Telakone Ralli
EK 1, YLEISKILPAILUN TILANNE
B-juniorit
Kyrön seudun UA
Teknos
 
EK1, 11.15km, nopein: 93.9km/h
SijNroNimiLkTulosEro
138Suvanto Jarno197:07,3
236Karkkula Janne197:20,513,2
340Jalavikko Ari197:28,621,3
439Nordberg Jussi197:32,224,9
541Reinikainen Jarmo197:33,526,2
637Mäkitalo Markus197:37,830,5
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiLk(Sij)TulosEro
138Suvanto Jarno19(1) 7:07,3
236Karkkula Janne19(2) 7:20,5 13,2
340Jalavikko Ari19(3) 7:28,6 21,3
439Nordberg Jussi19(4) 7:32,2 24,9
541Reinikainen Jarmo19(5) 7:33,5 26,2
637Mäkitalo Markus19(6) 7:37,8 30,5


Keskeyttäneet: 42, Laine Lauri, 1B, Tekninen vika

EK2, 10.75km, nopein: 84.6km/h
SijNroNimiLkTulosEro
138Suvanto Jarno197:37,2
240Jalavikko Ari197:56,819,6
341Reinikainen Jarmo197:57,320,1
436Karkkula Janne198:00,923,7
539Nordberg Jussi198:23,346,1
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiLk(Sij)TulosEro
138Suvanto Jarno19(1) 14:44,5
236Karkkula Janne19(2) 15:21,4 36,9
340Jalavikko Ari19(3) 15:25,4 40,9
441Reinikainen Jarmo19(4) 15:30,8 46,3
539Nordberg Jussi19(5) 15:55,5 1:11,0


Keskeyttäneet: 37, Mäkitalo Markus, 2B, Ulosajo   -   42, Laine Lauri, 1B, Tekninen vika

EK3, 7.58km, nopein: 88km/h
SijNroNimiLkTulosEro
139Nordberg Jussi195:10,2
236Karkkula Janne195:22,712,5
340Jalavikko Ari195:31,721,5
441Reinikainen Jarmo195:32,121,9
Tilanne EK3:n jälkeen
SijNroNimiLk(Sij)TulosEro
136Karkkula Janne19(1) 20:44,1
240Jalavikko Ari19(2) 20:57,1 13,0
339Nordberg Jussi19(3) 21:05,7 21,6
441Reinikainen Jarmo19(4) 21:12,9*28,8


Keskeyttäneet: 37, Mäkitalo Markus, 2B, Ulosajo   -   38, Suvanto Jarno, 3B, Ulosajo   -   42, Laine Lauri, 1B, Tekninen vika
*AT-pisteet: 41, Reinikainen Jarmo, 3A, Myöhä, 10,0

EK4, 14.99km, nopein: 98.6km/h
SijNroNimiLkTulosEro
139Nordberg Jussi199:07,5
236Karkkula Janne199:23,816,3
341Reinikainen Jarmo199:37,229,7
440Jalavikko Ari199:37,730,2
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiLk(Sij)TulosEro
136Karkkula Janne19(1) 30:07,9
239Nordberg Jussi19(2) 30:13,2 5,3
340Jalavikko Ari19(3) 30:34,8 26,9
441Reinikainen Jarmo19(4) 30:50,1*42,2


Keskeyttäneet: 37, Mäkitalo Markus, 2B, Ulosajo   -   38, Suvanto Jarno, 3B, Ulosajo   -   42, Laine Lauri, 1B, Tekninen vika
*AT-pisteet: 41, Reinikainen Jarmo, 3A, Myöhä, 10,0