,413,3
421Riutta Ari-Pekka77:36,330,2
515Koskinen Jani77:36,830,7
620Nikula Pauli77:40,834,7
718Venho Jesse77:41,735,6
816Lindstedt Erkka77:50,043,9
912Saarinen Heikki67:52,546,4
1013Aspegren Risto67:55,549,4
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiLk(Sij)TulosEro
114Yrjölä Mikke6(1) 7:06,1
219Joona Lauri7(1) 7:07,8 1,7
317Pimiä Petri7(2) 7:19,4 13,3
421Riutta Ari-Pekka7(3) 7:36,3 30,2
515Koskinen Jani7(4) 7:36,8 30,7
620Nikula Pauli7(5) 7:40,8 34,7
718Venho Jesse7(6) 7:41,7 35,6
816Lindstedt Erkka7(7) 7:50,0 43,9
912Saarinen Heikki6(2) 7:52,5 46,4
1013Aspegren Risto6(3) 7:55,5 49,4


EK2, 10.75km, nopein: 85.4km/h
SijNroNimiLkTulosEro
114Yrjölä Mikke67:33,3
219Joona Lauri77:38,95,6
317Pimiä Petri77:39,36,0
421Riutta Ari-Pekka77:56,122,8
513Aspegren Risto67:56,823,5
618Venho Jesse77:58,224,9
715Koskinen Jani78:02,028,7
816Lindstedt Erkka78:09,836,5
912Saarinen Heikki68:17,444,1
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiLk(Sij)TulosEro
114Yrjölä Mikke6(1) 14:39,4
219Joona Lauri7(1) 14:46,7 7,3
317Pimiä Petri7(2) 14:58,7 19,3
421Riutta Ari-Pekka7(3) 15:32,4 53,0
515Koskinen Jani7(4) 15:38,8 59,4
618Venho Jesse7(5) 15:39,9 1:00,5
713Aspegren Risto6(2) 15:52,3 1:12,9
816Lindstedt Erkka7(6) 15:59,8 1:20,4
912Saarinen Heikki6(3) 16:09,9 1:30,5


Keskeyttäneet: 20, Nikula Pauli, 2B, Tekninen vika

EK3, 7.58km, nopein: 86.4km/h
SijNroNimiLkTulosEro
119Joona Lauri75:15,8
214Yrjölä Mikke65:16,20,4
317Pimiä Petri75:20,95,1
418Venho Jesse75:26,010,2
515Koskinen Jani75:34,518,7
621Riutta Ari-Pekka75:35,519,7
713Aspegren Risto65:35,920,1
816Lindstedt Erkka75:40,124,3
912Saarinen Heikki65:42,626,8
Tilanne EK3:n jälkeen
SijNroNimiLk(Sij)TulosEro
114Yrjölä Mikke6(1) 19:55,6
219Joona Lauri7(1) 20:02,5 6,9
317Pimiä Petri7(2) 20:19,6 24,0
418Venho Jesse7(3) 21:05,9 1:10,3
521Riutta Ari-Pekka7(4) 21:07,9 1:12,3
615Koskinen Jani7(5) 21:13,3 1:17,7
713Aspegren Risto6(2) 21:28,2 1:32,6
816Lindstedt Erkka7(6) 21:39,9 1:44,3
912Saarinen Heikki6(3) 21:52,5 1:56,9


Keskeyttäneet: 20, Nikula Pauli, 2B, Tekninen vika

EK4, 14.99km, nopein: 97.2km/h
SijNroNimiLkTulosEro
119Joona Lauri79:14,9
214Yrjölä Mikke69:24,69,7
317Pimiä Petri79:31,416,5
421Riutta Ari-Pekka79:43,428,5
515Koskinen Jani79:43,929,0
613Aspegren Risto69:48,733,8
716Lindstedt Erkka79:59,544,6
812Saarinen Heikki610:02,547,6
918Venho Jesse710:09,354,4
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiLk(Sij)TulosEro
119Joona Lauri7(1) 29:17,4
214Yrjölä Mikke6(1) 29:20,2 2,8
317Pimiä Petri7(2) 29:51,0 33,6
421Riutta Ari-Pekka7(3) 30:51,3 1:33,9
515Koskinen Jani7(4) 30:57,2 1:39,8
618Venho Jesse7(5) 31:15,2 1:57,8
713Aspegren Risto6(2) 31:16,9 1:59,5
816Lindstedt Erkka7(6) 31:39,4 2:22,0
912Saarinen Heikki6(3) 31:55,0 2:37,6


Keskeyttäneet: 20, Nikula Pauli, 2B, Tekninen vika